Australian Survivor 2018 – Power ranking podsumowanie

9 października 2018 roku poznaliśmy zwycięzcę Australian Survivor 2018, a to oznacza czas podsumowań. Który uczestnik power rankingu zdobył najwięcej punktów w ostatnim tygodniu emisji programu? Kto zwyciężył w klasyfikacji generalnej?


Australian Survivor 2018 Finał / Źródło: TEN Network

Po 22 odcinkach programu na koncie prowadzącego w rankingu Mawa znajdowało się 206 punktów. Tuż za nim plasował się Umbastyczny – 187 punktów, a na trzecim miejscu Addie ze 183 punktami. Seekir zamykał stawkę z dorobkiem 142 oczek.

Dwa ostatnie odcinki sezonu to walka o zwycięstwo i tytuł ostatniego ocalałego. W związku z tym, że każdy z uczestników power ranku musiał uszeregować pozostałą w grze czwórkę, wszyscy otrzymali po 10 punktów. Najważniejsze było wytypowanie rozbitka, który wygra program. Za poprawne wskazanie można było uzyskać bonus w wysokości 15 oczek.

Czwarte miejsce w Australian Survivor zajęła Shonee Fairfax. Maw i Addison obstawili, że kobieta zajmie właśnie to miejsce. Umbastyczny w swoim rankingu umieścił Shonee na miejscu drugim, a Seekir na pierwszym. Nieco lepiej w ostatni odcinku poszło Brianowi. Mężczyzna jednak przegrał walkę o ostatni indywidualny immunitet i pożegnał się z show na etapie finałowej trójki. Po raz kolejny Maw i Addison poprawnie wytypowali jego miejsce w programie. Umbastyczny i Seekir typowali natomiast, że były gracz australijskiej ligi futbolowej zajmie czwartą lokatę. Stosunkim głosów 4-3 program wygrała 61-letnia Shane Gould. Zwycięstwo byłej pływaczki obstawili Umbastyczny oraz Maw i to oni otrzymują piętnastopunktowy bonus za poprawne wskazanie Ostatniego Ocalałego. Seekir i Addison również przypisali kobiecie udział w ścisłym finale, jednak wskazali że zajmie ona drugie miejsce. Za największą przegraną tego sezonu uznać można Sharn Coombes. Mieszkająca na co dzień w Melbourne adwokat była faworytką wielu widzów. Jedynie Maw poprawie wytypował, że kobieta zajmie drugą lokatę. Addie obstawiła, że znajdzie się na miejscu pierwszym, a Umba i Seekir, że odpadnie tuż przed ścisłym finałem.

Oznacza to, że Australian Survivor Power Ranking na czwartym miejscu zakończył Seekir uzyskując 152 punkty. Na podium znajduje się natomiast Addie z dorobkiem 193 oczek. Drugą lokatę, z wynikiem 212 punktów zajmuje Umba, a Australian Survivor Power Ranking Champion zostaje Maw!

Jako ciekawostkę warto przypomnieć sobie jak czwórkę osób, którym udało się przetrwać do finałowego tygodnia rozgrywki, opisywali na samym początku zmagań uczestnicy power rankingu.
Addie w pierwszym tygodniu uszeregowała Shane na 20 miejscu tłumacząc jej pozycję sędziwym wiekiem, Umbastyczny i Seekir wskazali jej miejsce 19 podając podobne argumenty co Addison. Maw przyporządkował jej miejsce 14 argumentując to dobrymi stosunkami Shane z resztą plemienia oraz autorytetem, jakim niewątpliwie była dla młodych sportowców.
Również Sharn nie cieszyła się poważaniem wśród uczestników Power Rankingu na starcie sezonu. Addie wytypowała dla niej wówczas 18 miejsce tłumacząc to niewiedzą na temat gry. Poleciła również Sharn obejrzenie poprzednich sezonów programu. Maw przypisał jej 16 miejsce tłumacząc to słabszą dyspozycją fizyczną od sportowców oraz brakiem wypowiedzi w kilku początkowych odcinkach. Nieco łaskawiej spojrzał na nią Umbastyczny wskazując Sharn na 15 miejscu. Seekir przyznał kobiecie 21 lokatę argumentując to targetowaniem Russella i kłótnią z legendą amerykańskiej wersji programu.
Najwyższych notowań nie miał również Brian. Addie uszeregowała go na 16 miejscu tłumacząc to niewielką ilością wypowiedzi. Umbastyczny i Seekir od samego początku zauważyli siłę fizyczną byłego gracza australijskiej ligi futbolowej i w pierwszym tygodniu wskazali go na odpowiednio szóstym i siódmym miejscu. Maw natomiast przypisał mu 17 pozycję tłumacząc to „taktyką villaina” i niewielką ilością wypowiedzi.
Shonee przez całą czwórkę uznana została za rozbitka, o którym prawie nic nie wiadomo. Addie i Umbastyczny wskazali jej 10 miejsce, Maw – 11, a Seekir – 15.

Ostateczna klasyfikacja:

4. Seekir
152 pkt
3. Addie
193 pkt
2. Umba
212 pkt
1. Maw
231 pkt

Dodaj komentarz