Czy na Wyspie Przetrwania można znaleźć miłość?

Czy w przygodowym reality-show można znaleźć miłość swojego życia? Survivor udowadnia, że nie jest to takie trudne, jak mogłoby się wydawać.


Uczestnicy Wyspy Przetrwania / Źródło: Polsat

Historia rzekomego związku Bartosza i Fitelli z Wyspy Przetrwania spotkała się z mieszanymi reakcjami widzów. Relacja ta poprzez szereg publikacji na portalach plotkarskich urosła niemal do rangi romansu i podzieliła widzów. Niektórzy z nich życzyli parze szczęścia, natomiast pozostali nie wierzyli w ten związek i zastanawiali się nad sensem romansowania w przygodowym reality-show. Bartosz i Fitella od pierwszego odcinka wzbudzali sporo emocji, a ich relacja stała się jednym z głównych wątków programu. W początkowych odcinkach reality-show mogliśmy zobaczyć jak Klotzek skutecznie walczył z amorami na Wyspie. Obecnie, Ewa Orzechowska i Bartosz Czapiewski nie są razem. Kilka tygodni temu ze zdjęcia zamieszczonego na jednym z portali społecznościowych można było jednak wywnioskować, że mężczyzna na wyspie znalazł miłość i obecnie spotyka się z inną uczestniczką programu – Anną Rybak. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona podczas finałowego odcinka Wyspy Przetrwania, a prowadzący i zawodnicy biorący udział w pierwszej edycji show otrzymali zaproszenia na potencjalny ślub.

Przykład amerykańskiej wersji programu wyraźnie pokazuje, że w telewizyjnym show tego typu można znaleźć miłość na całe życie. Niewątpliwie najbardziej znaną „survivorową” parą są Amber i Rob Mariano. Wystąpili oni razem w edycji Surivor: All-Stars, w której to założyli sojusz. Można powiedzieć, że ich pakt przetrwał do dzisiaj. Oficjalne zaręczyny pary miały miejsce podczas nadawanego na żywo reunion show, podsumowującego ósmy sezon programu. Film z zaręczyn można znaleźć poniżej.

Para bardzo szybko zdobyła olbrzymią popularność w Stanach Zjednoczonych, a związek ten był promowany przez amerykańskie media. Rok po zaręczynach, 16 kwietnia 2005 roku Amber Brkich i Rob Mariano wzięli ślub. Z tej okazji stacja telewizyjna CBS wyemitowała specjalny program poświęcony małżeństwu uwielbianemu przez fanów „Survivor” na całym świecie. Obecnie para ma cztery córki. Najstarsza z nich – Lucia, ma osiem lat, a najmłodsza Adelina – trzy. Mimo tego, że od ślubu Roba i Amber minęło już 12 lat, to parę tę nadal uznaje się za żyjące legendy reality-show, a związek za wzór szczęśliwego małżeństwa. Poza udziałem w „Survivor”, małżeństwo wspólnie wzięło udział w programie „Rob and Amber: Against the Odds” realizowanym dla stacji Fox Reality oraz w dwóch sezonach reality-show „The Amazing Race”. Oficjalnie można ich uznać za pierwszą survivorową rodzinę.

Rob z córkami / Źródło: Twitter Roba

Ethan Zohn i Jenna Morasca to również jedna z najbardziej popularnych par. Podobnie jak Rob i Amber, uczestniczyli w Survivor: All-Stars. Jednak Ethan zakochał się w Jennie już wcześniej, w momencie gdy po raz pierwszy zobaczył ją w telewizji (podczas emisji Survivor: Amazon). Mężczyzna był zafascynowany uczestniczką szóstej edycji programu do tego stopnia, że poprosił stację telewizyjną emitującą program o kontakt do Jenny. Para poza udziałem w „Survivor” wspólnie wystąpiła również w programie „The Amazing Race” oraz współprowadziła program „Everyday Health” stacji ABC. Niestety, miłość ta nie przetrwała próby czasu. Jenna i Ethan zerwali ze sobą w 2013 roku, po 10 latach znajomości.

Ethan i Jenna / Źródło: CBS

Lee Carseldine i El Rowland poznali się podczas realizacji Australian Survivor 2016. Od samego początku widzowie mogli przekonać się, że oboje nadają na tych samych falach, jednak niewielu sądziło, że ten sojusz zamieni się w coś poważniejszego. Oboje rozpoczęli grę w plemieniu Aganoa, a gra oraz zachowanie tej pary wzbudzały wśród fanów show wiele emocji. Pakt zawarty na początku gry być może okaże się paktem na całe życie. Lee i El po emisji programu oficjalnie przyznali w mediach, że nadal są parą i planują wspólną przyszłość.

El i Lee / Źródło: Channel Ten

Jeff Probst i Julie Berry – ten związek zaskoczył wielu fanów programu. Prowadzący format, Jeff Probst związał się z jedną z uczestniczek Survivor: Vanuatu. Para związała się ze sobą kilka miesięcy po zakończeniu realizacji edycji. Romans prowadzącego hitowe show stacji CBS z jedną z uczestniczek wywołał wiele emocji wśród wiernych widzów programu. Również w tym przypadku związek rozpadł się po kilku latach. W 2011 roku Jeff wziął ślub z Lisą Ann Russell.

Julie i Jeff / Źródło: Zimbio

Ozzy Lusth i Amanda Kimmel – widzowie mogli śledzić jak rozwija się ta znajomość podczas Survivor 16: Micronesia. Para wspólnie uczestniczyła w tej edycji programu, zaczynając grę w plemieniu Malakal. Duet ten szybko zdobył sympatię widzów oraz rzeszę wiernych fanów. Niestety, związek ten rozpadł się dość szybko, ponieważ Ozzy zaczął spotykać się z inną gwiazdą stacji CBS, Daniele Donato. Pomimo faktu, że od emisji szesnastego sezonu minęło aż 9 lat, to para ta nadal pozostaje w pamięci wielu miłośników programu.

Amanda i Ozzy / Źródło: Survivor OZ

Keith Tollefson i Whitney Duncan – para poznała się na Samoa podczas realizacji 23 edycji programu. Można powiedzieć, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Część fanów programu sądziła, że związek Keitha i Whitney był tylko niewinnym romansem podczas realizacji programu. Ich zdziwienie musiało być niemałe, gdy para oficjalnie zaręczyła się w 2013 roku, a rok później wspólnie wzięła udział w „The Amazing Race 25”. Warto dodać, że podczas realizacji programu Whitney była mężatką. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych gwiazda programu postanowiła rozstać się z ówczesnym mężem.

Keith i Whitney / Źródło: CBS

Erik Huffmann i Jaime Dugan poznali się w czerwcu 2007 roku podczas realizacji piętnastego sezonu Survivor, oboje zaczynając grę w żółtym plemieniu Zhan Hu. Jaime i Erik szybko znaleźli wspólny język i stworzyli silną relację. Wśród widzów oglądających program pojawiało się mnóstwo opinii, że oboje idealnie do siebie pasują i razem stworzyliby świetne małżeństwo. Dwa lata później, w kwietniu 2009 roku, para pobrała się, a wkrótce po tym wydarzeniu na świat przyszedł ich syn o imieniu Harper.

Erik, Jaime i Harper / Źródło: Twitter Erika

Courtney Yates i Stephen Fishback to dość nieoczekiwane połączenie. Courtney, która w sezonie 15 od razu skradła serca widzów oraz Fishback, strateg, który nierzadko miał problemy z podejmowaniem właściwych decyzji. Co mogło wyniknąć z tak nieoczekiwanego połączenia? Para po kilku miesiącach rozstała się, lecz Courtney i Stephen nadal są dobrymi przyjaciółmi.

Courtney i Stephen / Źródło: Zimbio

Joe Anglim i Sierra Dawn Thomas – ich związek z pewnością nie budzi takich emocji jak małżeństwo Mariano. Para poznała się podczas realizacji 30 edycji programu i nic nie wskazywało na to, że wkrótce będą razem. Związek Joe i Sierry z pewnością jest sporą niespodzianką dla licznej grupy fanek Joe Anglima, który słynie z tego, że jest zmienny w swoich uczuciach. Uczestnik 30 i 31 edycji show w przeszłości spotykał się z innymi uczestniczkami programu – Jenn Brown, którą poznał podczas realizacji Survivor: Worlds Apart, a następnie z dużo starszą Kelly Wiglesworth, z którą wspólnie uczestniczył w Survivor: Cambodia. Czy miłość Joe i Sierry przetrwa próbę czasu?

Parvati Shallow i John Fincher oficjalnie zaręczyli się na początku 2017 roku, a 16 lipca tego samego roku wzięli ślub. Kobieta jest jedną z najbardziej znanych uczestniczek w historii programu. Bardzo szybko skradła serca widzów, zdobywając olbrzymią popularność. Parvati brała udział w „Survivor” aż trzykrotnie (sezon 13, 16 oraz 20), Oryginalnie ubiegała się o miejsce w programie „The Amazing Race”, a do show, który dał jej rozgłos dostała się po otrzymaniu oferty od producentów ze stacji CBS. Jej partner również brał udział w Survivor, jednak para nie poznała się na planie programu, a na jednym z eventów w którym uczestniczyli zawodnicy z przygodowego reality-show.

When in Positano, we walk with the gods. #pathofthegods #itsmybirthday #still

A post shared by Parvati Shallow (@pshallow) on

Czy związek którejś z tych par jest dla Was zaskoczeniem?

6 thoughts on “Czy na Wyspie Przetrwania można znaleźć miłość?”

  1. A gdzie informacja o parze Kim Powers i Ryan Opray? Przecież też są małżeństwem 😉 albo o zaręczynach na jednym z reunionów, pomiędzy Carolina Eastwood (chyba nią :D) i jakimś tam innym graczem 😀 ktoś na pewno będzie wiedział o co mi chodzi ^^

    1. Jest jeszcze kilka takich par 🙂 W artykule skupiłem się na tych najbardziej znanych parach oraz takich, które mogą być dla niektórych zaskoczeniem jak Joe i Sierra 🙂
      Sprawdziłem dokładnie i masz rację, że Carolina Eastwood z s.18 jest żoną Davida Murphy z sezonu 22.
      Kim Powers związana jest z Alexem Bell, a Ryan Opray był kiedyś w związku z Mary Sartain.

Dodaj komentarz