Survivor 37 – Power Ranking 5

Piąty odcinek Survivor David vs Goliath nie przyniósł żadnych nieoczekiwanych zmian w grze. Z programem pożegnała się osoba, której rychłą eliminację fani przewidywali od pierwszego odcinka. Czy uczestnicy power rankingu tym razem dobrze wytypowali kto odpadnie kolejny? Kto znajduje się na czele klasyfikacji?


Źródło: CBS

W piątym epizodzie Survivor: David vs Goliath byliśmy świadkami ewakuacji uczestników z wyspy z powodu nadciągającego cyklonu. Śmiało można powiedzieć, że pogoda nie rozpieszczała rozbitków od samego początku ich pobytu na Fidżi. Również po powrocie do obozów morale drużyn nie było najlepsze. Wszyscy niechętnie zabrali się do pracy, ponieważ zbudowane wcześniej obozy zostały niemal całkowicie zniszczone przez silny wiatr. W walce o immunitet, po zaciętej rywalizacji, przegrało plemię Jabeni. Na radzie plemienia fioletowi chcieli pozbyć się Natalie, lecz jednocześnie zatrzymać jej kurtkę. Pierwsze część planu się powiodła. Niestety dla drużyny, kobieta nie przekazała swojej kurtki żadnemu ze współplemieńców.

Przypomnijmy, że po czterech odcinkach liderem był Umbastyczny z 63 oczkami, tuż za nim znajdował się Vico z 62, a na końcu plasował się Kamel z liczbą 61 punktów. Po raz kolejny wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z wytypowaniem czy użyty zostanie ukryty immunitet. Zgodnie z przewidywaniami nikt nie zdecydował się na jego użycie. Oznacza to, że wszyscy otrzymują dwa bonusowe punkty do rankingu. „Rankingowcy” również nieźle wypadli w typowaniu miejsca Natalie. Kobieta ostatecznie została sklasyfikowana na 15 miejscu. Niemal bezbłędnie przewidzieli to Vico i Kamel, na których konta trafia po 14 punktów. Nieco wyżej na swojej liście Natalie umieścił Umbastyczny. Sklasyfikował ją na dwunastej pozycji, za co otrzymuje 12 punktów.

Łącznie, po pięciu odcinkach, Vico na swoim koncie posiada 78 punktów i jest nowym liderem rankingu. Po piętach depczą mu Umbastyczny i Kamel, którzy mają o jedno oczko mniej (po 77 punktów).

W tym tygodniu cała trójka uczestników po raz kolejny twierdzi, że nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Poniżej ich typy na najbliższy tydzień:

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:77 Punkty:78 Punkty:77

1 / DAN 1 / JOHN 1 / JOHN

Facet ma dwóch dobrych sojuszników i jeszcze lepsze 2 ukryte immunitety.

Coraz bardziej mnie przekonuje, ma dobry kontakt z Christianem i Danem. Nie sądzę by ktoś go chciał teraz wyeliminować.

Brochachos? why nachos. W Tiva nie ma prawa nic stać się przeciwko niemu. Jego pozycja jest najlepsza- skumał się z Christianem, ma większość Goliathów w pięcioosobowym plemieniu. *claps*.


2 / MIKE 2 / DAVIE 2 / DAVIE

Rada poszła po jego myśli. Dzięki sojuszom z Nickiem oraz Angeliną może rządzić w plemieniu.

Po eliminacji Natalii ma bardzo korzystną sytuację w swoim plemieniu, a dodatkowo ma HII.

Ma HII, sojusznika Aleca z Goliathów, ale przy tym większość dawidową w Vuku (pozdrawiam Polsat). Taki pomarańczowy odpowiednik Johna.


3 / DAVIE 3 / NICK 3 / CARL

Ustawili się z Carlem bardzo dobrze w plemieniu. Mimo, że mają tylko 2 z 5 głosów, to wszyscy wydają się być od nich zależni.

Przy pomocy Mike’a wyeliminował z gry królową Natalie, nie sądzę by Lyrsa czy Mike odwrócili się teraz od niego.

Jako pierwszy zauważył, że może Alecowi nie warto ufać. Jednocześnie po raz kolejny napiszę, że znajduje się w bezpiecznej większości. Ma nullifiera, chociaż to w sumie randomowy plus. Nie mniej jednak nie wydaję mi się, żeby miał być zagrożony.


4 / CARL 4 / CARL 4 / DAN

W sumie argumentacja jak powyżej. Niższa pozycja wynika z braku HI.

Dla mnie on jest cieniem Davie’go, gdyż na jego tle wydaje się kompletnie niewidoczny, a to powinno mu zapewnić na razie przetrwanie.

Czy tylko ja wyrzułem te ironię produkcji, jak powiedział, że szuka czegoś zielonego, podczas gdy był w dżungli? How fun. Ale musiał to znaleźć. Ma dwa HII, ten pan się chyba nigdzie nie wybiera.


5 / NICK 5 / CHRISTIAN 5 / MIKE

Poradził sobie jak trzeba po swapie i powinien być bezpieczny, sojusz z Mikiem mu się opłacił.

Christian umie się wszędzie odnaleźć, teraz należy do „Brochachos”, jedynym problemem dla niego jest fakt, że Brochachos i Alison chcą eliminować inną, bliską sojuszniczkę Christiana, Gabby.

Nie sądziłem, że go polubię! A jednak! I to nawet dość dobrze sobie radził w tym odcinku. To on zachował kontrolę i wywalił jacket-gate Natalie. Przy tym przeskoczył do Davidów, bo zostawił Angelinę na lodzie, a to, że ma sojusz z Nickiem, który wcześniej głosował razem z Lyrsą w Davidach nie stwarza dla niego zagrożenia na kolejny etap.


6 / JOHN 6 / MIKE 6 / CHRISTIAN

On również powinien przejść dalej. Dobry w zadaniach, ogarnięty, ma sojusz z facetami.

Najpierw Natalie, teraz Angelina – niech on się uspokoi i nie targetuje moich ulubienic. Skorzystał bardzo na tym przemieszaniu i teraz znajduje się w dużo lepszym położeniu niż na początku gry.

Nerd jak nerd, ale socjal ma dobry i nie wkurza tak jak inni jemu podobni z poprzednich sezonów. Nawet mu kibicuje. ładnie wbił się w Brochachos. Teraz płaczka Gabby nie jest mu potrzebna.


7 / CHRISTIAN/td>

7 / ALEC 7 / ALISON

Robi co może, żeby wyjść z trudnego położenia. Moim zdaniem skutecznie i nawet w razie rady, nic mu nie zagrozi.

Niby Kara próbowała zrucić target z siebie na Alec’a, ale nie wiem czy to się jej udało. Podjął dość ryzykowny ruch eliminując Natalię, niby wiele teraz od niego zależy, ale sądzę, że na dłuższą metę ten ruch mu się nie opłacił.

Ona nawet coś powiedziała. Ale nie pamiętam co. Go Chelsea. Nadal w niej wyczuwam „robbed queen z trzema konfami na krzyż” jak to ktoś napisał na forum : D.


8 / ANGELINA 8 / KARA 8 / NICK

No i tutaj zaczynają się moje osoby potencjalnie zagrożone. Angelina wydaje się nie mieć super relacji z Nickiem i Lyrsą, więc w razie rady pozostaje jej liczyć na Mike’a. Trzymam za nią kciuki, może w ogóle się nie zjawią na radzie.

Jej eliminacja w przypadku rady wydaje się dość oczywista, ale w dalszym ciągu uważam, że Kara jakoś to przetrwa. No i bez Dana w plemieniu lepiej się jej grę ogląda.

Razem z Mikiem ładnie zagrali w Jabeni. Jednak na razie tak jak pisałem- sojusz przetrwał jedną radę z wywaleniem latynoski/braksamokontroli. Zacznę go dawać wyżej jak będzie kontynuować współpracę z Mikiem.


9 / ALEC 9 / LYRSA 9 / ELIZABETH

Dalej uważam, że jego ruch nie był szczególnie udany, ALE po pierwsze Kara mimo wszystko wydaje się być w gorszej sytuacji, a po drugie z zapowiedzi wynika, że Elizabeth będzie miała kłopoty.
/td>

Kolorowa Portorykanka miała ostatnio sporo szczęścia, gdyż Mike nie mógł już znieść Natalie, jednak uważam, że jej gra w dużej mierze opiera się na razie na szczęściu i pomocy innych..

Nie dam jej znów wysoko. 9 miejsce jest w sam raz. Elizabeth nie ufa Karze, na razie niby ma numerki, ale mam jakieś złe przeczucia co do niej xd.


10 / LYRSA 10 /GABBY 10 / KARA

Jeśli to ich plemię pójdzie na radę, to pewnie właśnie ją Angelina obierze na cel. Póki co jej się udało przetrwać 2 rady, ale jej imie zawsze pojawia się w kontekście eliminacji.

Realizatorzy kreują ją na jakąś płaczliwą i zagubioną w nowej sytuacji postać, która twierdzi, że z niczym sobie nie poradzi, ale nie zapominajmy, że ma przy sobie superbohatera w postaci Christiana, który zapewne ocali ją przed eliminacją.

Ładnie rzuciła Aleca pod autobus. I tak jest troche w dupie tho. Przynajmniej ma wspólny temat z Elizabeth. Nie ma to jak pogadać o koniach


11 / KARA 11 / ELIZABETH 11 / ALEC

Cóż, po akcji Aleca nie jest różowo. Na pewno będzie zagrożona, ale może jej się uda wybronić. Pojawiły się jakieś zalążki jej relacji z Carlem, a do tego może próbować wrzucić Aleca/Elizabeth pod autobus.
/td>

Elizabeth dość dobrze wypadła w zadaniu o nagrodę jak dobrze kojarzę, ale nadal twierdzę, że jest największą przegraną tego przemieszania.

Pochwaliłem go ostatnio za ruch, ale widać już, że nie odbija się to na nim tak jakby chciał. Kara uświadomiła Davidów, że skoro on takszybko flipuję, to może to zrobić po raz kolejny?


12 / GABBY 12 / ANGELINA 12 / ANGELINA

Płacza nie radzi sobie tak dobrze jak Christian po twiście. Wciąż jest na dnie i podejrzewam, że sama z tego dna się nie wydostanie.

Angelina jest moją faworytką, ale znalazła się teraz w dość trudnej sytuacji po eliminacji Natalie. Mam nadzieję, że uda się jej jakoś przetrwać do połączenia, ale w tym tygodniu jestem zmuszony umieścić ją tak nisko..

Mike zauważył, że Angelina jest dużym zagrożeniem, ponadto dziewczyna nie zagłosowała razem z innymi na Natalie..PONADTO..prosiła Natalie o kurtkę i o nią błagała wręcz! Zostanie gwiazdą gifów, memów, ale nie tej odsłony rankingu. Jednak mam nadzieję, że przetrwa <3.


13 / ELIZABETH 13 / DAN 13 / LYRSA

Cóż, od początku było wiadomo, że z Daviem i Carlem niekoniecznie się zgra. Eliminacja Natalii była konieczna, ale nie musiała cementować sojuszu. Faceci mogą się jej pozbyć, by zbudować sojusz pod kątem merdża i przy pomocy Aleca czy Kary.

Po zapowiedzi uważam, że z gry odpadnie albo Dan albo Alison, gdyż realizatorzy podkreślili, że Alison chce wyeliminować Dana przy pomocy Gabby, ale Gabby jest zbyt blisko Christiana, a on z kolei ma sojusz „Brochachos” w którym jest też Dan i jego 2 HII. Pewnie Dan się jakoś wybroni, ale Christian jest nieprzewidywalny i może posłuchać się Gabby i Alison i razem wyeliminują Dana.

Jeśli przegrają kolejne zadanie to z pewnością pojawi się aspekt siły w zadaniach, czyli nie czegoś co ta pani posiada w nadmiarze.


14 / ALISON 14 / ALISON 14 / GABBY

Cóż, osoba o jej edicie nagle się pojawi i to z planem eliminacji Dana. Nagłe ożywienie osoby jej pokroju może zwiastować eliminację.

Czy tak niewidzialna uczestniczka da radę wyeliminować nowego króla HII? Nie sądzę.

Lubiłem ją bardzo na początku, ale jak tylko po przemieszaniu poszło coś nie tak jak ona chce to się poddaje, płacze i ona ma w ogóle dość. Wydaje się oczywistym celem w Tiva.


Dodaj komentarz