Survivor 37 – Power Ranking 6

Wyemitowany w ostatnim tygodniu października szósty odcinek Survivor David vs Goliath nie przyniósł nieoczekiwanych eliminacji. Z show pożegnała się osoba, która od samego początku wyróżniała się na tle rywali, w negatywnym tego słowa znaczeniu. Jak z typowaniem tym razem poradzili sobie uczestnicy power rankingu? Kto znajduje się na czele klasyfikacji?


Źródło: CBS

Szósty epizod nie był przełomowym odcinkiem dla całego sezonu. Plemię Jabeni po powrocie do obozu wspomniało wydarzenia z poprzednich dni i eliminację Natalie, która opuściła program wraz z kurtką. Angelina, której bardzo zależało na dodatkowym odzieniu została przez współplemieńców wskazywana jako osoba kierująca się przede wszystkich własnymi korzyściami. To jednak nie ona musiała pożegnać się z programem. Po katastrofalnym w wykonaniu fioletowego plemienia wyzwaniu o immunitet, show na radzie plemienia opuściła Lyrsa.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na czele klasyfikacji znajdował się Vico z 78 punktami, a tuż za nim znajdował Umbastyczny i Kamel z liczbą 77 oczek. Po raz kolejny wszyscy uczestnicy świetnie poradzili sobie z wytypowaniem czy użyty zostanie ukryty immunitet. Zgodnie z przewidywaniami nikt nie zdecydował się na jego użycie. Oznacza to, że wszyscy otrzymują dwa bonusowe punkty do rankingu. Nieco trudniej poszło im natomiast wytypowanie miejsce Lyrsy. Najmniej wierzył w nią Kamel, który umieścił kobietę na 13 lokacie. 10 punktów za odejście Portorykanki otrzymał Umbastyczny. Najsłabiej w tym tygodniu poradził sobie Vico, na którego konto dodane zostaje 9 oczek.

Łącznie, po sześciu odcinkach na pierwszym miejscu znajduje się Kamel z 90 punktami, a tuż za nim Vico i Umbastyczny. Obaj zgromadzili do tej pory po 87 oczek.

W tym tygodniu Umbastyczny i Kamel twierdzą, że nie zostanie użyty ukryty immunitet. Innego zdania jest natomiast Vico, który uważa, że HII będzie wykorzystany w najbliższym epizodzie. Postanowił on jednak nie ryzykować utraty punktów i nie wskazuje osoby, na której użyta mogłaby zostać ta przewaga.

Poniżej typy „rankingowców” na najbliższy tydzień:

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:87 Punkty:87 Punkty:90

1 / DAVIE 1 / CHRISTIAN 1 / JOHN

Pierwsza rada po połączeniu to trochę loteria. Ciężko mi ich poustawiać. Daję Daviego na szczycie, bo ma ukryty immunitet, a Carl nie użyje na pewno na nim swej anulacji.

Kompletnie nie wiem czego się spodziewać po tym połączeniu, ale nie sądzę, żeby Christian odpadł akurat teraz. Ma sojusz Brochacos oraz Gabby, a przede wszystkim potrafi jakoś zjednać sobie ludzi.

Zzostawiam go dalej na pierwszym miejscu. Dlaczego? W kontekście zbliżającego się merga w kolejnym odcinku może wydarzyć się wszystko, ale to John jest osobą, o którą się nie martwię i jestem dość pewny tego, że nie odpadnie. Ten odcinek trudno jest przewidzieć, nigdy nie wiadomo jak ludzie zaczną współpracować, gdy będą wszyscy razem.


2 / GABBY 2 / NICK 2 / NICK

Cóż, płaczliwa i zagubiona socjalnie Gabby nie jest szczególnie smacznym kąskiem w kontekście pierwszej rady. Do tego ma tę swoją nową więź z Alison.

Pokazał już, że sporo kombinuje i mocno poprawił swoją sytuację w grze, gdyż na początku nie wzbudzał zaufania innych. Myślę, że odnajdzie się dość dobrze w tym chaosie po połączeniu.

Jeszcze nie jest tak chudy jak na zdjęciach po sezonie… jkjk. Trzyma się swojego sojuszu z Mikiem, przetrwał swap, jest w mergu, to nie w niego będą celować.


3 / CARL 3 / JOHN 3 / CARL

Jest kompletnie nijaki i jakoś go mało, więc pewnie nie odpadnie tak od razu. No i pewnie najpierw będzie musiał użyć swej nagrody, żeby twist się nie zmarnował.

Może inni zaczną go traktować jako zagrożenie w walce o immunitet, ale moim zdaniem John wybroni się dobrym socjalem.

Na początku merga go totalnie zignorują. For sure.


4 / ALISON 4 / GABBY 4 / DAN

Ona również jest na tyle cicha i spokojna, że raczej inni nie wezmą jej na celownik. No chyba, że uprze się już teraz, że chce wyeliminowac Dana, ale wydaje się być na tyle rozsądna, że dobrze i ładnie wcieli swoje plany w życie.

Przetrwała to przemieszanie i teraz będzie pewnie dodatkowym głosem dla Christiana. Zresztą nie sądzę by inni potraktowali ją nagle jako zagrożenie, a nawet jeśli pojawiłby się pomysł jej eliminacji to Christian ją pewnie jakoś wybroni.

Z panów od HII to uważam, że mimo wszystko ten jest trochę sprytniejszy i tym sprytem nadrabia brak drugiego HII.


5 / KARA 5 / DAVIE 5 / MIKE

Merge przynosi jej nowe życie. Przetrwała trudny okres po zdradzie Aleca, ale teraz odzyska sojuszników, a także kilka tarcz, za którymi można się schować.

Ma sojusz z Carlem, chyba w miarę dobrze dogaduje się z Alec’iem, a dodatkowo posiada jeszcze HII.

Gość z innego show, najwięcej konf, płacz w odcinku, Jeff go lubi, to chociaż ja mu dam dopiero piąte miejsce.


6 / NICK 6 / DAN 6 / KARA

Facet dobrze sobie radzi z tworzeniem kolejnych sojuszy, ma już ich kilka, a do tego nie ma łatki zagrożenia.

Ma 2 HII, sojusz Brochachos i dobre relacje z Karą, niby wszystko układa się idealnie, ale już ostatnio Alison wskazała go jako zagrożenie.

Wyglądało na to, że w Vuku naprawiła swoją pozycję. Carl i Davie byli poirytowani Elizabeth; była niby jakaś szansa, że może odpaść, ale w perspektywie połączenia uważam, że Kara nie będzie brana pod uwagę w kontekście eliminacji.


7 / DAN 7 / KARA 7 / ALISON

Generalnie Daniel ma na sobie duży target, na pewno widzą w nim zagrożenie i pierwotni Davidzi, ale i Goliaci. Póki co bezpieczeństwo może mu zapewnić fakt przewagi liczebnej Goliatów i 2 HI. Nie daję go jednak wyżej, bo przy nagrodzie Carla, HI to za mało.

Kara też nie miała łatwo po przemieszaniu, jednak teraz będzie mogła wspólnie grać z kilkoma sojusznikami, których miała wcześniej w plemieniu Goliath, jedynie boję się, że Dan zamiesza jej w głowie, a jakoś w niej widzę większy potencjał na dobrego gracza, niż w Danie, który specjalizuje się w znajdowaniu HII.

Tradycyjnie daję ją na 7 miejsce, gdzieś w połowie. Tym razem dostała konfy WOW. Gdy zaczęła mówić o eliminacji Dana to już myślałem, że odpada, ale miła niespodzianka. Nie jestem w stanie uwierzyć, że dali jej taką konfę i nie odpadła. Przecież jest blondynką. Jeff, are you high?


8 / CHRISTIAN 8 / CARL 8 / DAN

Hmm… nasz polski nerd radzi sobie ładnie. Na pierwszy rzut oka, mimo iż Angelina ma go na celowniku, powinien się uchować. Ma po swojej stronie Davidów, brochachos, a i Alec zacznie z nim romansować.

Mam problem z jego grą, bo dla mnie on właściwie nie gra, może to połączenie go do czegoś zmusi.

Wydaje mi się, że od tego miejsca znajdują się osoby potencjalnie zagrożone, a że Allison już widziała w nim zagrożenie i zaczęła się PYTAĆ KIEDY go zblindsideowac + inni wiedzą o jego HII. No może być celem.


9 / JOHN 9 / ALISON 9 / CHRISTIAN

Niby jest mięśniakiem i zagrożeniem, ale do tego jest lubiany, ma sojuszników, chyba ma też mózg. Czy inni go zblindsidują? Szanse oceniam jako 9/13.

Dotychczas była wręcz niewidoczna, a teraz traktuje Dana jako zagrożenie. Nie wiem czy ten pomysł jest rozsądny.

nie wolno ufać zapowiedziom, stawiam, że to nie on odpadnie, ale biorąc poprawkę na to, że to będzie pierwszy odcinek merga Christian może być tą typową ofiarą blindside’u.


10 / ELIZABETH 10 /MIKE 10 / GABBY

Niby Davidzi są w mniejszości, ale jakoś czuję, że znów padnie na Goliata. Dlaczego Elizabeth jest najniżej? Cóż, ostatnio miała gorsze chwile, zraziła do siebie Carla i Daviego, więc może padnie ofiarą zawiązywania się jakiegoś nowego sojuszu.

Wcześniej „Goliaci” mu nie ufali, wyeliminował Natalie, co trochę niektóre osoby zaskoczyło. Ma dobrą relację z Nickiem i wcale nie zdziwię się, jeśli odwróci się od początkowego plemienia Goliath.

Cry through the pre-merge. Strategia na płakanie zadziałała, ale co się stanie jak po mergu ludzie nadal nie będą z nią chcieć rozmawiać? Quit?


11 / ALEC 11 / ELIZABETH 11 / ALEC

Jest mącicielem. Zdradził Natalię, może zdradzić Goliatów ponownie. Jednak mocne kombinowanie może sprowadzić na niego cel. I niektórzy mogą szukać zemsty za zdradę sojuszu kilka odcinków temu.

Zrobiła małą dramę w ostatnim odcinku, czym, moim zdaniem, sobie nie pomogła, dodatkowo jej najbliższa sojuszniczka została wyeliminowana.

W zapowiedzi odcinka widać, że miesza coś z ustalonym głosowaniem…hmm czyżby zamieszał tak, że sam się sprzątnie? Ludzie mu nie ufają, a szkoda bo go lubię.


12 / MIKE 12 / ANGELINA 12 / ANGELINA

Po pierwsze gra jak dla mnie pierdołowato, sojusz z Nickiem to jedyny plus jego gry, a powstał z inicjatywy tego drugiego. Ma na rękach krew Natalie i podkreslał, że się tego boi, więc może właśnie to będzie powodem jego eliminacji.

Angelina zaczyna się gubić, za bardzo pokazuje to jak ważna jest dla niej strategia, a dodatkowo teraz myśli o wyeliminowaniu Christiana. Może i jest to dość rozsądny plan, ale na ten moment wydaje mi się, że John czy Dan wolą Christiana od Angeliny.

Przetrwała jakoś ten odcinek, ale nie zmienia to faktu, że ludzie już zdają sobie sprawę z tego jak dużym jest zagrożeniem, a to, że wydaje się próbować rządzić po połączeniu i celować w pupilka Christiana nie wróży jej świetlanej przyszłości.


13 / ANGELINA 13 / ALEC 13 / ELIZABETH

Mam nadzieję, że się mylę  Angelina jest moją ulubienicą i do tej pory gra dobrze. Mam nadzieję, że się uratuje, ALE. Grała ostro, inni na pewno widzą w niej zagrożenie. Dziewczyna jest dobrym strategiem, potrafi oddzielać sympatie i grę, ma zdolności aktorskie itd. Nie zdziwię się, jeśli inni uznają, że trzeba zrobić jakiś big move i wyciąć ją na samym początku nowego etapu gry. No i widać w zapowiedzi, że celuje w Christiana, a Alec się z Christianem chce zaprzyjaźnić, a Alec ma doświadczenie we wbijaniu noża w plecy Goliatowych kobiet.

Alec może zostać potraktowany jako „fizyczne zagrożenie”, jest też odpowiedzialny za eliminację Natalii i nie wiadomo jak odbiorą to inne osoby z plemienia „Goliath”. Poza tym jakoś strasznie było go w tej zapowiedzi.

Pierwsze rady po mergu są albo blindsideami, albo odpadają takie randomowe osoby jak Elizabeth, więc nie zdziwię się jak Davie i Carl jej przywalą połową bambusa.


Dodaj komentarz