Survivor 38 – Power Ranking 2

W drugim epizodzie Survivor: Edge of Extinction poznaliśmy więcej szczegółów dotyczących relacji rozbitków, którzy kilka dni wcześniej rozpoczęli grę, a jedna z uczestników znalazła ukryty immunitet. Jak z typowaniem poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek ten był kolejnym etapem opowieści o tworzących się relacjach między uczestnikami show. Zobaczyliśmy jak umacniają się sojusze oraz jak tworzą się nowe związku. Aubry jako jedna z weteranek zaczęła zastanawiać się nad swoim losem w programie zadając innym dość niewygodne pytanie na temat powracających graczy. Wendy próbowała utworzyć grupę, która będzie w stanie wyeliminować Kelley Wentworth.

W wyzwaniu o immunitet po raz kolejny lepiej wypadło plemię żółtych, Kama. Niebiescy znów udali się na radę plemienia. Tym razem z grą pożegnał się 19-letni Keith Sowell.

Eliminacja Keitha zaskoczyła osoby biorące udział w power rankingu. Najniżej na swojej liście umieścił go Duncan i zdobył 13 punktów. W środku stawki uporządkował go CH23 i wzbogacił się o 10 punktów. Najgorzej poradził sobie Xander, który zdobył 5 oczek.

Wszyscy natomiast poradzili sobie poprawnie z typowaniem czy użyty zostanie ukryty immunitet (nie został) i uzyskują za to dwa dodatkowe punkty.

Oznacza to, że na czele rankingu znajduje się Duncan z 15 punktami. Tuż za nim plasuje się CH23 – 12 oczek. Xander do tej pory zgromadził ich 7.

Poniżej typy na najbliższy tydzień. Wszyscy uważają, że również i tym razem nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Duncan

Punkty: 15

XanderDE

Punkty: 7

CH23

Punkty: 12


1. Wardog

1. Wardog

1. Ron

To był jego odcinek! Podoba mi się, że to on głównie zadecydował o odejściu Keitha zamiast Kelley. Facet wie, że Kelley i tak przez cały sezon będzie targetem, więc po co teraz mają się jej pozbywać skoro jest bardzo dobra w zadaniach. Polubiłem go i myślę że będzie miał ogromny wpływ na dalszy przebieg rozgrywki.

facet jest teraz na topie. Przekonał osoby do pozostawienia Kelley i wywalenia Keitha, który spokojnie mógł zostać zaciągnięty daleko w tej grze przez to, że był słabym graczem.

Plemię żółtych go uwielbia! Jest spokojny o swój los. Będzie przyglądał się z boku co inni robią i dołączy do większości.

2. Lauren

2. Aurora

2. Lauren

Królowa znalazła HII! W sumie nie musiała zakopywać, no ale ważne że znalazła. Podoba mi się jej relacja z Kelley i mam wrażenie, że obie przynajmniej w jury będą o ile nawet nie w finale.

Ciężko jest powiedzieć na czym stoi w plemieniu, więc jedyne co mogę zrobić to zgadywać, że stoi całkiem solidnie na barkach Joe 😉

Znalazła HII i bardzo dobrze. W końcu doczekaliśmy się by kobieta w tym programie zdobyła przewagę jako pierwsza.
Oby dobrze to wykorzystała, ma koło siebie doświadczoną koleżankę, więc nie powinna tego zaprzepaścić.

3. Victoria

3. Julia

3. Julia

Podoba mi się duet ona i Julia i mam nadzieje, że w tym sojuszu zajdą daleko będąc na początku niewidzialne, ale póżniej będą dokonywać fajnych ruchów i nie dadzą się tak łatwo wyeliminować.

właściwie kto to? Bardzo mało o niej wiadomo, bo dostaje mało czasu, więc pozostaje tylko umieścić ją wysoko, bo czemu nie 😀

Pokazywana jest jako osoba z którą inny mogą pogadać. Rozmawiała już z Aubry, Victoria, Ron, Julie.
Mocna pozycja w plemieniu.

4. Julia

4. Joe

4. Chris

Nadal mało widoczna. Taki duszek który zajmie najprawdpodobniej 4/5 lub 6 miejsce.

tak samo jak poprzednio. Do połączenia jest bezpieczny, no może polecieć na radzie bezpośrednio przed połączeniem, żeby zawczasu zapobiec zdobywaniu przez niego indywidualnej nietykalności.

Fajnie, że trochę więcej nam go pokazali. Będą z niego ludzie! I prawie pokonał Joe w zadaniu 😉

5. Chris

5. Julie

5. Joe

He is dumb. Ma jednak dobre relacje z innym, przede wszystkim z Wardogiem, więc jego eliminacja jest mało prawdopodobna na tym etapie gry.

bardzo pozytywna osoba. Stara się coś robić grze, chociaż do tej pory nie była na radzie to nie wiadomo jaka jest jej pozycja w plemieniu, ale raczej nie jest ona niska 🙂

Niewidoczny w drugim odcinku. Z wypowiedzi innych uczestników zagrożenie, ale nie na tym etapie.
Więc jak zawsze w jego przypadku.

6. Aubry

6. Victoria

6. Victoria

„Co myślicie o powracajacych graczach?” Oj ten edit w tym odcinku xD na pewno nie wygra sezonu, ale no myślę że jeszcze nie jej czas

to co zobaczyliśmy w ostatnim odcinku stawia jej grę w szarym świetle. Niby ma dobre relacje z innymi, ale jej wahanie w podjęciu decyzji czy szukać idola zaproponowane przez Julie może zwiastować, że to będzie powód jej odpadnięcia w przyszłości.

Fajnie bo było jej więcej niż w pierwszym odcinku, ale czy to dobrze? Obawiam się, że będzie okrutnie
zweryfikowana przez innych. Oczywiście istnieje szansa żeby została dobrym liderem swojego sojuszu. Ma bardzo dobrą relację z Julia i Ronem co pokazała scena wspólnej rozmowy w wodzie.

7. Gavin

7. David

7. Aurora

Cięzko mi oceniać to plemię, bo jeszcze nie wybrali sie na radę więc nie wiem co o nim myśleć.

Facet ma zero przebicia w plemieniu. Z jednej strony obawia się, że zostanie obrany na cel, więc nie wychylanie się jest uzasadnione, ale z drugiej strony oznacza, że gdy pojawi się na tym celowniku to bardzo mało prawdopodobne, że się wyratuje.

Nie istnieje ta osoba w tym sezonie. Bodajże jedna wypowiedz w poprzednim odcinku, a szkoda.

8. Eric

8. Rick

8. Eric

Solidny sojusz z Gavinem wyjdzie im na dobre lub nie

Bliski sojusz z Davidem jakoś nie brzmi za dobrze w sezonie, gdzie nowi gracze uważają powracających za „tymczasowych” zawodników.

To samo co w przypadku Gavina, lecz jego szanse są większe, że się ogarnie.

9. Julie

9. Lauren

9. Julie

Lubię ją! Niech sobie pogra długo.

Podobnie co Rick, chociaż ona ma zabezpieczenie w postaci Idola, więc gdyby Kelley dotrwała do fazy indywidualnej to zawsze może się uratować w przypadku gdyby jej sojuszniczka miała nietykalność, a reszta chciałaby osłabić Wentworth kierując głosy na Lauren.

Edit pokazał parę jej wypowiedzi, jednak no nie widzę dla niej ratunku.

10. Ron

10. Kelley

10. Gavin

Facet wydaje się mieć najlepsze relacje z wszystkimi z jego plemienia, więc mało prawdopodobne, że pożegna się z grą.

Egzekucja przełożona co nie oznacza, że na długo. Fakt, że jej najbliższa sojuszniczka nie miała do niej na tyle zaufania by podzielić się informacją o znalezionym idolu nie zwiastuje dla niej zbyt dobrze.

Jeśli żółci pójdą na rade, i nie znajdzie kogoś więcej niż Eric. Wyląduje na innej wyspie.

11. Aurora

11. Eric

11. Aubry

Nie widze, aby tak silna kobieta pożegnała się z grą w najbliższym czasie, myśle, że do jury zajdzie spokojnie, a póżniej zostanie zagrożeniem w zadaniach o II i w ten sposób odpadnie, podobnie jak Joe. Chociaż zwiastun odcinka i to jak idzie z Aubry i Joe? Jak będzie trzymać z powracającymi, a reszta będzie w nich celować to może odbić się to jej eliminacją.

Facet rozwala system swoją nijakością. Do spółki z panem poniżej są „wypełniaczem” czy „statystami” jak do tej pory i gdyby nagle zniknęli z ekranu to nawet bym tego nie zauważył.

Duża huśtawka. Pokazywana najpierw pozytywnie, teraz coraz więcej osób w nią celuje. Za dużo tych
współplemieńców przeciwko, a przecież jeszcze nic się u nich nie wydarzyło.

12. Rick

12. Gavin

12. Rick

No dobra po tym odcinku myślę, że tak prędko nie odpadnie, chociaż ten sojusz czwórki będzie głównie przeciwko Rickowi, Davidowi i Wendy.

To samo co pan powyżej 😀

Jest członkiem plemienia niebieskich i to wystarczy. Duży spadek z rankingu powód? Sztama z Davidem.

13. Kelley

13. Ron

13. Kelley

Ciągle na celowniku. Propozycja sojuszu ona, Lauren, Wardog i Chris jest bardzo dobra! Jedynie mam obawy co do Chris’a, ale sojusz popieram. Jej relacje głównie z Lauren są na tyle ładnie pokazane, że nie widze ich odpadających w najbliższym czasie, chociaż przez ten celownik ciągle w nią wymierzony musze ustawić Kelley na jednym z najdalszych miejsc.

Gdyby odpadł lepiej oglądałoby mi się sezon, ale ma wrażenie, że zajdzie dosyć daleko niestety. Trzynastka bardziej życzeniowa niż realnie odzwierciedlająca jego pozycję w plemieniu.

Pięknie, że przetrwała głosowanie! 2 odcinki pokazały jak będzie miała ciężko w tym sezonie.
Liczę na więcej takich szczęśliwych rad, ale powiedzmy sobie szczerze ilu jest takich niezdar jak Africa Mamba?!

14. Joe

14. Chris

14. Wardog

Coś czuję, że zbliża się eliminacja jednego z graczy powracająych i może paść na Joe. We will see.

Niby ma dobrą pozycję w plemieniu, ale porażka w wybronieniu Keitha, z którym miał świetną relację może oznaczać, że poleci następny. Keith odwrócił się od Reem i odpadł. Czyżby teraz miał odpaść Chris po odwróceniu się od Keitha?

Facet działa mi na nerwy, nie wiem czy tego inni uczestnicy nie widzą, ale strasznie nimi
manipuluje. Jeszcze ta czapeczka tirówka za mała… oby poleciał.

15. David

15. Wendy

15. David

David w tym sezonie nie wydaję się postacią, która będzie miała duży wpływ na grę. Wydaję mi się, że to Kelley prędzej wywali jego, gdy dowie się o jego zamiarach niż on ją.

Niby się uratowała, ale wciąż nie jest to pozycja bezpieczna na tyle, by nie znaleźć się na celowniku ponownie w najbliższym czasie.

Ma dobre wsparcie w postaci Ricka, ale nie sądzę by to uratowało go przed zbliżającym
się zagrożeniem ze strony innych.

16. Wendy

16. Aubry

16. Wendy

Polubiłem ją. Niestety przez kontuzję pewnie quitnie.

Jeśli kiedyś ktoś się zastanawiał jak wygląda dno w survivor to ma przykład. Mam wrażenie, że dosyć szybko dołączy do Reem na wyspie i we dwie będą płakać i sadzić co chwilę formułki, które obecnie rzuca starsza pani.

Kontuzja… pewnie nawet bez głosów poleci! Co odwlecze to nie uciecze!

Dodaj komentarz