Survivor 39 – Power Ranking 8

Ósmy odcinek Survivor: Island of the Idols okazał się być jednym z najbardziej kontrowersyjnych odcinków w historii. Kilka osób posądziło jednego z uczestników o molestowanie, a dwie inne osoby osoby opuściły program. Kim były te osoby? Jak z typowaniem w tym tygodniu poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek rozpoczął się od rozmyślań Kellee na temat gry. Kobieta po przekazaniu ukrytego immunitetu Deanowi na poprzedniej radzie, zdecydowała o rozpoczęciu poszukiwań kolejnej przewagi. Po kilku godzinach udało jej się znaleźć upragnioną figurkę nietykalności. Następnie, uczestnicy otrzymali wiadomość o połączeniu plemion. Lairo i Vokai oficjalnie przestały już istnieć. Rozbitkowie utworzyli nowe plemię o nazwie Lumuwaku, a kobiety zaczęły dyskutować między sobą o zachowaniu Dana.

W pierwszym indywidualnym zadaniu o immunitet najlepiej zaprezentował się Aaron i to on zdobył naszyjnik nietykalności. Pozostali rozbitkowie musieli rozmyślać nad strategią. Wydawało się, że większość kobiet będzie głosować przeciwko Danowi, którego zachowanie budziło wiele kontrowersji. Kellee, tuż przed radą plemienia postanowiła poszukać kolejnego ukrytego immunitetu. Jej poszukiwania po raz kolejny zakończyły się sukcesem. Niestety, podczas rady plemienia większość głosów skierowana została przeciwko niej. Kobieta zdecydowała się nie używać żadnej z dwóch figurek nietykalności i tym samym musiała pożegnać się z grą.

Rada ta wzbudziła mnóstwo kontrowersji wśród rozbitków. Missy i Elizabeth, które żaliły się na niestosowne zachowanie Dana zagłosowały razem z nim przeciwko Kellee. Najbardziej pokrzywdzoną w tej całej sytuacji osobą okazała się być Janet, która postanowiła bronić kobiet podczas rady plemienia nie podejrzewając, że obie uczestniczki rozmowami o molestowaniu chciały kupić sobie kolejne dni w grze. Przygnębiona Janet noc po radzie spędziła poza obozem swojego plemienia. Kobieta czując się porzucona przez grupę postanowiła szukać ukrytego immunitetu. Podobnie jak w przypadku Kellee, jej misja zakończyła się sukcesem. Rankiem, Jamal znalazł specjalną notatkę dzięki, której mógł udać się na wyspę idoli. Podczas spotkania z Robem i Sandrą okazało się, że mężczyzna tym samym stracił prawo do oddania głosu na najbliższej radzie.

W kolejnym wyzwaniu szansę na zdobycie nietykalności otrzymał jeden mężczyzna i jedna kobieta. Naszyjniki powędrowały w ręce Aarona i Missy. Oboje nie musieli obawiać się nadchodzącej rady plemienia. Dyskusja podczas tego zgromadzenia dotyczyła głównie wydarzeń sprzed kilku dni i zachowania Dana wobec kobiet będących w grze. Janet czując się na uboczu, postanowiła zaryzykować i użyć swojego ukrytego immunitetu. Najwięcej głosów na radzie, bo aż 6 otrzymał Jamal i to on musiał pożegnać się z grą.

W ósmym odcinku programu Janet użyła figurki nietykalności. Oznacza to, że nikt spośród trójki uczestników power rankingu nie otrzymuje dodatkowych dwóch punktów. Natomiast za eliminację Kellee, Jack otrzymuje 13 punktów, Maw 10, a Mikki 3. Nieco więcej oczek uczestnicy uzyskali za odejście Jamala. Mikki i Jack zapisują na swoich kontach po 11 punktów, a Maw 9. Oznacza to, że na czele rankingu ex aequo znajdują się Mikki oraz Maw mający po 90 punktów. Za nimi ze stratą szesnastu punktów znajduje się Jack (74 pkt).

Typy graczy na najbliższy tydzień poniżej. Wszyscy obstawili, że w tym tygodniu nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Maw

Punkty: 90

Mikki

Punkty: 90

Jack

Punkty: 74


1. Noura

1. Tommy

1. Tommy

Prawdziwa królowa edycji i zasłużyła sobie na to miejsce dźwigając cały sezon na swoich barkach. To, że była UTR w odcinku z sexual harrasment dobrze o niej świadczy. Zajdzie daleko i powinna wygrać, ale niestety tak się nie stanie, bo jest kobietą.

Nienawidzę tego rudzielca. Zdenerwuje się, jak wygra, bo jest nudnym gamebotem.

Stabilnie, powoli, do przodu, aż do finału. Nie widzę innego kandydata do zwycięstwa na ten moment.

2. Dean

2. Elaine

2. Lauren

Ten odcinek tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że Dean zajdzie daleko. Niestety szanse na wygraną ma zerowe przez jego tragiczną premierę, ale na pewno jeszcze trochę pobędzie w grze. Najlepszy facet edycji.

Była niewidoczna przez dwa odcinki mergeowe, so…

Zdecydowanie jest spokojniejsza niż jej siostra Da’vonne. Jeszcze nie tak dawno wspominano o jej potencjalnym konflikcie z Missy, a teraz prawie w ogóle zniknęła. Czekam na jakieś szalone ruchy z jej udziałem.

3. Tommy

3. Dean

3. Elaine

Wygra, ale jest tak nudny, że nie dam go na pierwsze miejsce, niech spierdala już, błagam.

Rat. R A T. Kellee go uratowała, a ten nawet jej nie powiedział, że dostanie głosy. Niech zdechnie ten roznosiciel dżumy.

Znowu wskoczyła do top3. Ja mam tutaj sporo wątpliwości, ale nikomu nie zaszła za skórę, więc jej eliminacja byłaby niespodzianką.

4. Karishma

4. Lauren

4. Aaron

Legenda, ikona i tak dalej. Mam nadzieję, że i tym razem będę miał ją najwyżej. Może i jest w mniejszości, ale to jest Karishma Patel, ona zawsze znajdzie wyjście z każdej sytuacji!

Jej logika mnie poraziła. Jeżeli mnie facet nie molestuje – spoko, ale może dotykać innych??

Ma całkiem niezłą sytuację w grze. Jeżeli teraz odpadnie to naprawdę będę zdziwiony. Jest sporym zagrożeniem, ale teraz wydaje mi się, że ważniejsze tematy do rozmów i uczestnicy żyją tym, a nie eliminowaniem zagrożeń.

5. Lauren

5. Aaron

5. Noura

Ma tą relację z Missy, z Tommym, wydaje się ogarnięta, mimo że na początku była UTR to teraz powoli dostaje nowe wątki, powinna zajść daleko. Pewnie odpadnie przed samym finałem.

Ugh. Ten komentarz o siostrach był żenujący. On też jest żenujący. Nie kibicuję mu, bo jest seksistą, idiotą i mężczyzną. Do widzenia. I kolejny debil, który myśli, że jeżeli nikt mu nie powie o tym, że doszło do molestowania – to tak naprawdę do tego incydentu nie doszło.

Ikona ma nienajgorszą pozycję. Wiadomo, że jest zagrożona, ale ludzie nie traktują jej poważnie, a może liczyć się każdy głos.

6. Elaine

6. Noura

6. Elizabeth

Raczej wątpię, żeby ona odpadła. Myślę, że zajdzie dalej od Missy i ją wywali, ale zobaczymy.

Niby nie jest w dużym sojuszu, ale nikt nie chce na nią głosować. Nie wiem, jak to zrobiła, ale I STAN.

Prędzej czy później ludzie się od niej odwrócą, a jeżeli nie ludzie to pewnie wyleci na zadaniu z rozpalaniem ognia, bo nie słuchała rad Boston Roba i Sandry.

7. Aaron

7. Karishma

7. Dean

Wygrał dwa zadania, może być uznany za zagrożenie i odpaść, ale przewiduję, że znowu zdobędzie indywidualny immunitet.

Znowu jest zagrożona, ale moim zdaniem to jeszcze nie jest jej czas. Liczę bardzo na to, że odpadnie Missy/Lauren/Elisabeth. They need to go!

Typ zagrożony był od dawna, teraz o nim się nie mówi, ale może jeszcze sobie o nim przypomną i niespodziewanie wyleci Dean. Może to będzie jakaś zemsta Kellee? 😀

8. Janet

8. Missy

8. Missy

Jest hero sezonu, ale czy wygra? Raczej nie, chociaż zaraz za Tommym ma najlepszy edit. Jest w mniejszości i może odpaść w każdej chwili.

Lubiłem Missy, ale to co zrobiła jest karygodne. Po prostu jestem obrzydzony i nie mam zamiaru tutaj się rozpisywać na jej temat.

Po zagraniach z ostatniego odcinka jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że gra zbyt agresywnie. Taka taktyka może być niezła na dwie, trzy rady, ale to co działo się w ostatnich dniach było przegięciem. Tak czy inaczej jest już hejtowana przez większość widzów.

9. Missy

9. Elizabeth

9. Dan

Czarno to widzę.

Ohydny human being. I ona jeszcze brała udział na Olimpiadzie? Powinni jej wszystkie nagrody zabrać, jeżeli wgl jakieś wygrała. Jak może kłamać, że ktoś ją molestował, kiedy do tego nie doszło i to wszystko dla gry? Zasługuje na hate, który dostaje na social mediach. Goodbye white trash.

Jego odejście z gry może oczyścić atmosferę. Nie wiem czy wydarzy się to już w najbliższym odcinku, jednak zgaduję, że nie ma żadnych szans na finał w tym sezonie. Jego zachowania nie będę komentować.

10. Elizabeth

10. Janet

10. Karishma

Jak nie wygra immunitetu to może polecieć. Jest dobra w zadaniach i w dodatku ostatnio dostała najbardziej negatywny edit zaraz po Danie.

Jest mi jej bardzo szkoda, bo nie zrobiła nic złego. Chciała pomóc kobietom, bo skarżyły się na Dana i ze strony Kellee było to prawdziwe. Wspaniały człowiek i mam nadzieję, że Sia da jej 50 000 tysięcy.

Trzymam kciuki, żeby Kari nie wyleciała jeszcze w tym odcinku. Mam nadzieję, że uda jej się oszukać przeznaczenie jeszcze kilka razy i dotrzeć do samego finału.

11. Dan

11. Dan

11. Janet

Nie będę komentował jego zachowania, bo szkoda na to słów, ale te osoby, co mu współczują powinny serio puknąć się w głowę, bo zachowują się nawet gorzej od Elizabeth i Missy, więc shut up. Mam nadzieję, że wywalą tego molestera. Nie zdawał sobie z tego sprawy? To ciekawe, bo Kellee gadała z nim o tym już w pierwszym odcinku. Albo jest ułomny, albo jest serio zwyrolem, chociaż nie zdziwiłbym się jakby jedno i drugie okazało się prawdą. Nie ma usprawiedliwienia na jego zachowanie biorąc pod uwagę, że już kilka razy był ostrzegany. Osoby broniące go nie powinny nigdy mieć dzieci.

Ohydny człowiek, predator i zgrywa ofiarę. Nie mogę tego oglądać. Widzieliśmy sceny, w których dotykał Kellee w dwuznaczny sposób. Produkcja powinna go wyrzucić. Liczę, że w końcu Janet go endnie.

Biedna Janetka 🙁 Przez tyle tygodni była na szczyscie listy, ale niestety muszę teraz umieścić ją na samym końcu mimo tego, że bardzo nie chcę. Jest zagrożona, ponieważ chciała chronić inne osoby. Jakie to przykre.

Dodaj komentarz