Australian Survivor 2018 – Power ranking 4

W czwartym tygodniu emisji Australian Survivor stacja TEN pokazała na swojej antenie dwa odcinki show. Czy decyzje podjęte przez rozbitków zaskoczyły uczestników power rankingu? Jak wpłynęły na klasyfikację końcową? Czy Umbastyczny nadal znajduje się na prowadzeniu?


Rada plemienia w Australian Survivor / Źródło: TEN Network

W ubiegłym tygodniu na prowadzeniu znajdował się Umbastyczny z 81 punktami na swoim koncie. Tuż za nim plasował się Maw z 77 oczkami. Addie zgromadziła do tej pory 62 punkty, a Seekir 53.

Odcinki 9 i 10 wprowadziły nieco zmian w klasyfikacji generalnej. Za osobę wyeliminowaną w dziewiątym epizodzie Addie oraz Maw zgarnęli po 17, Umba 16, a Seekir 13 punktów. Również w kolejnym odcinku nieźle poszło naszym uczestnikom. Na konto Mawa trafiło 16 punktów, dorobek Addie zwiększył się o 14 oczek, Umba zdobył ich 12, a Seekir 7. Tak więc po 10 odcinkach Australian Survivor na czele rankingu znajduje się Maw z liczbą 110 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Umbastyczny z 109 punktami. Kolejną lokatę zajmuje Addie, która zgromadziła do tej pory 93 oczka. Niestety, na samym końcu zestawienia nadal tkwi Seekir z 73 punktami.

Addie
93
Monika
1

Moniki było więcej w tym tygodniu, ale tylko ze względu na to, że wypadła słabo na zadaniu. Nie ma takiej możliwości, żeby odpadła z takim słabym editem. Na pewno Monika będzie w mergu.


Fenella
2

Fenella w dalszym stopniu nie dostała swoje wizytówki. Kiedy ona ją dostanie? W finałowym odcinku? Hejtowałam ją za to, że okazała się fałszywą feministką. W sumie nie wiem, czy mam jej kibicować czy nie? W sumie teraz gra z Tegan. Zobaczymy w przyszłych odcinkach.


Sharn
3

Sharn nie dostała wypowiedzi w pierwszym odcinku, a moim zdaniem jej szanse na wygraną są nawet duże. Zobaczymy.


Lydia
4

Lydia jest chyba najsilniejszą kobietą w tym sezonie. Ma za słaby edit, żeby teraz odpaść.


Shane
5

Shane jest bezpieczna. Kto chce marnować teraz rady plemienia na babci? Teraz będą wyrzucać silnych fizycznie uczestników. Mówię wam Shane jeszcze wygra ten sezon.


Samuel
6

Jak dobrze, że on teraz jest niewidoczny. Nienawidzę gościa. Myśli, że jest fajny, bo co? Bo jest biały i ma wykształcenie? Jeszcze trzeba się z tym debilem uporać przez następne odcinki.


Tegan
7

Tegan z takim editem to zapewne skończy jak Michele/Flick. Na razie jest bezpieczna.


Mat
8

W dalszym ciągu nie mam pojecią, czy Mat ma ten idol, czy też nie. W sumie jestem ciekawa czy dojdzie do starcia Robbie vs Mat w przemieszaniu. Raczej wyjdzie z tego żywy.


Robbie
9

Jak dobrze, że editorzy go teraz nie pokazują, bo ma naprawdę zły gust, jeśli chodzi o wybieranie sojuszników. Nie jest taki zły, ale mam nadzieję, że szybko odpadnie, bo nienawidzę mężczyzn.


Brian
10

Polubiłam Briana. W sumie tylko dlatego, że pojechał po Stevie. Jest o wiele bardziej śmieszniejszy od Samuela. On przynajmniej nie jest takim try-hardem.


Shonee
11

Shonee była ignorowana przez prawie cały pre-merge, a teraz o dziwo ją pokazali. Boję się, że może to się skończyć jej eliminacją, dlatego daję ją tak nisko.


Jackie
12

Jackie to chyba jakiś karaluch. Nie mam pojęcia, jakim cudem ona jeszcze gra. Modlę się, ale to modlę się, żeby przetrwała to przemieszanie. Survivor Gods… please.


Benji
13

Moim zdaniem Benji skończy jak Bradley w Ghost Island. Jest go za dużo oraz editorzy pokazują go w negatywnym świetle. Jego dni są policzone. Do widzenia szczurze.


Steve W
14
W poprzednim odcinku Brian opowiadał o tym, jak Steve W jest dziwny. W sumie nie będę miała nic przeciwko, jeśli Steve odpadnie. Nie przepadam za nim. Jest strasznie nudny.


Heath
15

Bardzo lubię Heatha, gdyż obronił swoją sojuszniczkę, ale boję się, że przemieszanie może go udupić. Również jego edit jest dość podejrzany, gdyż jest powiązany jedynie z Tegan.


Umbastyczny
109
Samuel
1

W tym tygodniu ranking to dość spora loteria. Ale kto chciałby eliminować takiego sama? Facet daje radę w zadaniach, jest całkiem zabawny i sympatyczny, a do tego inteligentny. Ja bym go jeszcze chętnie pooglądał i mam nadzieję, że rozbitkowie również.


Fenella
2

Moim zdaniem najbardziej rozgarnięta osoba w Contenders, najlepiej radziła sobie do tej pory, więc i dalej powinna grać dobrze i rozważnie.
Sharn
3

Kolejna bardzo opanowana i solidna osoba, nie widzę powodów do eliminowania jej.


Lydia
4

Do tej pory pokazywana jako silna w zadaniach oraz mająca grono sojuszników. Powinna być z grubsza bezpieczna.


Tegan
5

Już raz odpadła, a nie wydaje mi się, żeby jej druga szansa miała trwać tak krótko.


Monika
6

W Champions grała z każdym, więc potencjalnych obrońców i opcji ma sporo.


Mat
7

I tu zazynają się schody. Mat jest swego rodzaju gwiazdą, popularny w obu plemionach. Niby może komuś przyjść do głowy, żeby się pozbyć zagrożenia, ale raczej obstawiam scenariusz, że każdy leci do niego i błaga o bycie sojusznikiem.


Shonee
8

Ostatnio zyskała trochę w moich oczach. Po wpadce jaką była eliminacja Tegan, zaczęła grać lepiej. Dalej widzę jednak w niej spore pokłady nieogarnięcia.


Jackie
9

Nadchodzący twist może być dla niej wybawieniem. W przeciwieństwie do niektórych Championsów nie ma duszy sportowca, która nakazuje jej być true hero, więc mimo, że będzie pewnie dalej na celowniku niektórych, otworzy jej się sporo nowych opcji.


Robbie
10

Dobry w zadaniach i sympatyczny, strategicznie się niczym nie zasłużył, ale może odpaść po prostu jako „zagrożenie”.


Heath
11

Duży chłop, a to może oznaczać duże kłopoty.


Brian
12

Zdawał się mieć średnie relacje z częścią współplemieńców, więc może paść ofiarą zakładania nowych sojuszy.


Steve W
13

Ten również wydawał się irytować niektórych Championsów, więc jego kosztem może dokonać się jakiś przewrót.


Shane
14

Niby nie stanowi zagrożenia, ale osłabi plemię (niezależnie w jakim się znajdzie), a do tego wydaje się nie mieć żadnego sojuszu…


Benji
15

Moim zdaniem się już wyszalał, gra mu się trochę sypnęło, wysypał wszystkie asy z rękawa i już mu braknie pomysłów. Jak dla mnie facet już tylko może się coraz bardziej pogrążać.


Maw
110
Sharn
1

Sharn ma stabilną pozycję w grze i raczej swap tu nic nie zmieni. Ma mocny sojusz, nie jest przez nikogo targetowana, nie jest ani słaba ani bardzo dobra w zadaniach, ludzie nie będą mieli powodu, żeby pozbyć się właśnie jej.


Fenella
2

Może i Contenders są w mniejszości, ale Fenella jest ostatnią osobą z nich, którą widzę w tarapatach. Nie dostała nawet jeszcze własnej wizytówki i nie było jej zbyt dużo w odcinkach, a zdaje się być ciekawą osobą. Mimo że jest dobra w zadaniach to ludzie najpierw będą chcieli pozbyć się facetów.


Samuel
3

Zdaje się, że Samuel ma dobry social i gra gdzieś poza radarem nikomu się nie narażając. Jeśli będzie kontynuował tę strategię w nadchodzącym swapie to nic mu nie grozi.


Lydia
4

Lydia powinna być zagrożona, bo jest jedną z najlepszych uczestniczek w zadaniach być może nawet w historii, tylko że Champions mają numerki po swojej stronie. Nawet jeśli znajdzie się w mniejszości i trafi do plemienia z większością Contenders to potrafię sobie wyobrazić, że wygra wszystkie zadania do merge.


Monika
5

Wydaje mi się, że nawet Odette i Ben przed tym jak odpadli dostali więcej czasu antenowego niż Monika. Nie widzę powodu dla którego miałaby odpaść akurat ona, wydaje się niegroźna i dobrze dla niej jeśli ludzie będą ją za taką postrzegali.


Shane
6

Pewnie tak wysoka pozycja kogoś zaskoczy i być może to odważny wybór, ale wydaje mi się, że to będzie szczęśliwy swap dla Shane. Nikt nie będzie miał jej za zagrożenie, bo przecież nie ma nikogo i ma do siebie przyklejoną łatkę wariatki, która szukała HII na oczach wszystkich, a na pierwszy ogień pójdą osoby, których inni nie chcą widzieć w merge. Mogę sobie wyobrazić Shane w roli swing vote’a.


Brian
7

Brian może i nie do końca wpasowuje się w otaczające go towarzystwo, ale głównie daje znać o tym w swoich wypowiedziach do kamery, a nie przy wszystkich. Jest zagrożeniem fizycznym, ale raczej będzie jednym z ostatnich wysportowanych facetów, których inni będą się pozbyć, nie wygląda na typowego alpha male.


Mat
8
Mat nieprzerwanie był w moim rankingu pierwszy, a teraz nagle spadł na ósme miejsce. Może kogoś to zdziwić, ale Mat stał się bardzo pewny siebie i właśnie dlatego myślę, że może odpaść z HII w stylu Henry’ego z poprzedniego sezonu. Może nie w swapie, ale na początku merge ludzie, których ma za swoją drużynę mogą go zblindsidować.


Robbie
9

Robbie pewnie odpadnie na początku merge jako jeden z silniejszych facetów jeśli Champions zbiorą się i będą chcieli grać razem, ale raczej nie teraz w swapie. Po prostu dostawał bardzo mało czasu antenowego i jakby odpadł niedługo to wyobrażam sobie, że mogliby dać jakieś małe wskazówki typu, że jest dobry w wyzwaniach. Może w końcu zobaczymy jego starcie z Matem.


Tegan
10

Tegan w ostatnim odcinku pokazała, że jest podstępna chcąc pójść na nagrodę pierwsza, by znaleźć wskazówkę do HII. Inni mogą wziąć ją za strategic threat i jeśli skończy w tym samym plemieniu co Heath to zauważą, że są power couple. Nie lubi się też z Benjim, a Contenders mają teraz bardzo mało osób i niestety, ale nastawiam się na zwykły pagonging. Zobaczymy jak rozłożą się siły.


Shonee
11

Od początku pisałem, że mam Fenelle i Shonee za power couple, która może zajść daleko. Teraz uważam, że Fenella ma większe szanse. Shonee ostatnio dość niespodziewanie dostaje bardzo dużo czasu antenowego i edytorzy mogą przygotowywać nas na jej eliminację.


Benji
12
Benji nie miał dobrej pozycji w plemieniu Contenders od kiedy Tegan wyjawiła jego kłamstwa i przy swapie raczej też będzie miał ciężko. Inni łatwo uznali go za strategic threat i ta łatka szybko mu nie zniknie. Trochę pomaga mu też wskazówka do HII, bo skoro to pokazali to na pewno będzie go szukał. Pytanie tylko czy mu się uda?


Jackie
13

Jackie ciągle jest pokazywana jako „ta zła”. W poprzednim sezonie podobnie negatywny edit otrzymywała Samantha, która szybko odpadła. Jackie ma kilku swoich wiernych sojuszników i nie wydaje mi się, żeby Monika się od niej odwróciła, ale nie wiem jak potoczy się swap. Mat na pewno będzie chciał ją wywalić (tak jak ona jego, ale wątpię, żeby jej się to udało patrząc na edit).


Steve W.
14

Steve dostał ostatnio niepotrzebny negatywny edit i wiemy, że Jackie go targetuje, bo uważa go za silnego przeciwnika. Na pewno nie jest jedyną, która tak uważa, dlatego potrafię sobie wyobrazić go odpadającego przed merge właśnie dlatego, że będzie zagrożeniem fizycznym w oczach innych.


Heath
15

Mimo że bardzo lubię Heatha to niestety myślę, że jego dni są policzone. Jedyny ważniejszy wątek jaki dostawał tyczył się Tegan. Teraz kiedy Contenders są w mniejszości będzie pewnie pierwszą osobą na którą Champions będą mieli oko, bo wydaje się najsilniejszy.


Seekir
73
Lydia
1

Nadal w mocnym sojuszu, mocna w zadaniach, nic jej nie zagraża, nikt o niej nie mówi.
Sharn
2

W sumie to samo co powyżej. Nie może czuć się zagrożona.
Tegan
3

Po powrocie od razu przejęła stery, z kobietami wszystko sobie wytłumaczyła i była tylko na celowniku Benjiego, który po dobrym tygodniu…flopnął.
Mat
4
Spadł z pierwszego miejsca, ponieważ pozwolił komuś siebie targetować. Co prawda pewnie Jackie ma małe szanse na jego wywalenie, ale jego gra nie jest juz taka perfekcyjna.


Shonee
5

Napierała na Zacha, mówiła, że jest niepotrzebny, postawiła na swoim. Siedzi w pewnym sojuszu i nie powinna być zagrożona, bo Benji będzie w niej szukał ratunku


Monika
6

Ma dobry układ z Jackie, a przy tym cała reszta plemienia chce ją przyciągnąć do siebie.


Fenella
7
Sytuacja podobna jak z Shonee, ma z nią silny sojusz i szanse na bycie swing vote’em.


Heath
8

Ma silny sojusz z Tegan, dobre kontakty z dziewczynami, a jego siła fizyczna nie sprzyja mu w kontekscie przemieszania, dlatego troche nizej.
Samuel
9

W championsach na dobrą sprawę w ogole nic sie nie dzieje, ale patrzac na poprzednie tygodnie to Sam ma dobrą pozycję


Steve W
10

Nie robi nic i dlatego nie jest zagrożony.
Robbie
11

Sojusznik Benjiego, ale to nie on bedzie zagrożony w razie rady.


Brian
12

Ostatnio pokazywany w troche lepszym swietle, ale nadal bez rewelacji


Shane
13

Babcia Shane zeszła troche z celownika, ale moze okazac sie latwym celem na pierwsze rady po switchu.


Jackie
14

Wydaje mi sie, że po przemieszeniu może dostać drugie życie, ale konfy o pozbyciu się Mata mogą jej zaszkodzić
Benji
15

Po swoich kłamstwach to on będzie najbardziej targetowany, dlatego jego sytuacja jest najgorsza na ten moment.
Dodaj komentarz