Survivor 38 – podsumowanie power rankingu

Trzydziesta ósma edycja Survivor dobiegła końca. Do zwycięzców show dołączył kolejny rozbitek. Czas więc poznać również zwycięzcę power rankingu.


Jeff Probst / Źródło: CBS

W finałowym odcinku emocji nie brakowało od samego początku aż do odczytania głosów przez prowadzącego show – Jeffa Probsta. Ostatni epizod rozpoczął się od wyzwania o powrót do programu. Jedna osoba z grona rozbitków przebywających na wyspie wymarcia miała uzyskać prawo powrotu do gry i walki o główną nagrodę – milion dolarów. Każdy z walczących pragnął zemścić się za swoją eliminację i podczas tego wyzwania dać z siebie absolutnie wszystko. Wydawało się, że faworytami będą osoby, które dłużej przebywały w grze, znały specyfikę różnych konkurencji oraz mogły liczyć na mnóstwo nagród podczas trwania show, jednak ostatecznie do gry powrócił Chris Underwood, który wyeliminowany został 8 dnia rozgrywki, a na wymarciu spędził aż 27 dni.

Po powrocie do obozu Chris odnalazł połówkę ukrytego immunitetu. Drugą jego część musiał przekazać jednak innemu rozbitkowi. Powracający z wymarcia mężczyzna postanowił podzielić się nią z Rickiem. Podczas pierwszego w odcinku wyzwania o immunitet najlepiej zaprezentowała się Julie i to ona zgarnęła naszyjnik nietykalności na jakże ważnej radzie plemienia. Powracający do gry Chris uchodził wśród niektórych za łatwy cel, a jednocześnie dodatkowy głos, który będzie można wykorzystać podczas narady. Ostatecznie jednak to nie on pożegnał się z show na etapie finałowej szóstki, a osobą tą była Victoria. Przed odczytaniem głosów, ukrytego immunitetu postanowił użyć na sobie Rick Devens. Wszyscy uczestnicy power rankingu przewidzieli taki zwrot sytuacji i otrzymują za to dodatkowych 10 punktów. To jednak nie jedyna figurka nietykalności, która została wykorzystana tamtego wieczoru. Również Lauren postanowiła użyć swojej zdobyczy i uchronić przed eliminacją Chrisa. Żaden z uczestników power rankingu nie przewidział, że Victoria zajmie szóste miejsce w rozgrywce i nikt z nich nie otrzymuje za to punktów.

Kolejny dzień dostarczył uczestnikom jeszcze większej dawki emocji. Tuż po wschodzie słońca rozbitkowie udali się na poszukiwania ukrytych immunitetów. Część znalazła upragnione figurki, jednak okazały się one być… nic nie znaczącymi fałszywymi naszyjnikami stworzonymi przez Ricka. W konkurencji o immunitet najlepiej poradził sobie Devens i przez to zagwarantował sobie miejsce w finałowej czwórce. To jednak nie uśpiło Ricka i tuż przed radą plemienia postanowił wykonać kolejny ruch i oddać swój ukryty immunitet. Przekazał go Gavinowi, który nie tak dawno bardzo chciał się go pozbyć z gry. Na radzie plemienia Julie postanowiła użyć swojego ukrytego immunitetu. Okazało się jednak że jest on fałszywy. Następnie Lauren postanowiła użyć swojej figurki. Również w tym przypadku figurka była fałszywką. Później Gavin użył na sobie ukrytego immunitetu, który otrzymał od Devensa. W tej sytuacji również Chris wyciągnął swój ukryty immunitet. Dzięki temu zagrożone eliminacją były jedynie Lauren i Julie. Z show pożegnała się pierwsza z kobiet, która otrzymała dwa głosy. Żaden z uczestników power rankingu nie przewidział, że Lauren zajmie piąte miejsce w rozgrywce i nikt z nich nie otrzymuje za to punktów.

W ostatnim w edycji wyzwaniu o immunitet każdy z uczestników pragnął pokazać się z jak najlepszej strony. W konkurencji tej zwyciężył nieoczekiwanie Chris, który trzy dni wcześniej powrócił do gry. Teraz to on musiał podjąć decyzję dotyczącą składu finałowej trójki. Chris wiedząc, że to jego ostatnia szansa na dokonanie nieprzewidywalnego ruchu postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i nieoczekiwanie oddał swój immunitet Julie. Jako wolontariusz zgłosił się również do rywalizacji w konkurencji o miejsce w finale. Jako swojego przeciwnika wyznaczył Ricka Devensa. Oznaczało to, że Julie posiadająca immunitet oraz Gavin uzyskali bezpośrednio miejsca w finale. W rozpalaniu ognia zdecydowanie lepszy okazał się być Chris, który przez prawie 30 dni spędzonych na wymarciu miał mnóstwo czasu na treningi przed tą konkurencją. Z show pożegnał się zatem Rick Devens. Żaden z uczestników power rankingu nie przewidział, że Rick zajmie czwarte miejsce w rozgrywce i nikt z nich nie otrzymuje za to punktów.

W finałowej trójce trzydziestej ósmej edycji programu znaleźli się Julie, Gavin oraz Chris. Trzynastoosobowe jury z tej trójki musiało wybrać zwycięzcę programu. Jurorzy po ruchu dokonanym przez Chrisa zostali oczarowani jego grą i to właśnie on, powracający z wymarcia gracz, zdobył aż 9 z 13 oddanych w finale głosów. Na drugim miejscu w programie uplasował się Gavin, który uzyskał poparcie 4 jurorów. Żadnego głosu podczas finałowej rady plemienia nie otrzymała natomiast Julie i to ona zajęła trzecie miejsce. Duncan jako jedyny poprawie przewidział, że to właśnie Julie zajmie trzecie miejsce w programie. Zyskał dzięki temu 3 punkty na swoje konto. Nikt z uczestników power rankingu nie obstawił poprawnie Gavina jako osoby, która zdobędzie drugie miejsce oraz powracającego gracza jako zwycięzcy show.

Podsumowując, odcinek ten nie był udany dla uczestników power rankingu. Duncan jako jedyny poprawnie wytypował miejsce jednego z szóstki rozbitków walczących w finałowym epizodzie o milion dolarów. Wspaniale za to poszło uczestnikom w typowaniu użycia ukrytego immunitetu. Walka o triumf w tej edycji toczyła się do samego końca. Jednak ostatecznie zwycięzcą został Duncan, który zgromadził na swoim koncie łącznie 127 punktów. Tuż za nim uplasował się CH23 – 123 oczka. Na trzecim stopniu podium zameldował się Xander, który zgromadził 122 punkty. Gratulacje!

Ostateczne wyniki Survivor 38 Power Ranking:

Duncan

Punkty: 127

XanderDE

Punkty: 122

CH23

Punkty: 123


Dodaj komentarz