Survivor 38 – Power Ranking 1

W pierwszym odcinku nowego sezonu Survivor poznaliśmy osiemnastu śmiałków, którzy na Fidżi walczą o przetrwanie, tytuł Ostatniego Ocalałego oraz milion dolarów.


Źródło: CBS

Na starcie nowej edycji Survivor przedstawiono 14 rozbitków, którzy udali się na Fidżi, by po raz pierwszy w swoim życiu zmierzyć się z naturą i swoimi największymi słabościami aby zdobyć główną nagrodę – milion amerykańskich dolarów. Prowadzący show, Jeff Probst zaskoczył jednak nowych śmiałków przedstawiając im czwórkę powracających graczy. Wśród nich znaleźli się: Aubry Bracco, Joe Anglim (plemię Kama) oraz Kelley Wentworth i David Wright (plemię Manu). Następnie, dwa dziewięcioosobowe plemiona stanęły do rywalizacji o pierwszym immunitet. W wyzwaniu w którym należało wykazać się równowagą, sprytem oraz siłą lepiej zaprezentowała się drużyna żółtych – Kama. W związku z tym na pierwszą radę plemienia trzeciego dnia udali się Manu.

W Manu od samego początku widoczne były podziały. Od grupy odstawały 25-letnia Wendy Diaz oraz 46-letnia Reem Daly. Ostatecznie to druga z nich, otrzymała więcej głosów na radzie plemienia oraz opuściła wyspę. Nie oznacza to jednak, że kobieta została wyeliminowana z gry. Reem udała się na Extinction Island i nadal ma szansę na powrót do gry.

W tym sezonie do rywalizacji w power rankingu przystąpili: Duncan, Xander oraz CH23. Reguły gry są proste. Co tydzień trzy osoby tworzyć będą swoje rankingi porządkując pozostałych w grze uczestników na miejscach od pierwszego do ostatniego. Jeżeli w danym odcinku odpadnie osoba, która znajdowała się na pierwszym miejscu u osoby A, a na siedemnastym u osoby B, to osoba A otrzyma +1 pkt, a osoba B +17 pkt.
Poza tym uczestnicy mogą zdobywać punkty za typowanie czy w danym epizodzie użyty zostanie ukryty immunitet. Jeżeli odpowiedzą zgodnie z prawdę to uzyskają +2 punkty.
Ponadto pojawiła się możliwość wytypowania na kim zostanie użyty ukryty immunitet. Jeżeli uczestnik power rankingu poprawnie wskaże osobę na której użyto HII to otrzyma +8 punktów, jeżeli jednak wskaże źle to otrzyma -4 punkty.

Zabawę wygrywa uczestnik, który w sumie zdobędzie najwięcej punktów przez całą edycję.

Typy graczy na najbliższy tydzień. (Wszyscy obstawili, że nie zostanie użyty ukryty immunitet).

Duncan

Punkty: 0

XanderDE

Punkty: 0

CH23

Punkty: 0


1. Kelley

1. Julie

1. Ron

Kibicuję jej bardzo! Już od pierwszego odcinka jest największym targetem, ale bardzo liczę na to, że uda jej się wygrać ten sezon! Mogła wydawać się „pewna siebie” w tym pierwszym odcinku, ale no jak już się dowiedziała, że Reem i Wendy chcą się jej pozbyć przez to jak kiedyś grała, to musiała taka być. Trzymam kciuki!

Bycie niewidzialnym ma swoje zalety np: nikt nie pomyśli, żeby napisać Twoje imię na karcie do głosowania, bo nie wie, że istniejesz 😀

Jest jak na razie liderem, znalazł przewagę, ma dobre kontakty z innymi. Będzie po stronie większości głosów i uważany za zagrożenie dopiero po połączeniu.

2. Eric

2. Chris

2. Aubry

Myślę, że sojusz Eric i Gavin może zajść daleko tylko w pewnym momencie reszta zacznie na nich polować. Oby nie było powtórki z rozrywki z Survivor: Ghost Island.

Skoro ludzie w plemieniu nie wiedzą o jego istnieniu to i wywalić go z plemienia będzie dla nich bardzo trudnym zadaniem 😉

Wypadła najlepiej z powracających graczy. Celuje w nią Eric, ale czy uda mu się przechytrzyć gracza który już 2 razy grał w tą gre? Nie sądzę!

3. Lauren

3. Wardog

3. Rick

Sympatyczna, może się chwycić jakiegoś dobrego sojuszu gdzie inni będą brani jako większe zagrożenia np. właśnie z Kelley, w sumie już sam powstał przez bycie targetem.

Facet nigdzie się nie wybiera w najbliższym czasie.

Jest to jedyna osoba u niebieskich która ma spokojną pozycję. Socjal na + i jak na razie to wystarczy.

4. Victoria

4. Joe

4. Julia

Było jej mało, więc ciężko o niej coś napisać. Jest ładna! Nie wydaję mi się, żeby na ten moment odpadła. Pewnie przez cały sezon będzie podążać za sojuszem i sama nic nie zrobi, ale oby tak nie było.

Podobnie jak pan powyżej. Na tym etapie jest bezpieczny.

Gdzieś w poszczególnych scenkach przewijała się, może być członkiem sojuszu razem z powracającymi graczami lub Gavin/Eric. Ciekawe którą stronę wybierze.

5. Chris

5. Keith

5. Eric

Jest jednym z najsilniejszych zawodników w swoim plemieniu i nie wydaję mi się, że szybko się go pozbędą.

Wątpię, żeby ktokolwiek brał go na cel. Ogólnie młodzi ludzie są niedoceniani w survie i zwykle to sprawia, że są bezpieczni dopóki nie palną jakiejś głupoty.

Zaczął trzymać się z Gavinem, może odbić się to mu czkawką. Jednak sprawia wrażenie błyskotliwego uczestnika liczę, że nie pogubi się.

6. Wardog

6. Lauren

6. Victoria

Myślę, że na dalszym etapie gry znajdzie kilka HI, założy jakiś solidny sojusz tylko w pewnym momencie może stać się zbyt arogancki i to może go zgubić.

Silna zawodniczka. Jako druga pokonała równoważnię, więc na razie jest bezpieczna, no chyba, że Kelley wyciągnie skądś idola, a ona będzie planem B dla plemienia na ten wypadek.

Kolejna osoba ominięta przez edit. Jednak widzę tutaj światełko w tunelu. Oby był to pociąg do jakieś fajnej gry! Może jakieś HII?

7. Aubry

7. Victoria

7. Joe

Aubry jak to Aubry, pewnie skończy jako runner up albo w mergu, ale i tak nie wygra.

Coś tu trzeba napisać, ale niewiele przychodzi do głowy 😉

Jak na razie dobrze wygląda w nowym plemieniu, chociaż gra tak jak grał wcześniej i zapowiada zmianę której nie widać, to jednak jest dobrze usytuowany. Do mergu powinien przetrwać.

8. Joe

8. Rick

8. Lauren

Będzie wygrywać zadania. Ma już prawie sojusz z Gavinem i Ericiem, dołączy do sojuszu „powracających graczy” może się dobrze ustawić, ale i tak zostanie wyelminowany jako największe zagrożenie w zadaniach o indywidualny immunitet.

Facet jest żądnym krwi fanem, więc jeśli rozkręci się za bardzo z tym wykopywaniem ludzi, a reszta zobaczy jaką przyjemniść mu to sprawia to mogą się przestraszyć na tyle, żeby zawczasu się pozbyć takiego zawodnika.

Papużki nierozłączki razem z Kelley, będzie to na pewno mocna para w tym sezonie.

9. Gavin

9. Aurora

9. Kelley

Młodziak który zajdzie daleko, tylko w pewnym momencie flopnie z HII albo wykona jakiś głupi ruch.

Nikt jej nie wymienia do odpadnięcia, więc małe szanse, że to się stanie.

Więc Kelley, Kelley boje się o jej relacje z innymi uczestnikami, chociaż wierzę, że jeszcze karta odwróci się w jej przypadku.

10. Julie

10. Julia

10. Keith

Podobał mi się jej segment i myślę, że może mieć znaczący wpływ na dalszą część rozgrywki.

Jedyny powód dla którego może odpaść na tę chwilę to przypominanie pozostałym członkom plemienia jak bardzo nie pasuje do tego programu.

Facet ma tupet! Uczyć się od starszej Pani pływać, a potem sam ją puścić z prądem!
Ale szybko przejrzał na oczy, więc duży plus, jednak to i tak za mało by ustawić go wysoko.

11. Julia

11. Ron

11. Chris

Podobnie jak z Lauren. Szczególnie, że ona uwielbia Kelley. Może być nową być nową Natalie White! Kto wie.

Ma przewagę i tyle. Jakoś nie wydaje się ogarniać i pewnie ją zmarnuje przy najbliższej okazji 🙂

Jak na razie również, mało widoczny. Możliwe, że będzie to gracz który porusza się za większością głosów.

12. Aurora

12. Aubry

12. Aurora

Jest silna fizycznie i tyle mogę póki co o niej napisać, było jej bardzo mało. /p>

No coś jej czar nie spowodował, żeby nikt nie pomyślał o jej eliminacj. Co prawda to są tylko dwie osoby na razie, ale czasem to wystarczy, żeby odpaść na pierwszej radzie plemienia, gdzie jest duża szansa na jakieś randomowe głosy.

Niewidoczna przez praktycznie cały odcinek, obawiam się, że tak zostanie przez większość sezonu.

13. Keith

13. David

13. Wardog

No jak tak będzie szybko wyjawiać tajemnice innych, biegnąc do reszty to nie wróżę mu dalekiej przyszłości w grze.

Niby jest dobrze ustawiony, ale jeśli Kelley się dowie, że w nią celuje to może się źle skończyć dla niego. Może oberwać idolem czy po prostu część ludzi stwierdzi, że jest groźniejszym graczem niż Kelley, która słabo sobie znajduje sojuszników.

Może dziwić dość niska pozycja w moim rankingu tej podróbki Tony’ego, ale o tyle ile wyszedł dość pozytywnie w pierwszym odcinku, może to być tylko złudzenie dla widza. Wyczuwam element zaskoczenie z jego osobą i to dzięki jednej z uczestniczek 😉

14. David

14. Gavin

14. Gavin

Mam wrażenie, że jako pierwszy poleci z powracających próbując zrobić coś głupiego, zostać przyłapanym na szukaniu HII albo zbyt głośno mówiąc o swoich planach.

Skoro odpadła osoba, która celowała w powracającego gracza to pokazanie jego sojuszu z Erikiem może znaczyć, że będzie w kłopotach, jeśli pójdzie na radę i dalej będzie celował w Aubry.

Wyczuwam, że będzie dużym zagrożeniem w oczach pozostałych współplemieńców co niestety obróci się na jego niekorzyść i blindside niebawem.

15. Wendy

15. Eric

15. Julie

Została sama niestety, ale może uda jej się przetrwać jeszcze kilka odcinków.

To samo co z Gavinem.

Nie została obdarzona szczególną uwagą, i sądzę, że jest najsłabszym ogniwem w plemieniu żółtych.

16. Ron

16. Kelley

16. Wendy

Jakoś go nie polubiłem i mam nadzieje, że odpadnie wraz z tą przewagą jak najszybciej.

Robienie sobie wroga z jedynej dostępnej tarczy jest zwyczajnie głupie.

Jeśli nie będzie to gracz powracający będzie to Wendy! Niestety sytuacja nie przemawia za nią, co najgorsze edit też…

17. Rick

17. Wendy

17. David

Ugh już mnie irytuje. Czyżby próbował przekonać Davida w następnym odcinku do wywalenia Kelley? Jeśli tak, to mam nadzieję, że wszyscy się odwrócą przeciwko niemu i poleci.

Na ostatnim miejscu, bo grać nie potrafi 😉 chociaż to może przemawiać na jej korzyść teraz, kiedy nie odpadła pierwsza jej szanse na zajście daleko wzrosły, ale raczej nie na tyle, żeby przetrwać kolejną radę, chyba że David podejmie próby wywalenia Kelley za rzucenie jego imienia na radzie.

Sądzę po ostatnich wydarzeniach, że plemię niebieskich będzie chciało się pozbyć graczy powracających i wbrew pozorom myślę, że tym graczem będzie płeć męska!

2 thoughts on “Survivor 38 – Power Ranking 1”

Dodaj komentarz