Australian Survivor 2018 – Power ranking 5

Piąty tydzień emisji Australian Survivor przyniósł widzom sporo emocji pomimo emisji jedynie dwóch odcinków. Jak twisty wpłynęły na grę rozbitków? A jak na power ranking stworzony przez uczestników naszej zabawy? Czy Maw nadal znajduje się na prowadzeniu?


Australian Survivor 2018 / Źródło: TEN Network

W ubiegłym tygodniu na pozycji lidera plasował się Maw ze 110 punktami. Tuż za nim znajdował się Umbastyczny – 109 punktów. Kolejne miejsce zajmowała Addie z 93 punktami, a na ostatniej lokacie Seekir (73 oczka).

Wyemitowane w ubiegłym tygodniu odcinki nie wprowadziły drastycznych zmian w klasyfikacji generalnej. Za osobę wyeliminowaną w jedenastym epizodzie Seekir zgarnął 14 punktów, Maw 13, Addie 12, a Umbastyczny tylko 9. O wiele gorzej naszym uczestnikom poszło z kolejną eliminację. Za rozbitka wyrzuconego z gry w dwunastym odcinku Maw otrzymał 10 punktów, Addie 7, Umba 5, a Seekir jedynie 3.

Po 12 odcinkach Australian Survivor na czele rankingu znajduje się Maw z liczbą 133 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Umbastyczny ze 123 punktami. Kolejną lokatę zajmuje Addie, która zgromadziła do tej pory 112 oczek. Ten tydzień znów nie był udany dla Seekira, który po raz kolejny plasuje się na końcu zestawienia z liczbą 90 punktów.

 

Addie
112
Sharn
1

Kolejna kobieta, która nie lubi Benjamina. Bardzo się z tego cieszę. Jeśli Champions teraz będą głosować ze sobą tak do końca finałowej dwójki go mam nadzieję, że ona wygra albo Shane.


Shane
2

Babcia to najlepszy gracz w tej edycji. Russell powinien się uczyć od tej kobiety, jak grać. Była na uboczu, a teraz rządzi w swoim plemieniu. Jeśli dojdzie do połączenia to babci nikt nie będzie chciał wyrzucić.


Fenella
3

Ona nadal nie dostała własnej wizytówki, a to już jest połowa sezonu. Zdecydowanie jest bezpieczna.


Monika
4

Nadal niewidoczna. Także nadal bezpieczna.
Samuel
5

Głupi overrated śmieszek. Na razie też jesy bezpieczny.


Brian
6

Polubiłam go, bo był sojusznikiem Jackie. Tylko on może jeszcze uratować ten sezon. Z każdym odcinkiem jest coraz gorzej.


Shonee
7

Taka walmart wersja Michelle. Coś próbuje ugrać, ale nadal jest flopem. Natomiast szacunek, że trzymała z Tegan do końca.


Steve W
8

Nie pamiętałam, że taki nawet uczestnik istnieje. Oh well.


Heath
9

Feminist legend. Kocham tego kolesia. Jest straight i gra z dziewczynami i je szanuje. Takiego chce męża.


Robbie
10

Niech się utopi. Nienawidzę gościa. Debil i tyle. Wyrzucił Tegan, bo jego chłopak Benjamin tak chciał. Niech odpadnie.


Mat
11

Kolejny głupi White czuje się zagrożony przy silnych, niezależnych kobietach, więc je wyrzuca. Papa. Módl się, żeby Cię szybko wyrzucili.


Lydia
12
Co za paskudna privileged white woman. Weszła do plemienia czerwonych i już narzeka. Na dodatek jej super plan, żeby wyrzucić słabszych fizycznych uczestników jest tak passe, jak jej twarz. Excuse me Brooke chce swoją twarz z powrotem.


Benji
13

FORGET YOU! GO HOME! GOODBYE!


Umbastyczny
123
Samuel
1

Jest ustawiony w dobrym sojuszu. Nawet jakby miało dojść do przetasowania sił, to raczej nie jego kosztem.


Sharn
2

Ma swoje Championki, ma sojusz z Benjim i Robbiem, a pewnie i Fenella z Heathem będą się z nią układać. Nikomu nie powinna przyjść do głowy jej eliminacja.


Monika
3

Jej nijaki edit nie sugeruje, że się z nami pożegna. Jeśli ma odpaść to jako ktoś kto miał choć trochę czasu antenowego i jakąś historię. Dodatkowo w obecnej sytuacji nie wydaje sie być zagrożona.


Shane
4

Moja kochana babciunia w końcu wydaje się być niezagrożona. Znalazła się w całkiem dobrym położeniu. Nie dość, że nie opłaca się jej pozbywać, to warto postarać się o zdobycie jej głosu.


Lydia
5

Wkręciła chłopaków do sojuszu, ma dobrą pozycję i nie powinni jej zdetronizować.


Mat
6

Zrobił się arogancki, ale do najbliższego twistu nic mu nie zagraża.


Steve W.
7

Jako prawa ręka Mata też się nigdzie nie wybiera.


Fenella
8

Niby nie jest różowo, ale mam przeczucie, że ona się jakoś wybroni. Albo kosztem Heatha, albo razem z nim coś wymyśli.


Benji
9

Zawarł nowy sojusz, ale jego pozycja nie jest idealna. Benji balansuje gdzieś na granicy bezpieczeństwa, ale HI zapewne daje mu przewagę.


Robbie
10

Niby nowy sojusz, niby mocne relacje z Lydią… ale czy wszystkim się to spodoba?


Brian
11

Takie piąte koło u wozu, Championsi nie do końca po co mają już go trzymać.


Shonee
12

No jest na dnie, więc w razie rady jest oczywistym prostym głosem.


Heath
13

Benji i Robbie przeszli na stronę Championek, a jego sprawność fizyczna nie jest już żadnym atutem, a raczej przeszkodą.


Maw
133
Sharn
1

Sharn już drugi tydzień z rzędu jest u mnie na pierwszym miejscu. Bardzo zaciekawiła mnie jej ostatnia konfa o dotarciu do końca. Tylko ona i Shane taką dostały. Może coś jest na rzeczy?


Shane
2

Shane jest teraz swing votem i myślę, że przez długi czas ludzie będą ubiegać się o jej głos, bo nie ma konkretnego sojuszu. W merge nie będzie brana za zagrożenie, bo nadal przypięta jest do niej łatka wariatki.


Samuel
3

Samuel ma ostatnio bardzo cichy edit. Jeśli ludzie zadecydują się targetować kogoś z trio Samuel/Steve W/Mat to na pewno nie będzie to Samuel, bo wydaje się mniej sprawny i władczy od dwóch pozostałych panów.


Monika
4

Monika to osoba o której z całego castu wiemy najmniej. Jak już się pojawia to co robi pokazywane jest w pozytywnym tonie. Ludzie nie mają powodu, żeby mieć ją na celowniku. Może jeszcze przez kilka rad umknąć poza radarem.


Brian
5

Brian po odpadnięciu swojej BFF Jackie nie ma nikogo, ale mimo swojej beznadziejnej sytuacji nie wydaje mi się, żeby niedługo odpadł. W merge targetowani będą „big players”, a Brian może okazać się głosem, którego inni potrzebują.


Benji
6

Benji jest tak wysoko ze względu na swoje HII. Jest opcja, że z nim odpadnie, ale nie wydaje mi się, tym bardziej, że wie w jakiej znajduje się sytuacji.


Robbie
7

Robbie jest zawsze w czyimś cieniu. Czy to Benji’ego, czy Lydii. Dlaczego ktoś miałby eliminować taką osobę? Myślę, że na pierwszy ogień pójdą bardziej rzucający się w oczy gracze.


Mat
8

Mat podobnie jak w Benji jest w posiadaniu HII, ale ostatnio jest bardzo pewny siebie, więc nie zdziwiłbym się, gdyby go nie użył i został zblindsidowany. Jest wyżej od pozostałych, bo ma lepszy edit i dużo osób chce z nim grać.


Heath
9

Heath ma bardzo nieciekawą sytuację. Jego najbliższa sojuszniczka Tegan odpadła i nie ma numerków po swojej stronie. Na jego korzyść działa jego edit, bo ostatnio przez kilka odcinków w ogóle nie był pokazywany. Jakby odpadł wkrótce to pewnie dostałby jakieś konfy.


Fenella
10

Fenella jest w podobnej sytuacji jak Heath tylko że ona już była targetowana przez Lydie. W następnym odcinku będzie chciała zrobić swój „big move” i zobaczymy czy jej się to uda. Wciąż nie dostała swojej wizytówki. Trochę dziwne byłoby jakby odpadła z takim editem, ale rok temu Ben i Odette też dostawali mało screentime’u, więc jest to możliwe.


Steve W.
11

Steve W. wydaje się być w cieniu swojego sojusznika Mata, ale jest zagrożeniem fizycznym i jego social też nie jest najlepszy, dlatego mogę sobie wyobrazić, że niedługo odpadnie.


Shonee
12

Shonee niestety trafił się bardzo pechowy swap. W merge aktualnie po jej stronie wydają się być tylko Fenella i Heath, więc to będą dla niej ciężkie dni. Jeśli siły nie rozłożą się inaczej i Champions nie zaczną spiskować przeciwko sobie to Shonee (tak samo pozostali Contenders) ma problem.


Lydia
13

Według promo poniedziałkowy odcinek opuści jakiś „big player”, a jak dla mnie najbardziej wpasowuje się w to Lydia – co chwilę słyszeliśmy komentarze innych jaką jest bestią w zadaniach, niektórzy nawet się jej bali. Nie pomaga jej też nagły wzrost screentime’u przy swapie.


Seekir
90
Lydia
1

Nadal w mocnym sojuszu, mocna w zadaniach, nic jej nie zagraża, nikt o niej nie mówi.


Sharn
2

W sumie to samo co powyżej. Nie może czuć się zagrożona.
Mat
3

Spadł z pierwszego miejsca, ponieważ pozwolił komuś siebie targetować. Co prawda pewnie Jackie ma małe szanse na jego wywalenie, ale jego gra nie jest juz taka perfekcyjna.


Shonee
4

Napierała na Zacha, mówiła, że jest niepotrzebny, postawiła na swoim. Siedzi w pewnym sojuszu i nie powinna być zagrożona, bo Benji będzie w niej szukał ratunku


Monika
5

Ma dobry układ z Jackie, a przy tym cała reszta plemienia chce ją przyciągnąć do siebie.
Fenella
6

Sytuacja podobna jak z Shonee, ma z nią silny sojusz i szanse na bycie swing vote’em.


Heath
7

Ma silny sojusz z Tegan, dobre kontakty z dziewczynami, a jego siła fizyczna nie sprzyja mu w kontekscie przemieszania, dlatego troche nizej.


Samuel
8

W championsach na dobrą sprawę w ogole nic sie nie dzieje, ale patrzac na poprzednie tygodnie to Sam ma dobrą pozycję
Steve W
9

Nie robi nic i dlatego nie jest zagrożony.


Robbie
10

Sojusznik Benjiego, ale to nie on bedzie zagrożony w razie rady.


Brian
11

Ostatnio pokazywany w troche lepszym swietle, ale nadal bez rewelacji
Shane
12

Babcia Shane zeszła troche z celownika, ale moze okazac sie latwym celem na pierwsze rady po switchu.
Benji
13

Po swoich kłamstwach to on będzie najbardziej targetowany, dlatego jego sytuacja jest najgorsza na ten moment.
Dodaj komentarz