Premiera Australian Survivor 2018 – Zapowiedź

Niewątpliwie sierpień jest ulubionym miesiącem fanów australijskiej wersji Survivor, a to dlatego iż po raz kolejny w tym właśnie okresie rozpocznie się emisja ich ulubionego show. Tym razem 24 uczestników podzielonych zostanie na dwa rywalizujące ze sobą plemiona. Szczegóły poniżej.

Australian Survivor 2016 / Źródło: Ten Network

Gdy rok temu stacja TEN ogłosiła, że boryka się z problemami finansowymi, część widzów Australian Survivor pomyślała, że oznacza to koniec ich ulubionego programu. Dodatkowo gorsze wyniki oglądalności niż w roku 2016 nie napawały optymizmem.

Jednak pod koniec sierpnia 2017 roku pojawiły się informacje na temat przejęcia podupadającej stacji TEN Network przez amerykańską spółkę CBS. W listopadzie 2017 roku ogłoszono natomiast, że program powróci z kolejną edycją już latem 2018 roku, a prowadzić go będzie nadal popularny aktor Jonathan LaPaglia.

Jonathan LaPaglia / Źródło: Ten Network

Wzorem amerykańskiej wersji, ta edycja Australian Survivor zrealizowana została na Fidżi. Spośród tysięcy zgłoszeń produkcja wybrała 24 uczestników, których zmagania będzie można śledzić od 1 sierpnia. Śmiałkowie podzieleni zostali na 2 rywalizujące ze sobą obozy: drużynę „Contenders” oraz „Champions”. W skład tej drugiej wchodzić będzie kilka znanych w Australii osobistości. Zaproszenie do wzięcia udziału w tej wyjątkowej edycji otrzymała między innymi była prowadząca MasterChef Australia Sarah Wilson oraz zawodnik footballu australijskiego Jonathan Brown. Oboje jednak odmówili i nie zobaczymy ich w programie.

Najmłodszą uczestniczką zbliżającej się edycji jest 24-letnia Paige Kerin znajdująca się w czerwonym plemieniu, Contenders, a najstarszą znajdująca się w przeciwnym plemieniu 61-letnia Shane Gould – była pływaczka startująca między innymi na Igrzyskach Olimpijskich. Poza Gould w plemieniu „Champions” oglądać będzie można między innymi: Russella Hantza, właściciela firmy naftowej oraz uczestnika trzech edycji amerykańskiego Survivor, Steva Willisa, trenera z australijskiej wersji programu „The Biggest Loser” oraz modelkę Monikę Radulovic, która w 2015 roku znalazła się w gronie pięciu najpiękniejszych kobiet świata w wyborach Miss Universe.

Steve Willis / Źródło Ten Network

W tym roku Australia po raz kolejny chce zaskoczyć widzów swojej lokalnej wersji Survivor nowymi twistami. Oficjalnie ogłoszono wprowadzenie motywu o nazwie „Deadman’s Island”, które w pewnym stopniu przypominać ma „Redemption Island”. Dzięki temu zwrotowi akcji w trakcie sezonu do gry powróci któryś z wyeliminowanych uczestników. To jednak nie koniec niespodzianek. Prowadzący show Jonathan LaPaglia zapowiada ich znacznie więcej. Według jego słów sporą grupę plemienia „Contenders” tworzą superfani programu, którzy nie bali się podejmować ryzyka i od samego początku rozgrywki narzucili dość wysokie tempo gry jeżeli chodzi o zaskakujące ruchy strategiczne.

Premierowy odcinek „Australian Survivor 2018: Champions vs. Contenders wyemitowany zostanie 1 sierpnia 2018 roku.

Dodaj komentarz