Survivorowe podsumowanie roku 2018 w liczbach

Miniony rok z pewnością dostarczył mnóstwa emocji widzom Survivor na całym świecie. Początek stycznia to idealny czas na podsumowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze liczby 2018 roku w Survivor.

5-5-0 – takim stosunkiem głosów zakończył się finał jednej z edycji amerykańskich. W związku z remisem, osoba która nie otrzymała żadnego głosu podczas ostatniej rady musiała podjąć bardzo trudną decyzję i zdecydować kto wygra program. Produkcja programu znając rezultat głosowania postanowiła o odczytaniu głosów 10 jurorów podczas rady na Fidżi, aby uczestnik oddający najważniejszy z głosów, pergamin z imieniem zwycięzcy, podjął swoją decyzję przed obejrzeniem programu w telewizji.

12-1 – takim stosunkiem głosów zakończyła się jedna z rad plemienia w Survivor: David vs Goliath. Dwanaście głosów przeciwko jednej osobie można uznać za rekord programu. Z pewnością sytuacja ta nie była komfortowa dla wyeliminowanego rozbitka.

13 – liczba ukrytych immunitetów użyta w amerykańskich edycjach w minionym roku. Trzeba przyznać, że to całkiem niezły wynik. Taka ilość ukrytych naszyjników z pewnością miała spory udział w ostatecznym rezultacie obu edycji.

Źródło: CBS

18 – co najmniej tyle edycji programu zostanie wyemitowanych w nowym, 2019 roku. Być może będzie ich jeszcze więcej. Informacje dotyczące produkowanych sezonów aktualne są na dzień pierwszego stycznia 2019.

19 – tyle edycji „Survivor” wyemitowano na świecie w 2018 roku. Wynik ten jest godny podziwu zważywszy na fakt, że program powstał pod koniec XX wieku. W nowym roku życzymy jeszcze więcej edycji.

32 – tyle dni liczyła najkrótsza edycja w 2018 roku. Była to francuska Koh-Lanta: Le Combat des Héros.

32 – tylu uczestników wzięło udział w greckiej edycji programu z 2018 roku. Wynik ten można uznać za rekord. Warto dodać, że nieco mniej, bo 31 wzięło udział w edycji tureckiej. Natomiast, 27 rozbitków stanęło do walki w duńskiej Robinson Ekspeditionen.

Źródło: CBS

37 – numer ostatniej edycji wyemitowanej w Stanach Zjednoczonych. Program na antenie stacji CBS gości już dziewiętnasty rok i nic nie zapowiada jego rychłego końca. Obecnie trwają przygotowania do 39 i 40 sezonu show, którego realizacja rozpocznie się już w kwietniu.

62 – doskonale wiemy, że nie należy wypominać wieku kobietom, jednak tyle lat ma najstarsza zwyciężczyni Survivor w 2018 roku. Jest to świetny przykład na to, że wiek nie jest ważnym kryterium przy wyborze zwycięzcy.

65 – tyle lat ma najstarszy zwycięzca Survivor w 2018 roku. Pozostaje nam wierzyć, że ten uczestnik nie myśli o emeryturze, kapciach i telewizorze i nadal będzie realizować swoje pasje.

Źródło: CBS

117 – aż tyle odcinków liczyła edycja Survivor Greece. Program cieszył się bardzo dużą popularnością, a stacja telewizyjna emitująca show podjęła decyzję o kontynuacji formatu. Warto dodać, że w rywalizacji uczestniczyli również Cypryjczycy.

177 – tyle dni liczyła najdłuższa edycja „Survivor” w tym roku. Zwycięzcą w tej kategorii po raz kolejny została Grecja produkująca swoją wersję show razem z Cyprem. Nieco mniej, bo „tylko” 141 dni liczyła edycja turecka.

Źródło: CBS

600 000 – średnio tylu widzów oglądało czeską wersję programu. Show w grupie widzów 15-54 notował prawie 30% udziału w rynku. Program na antenę TV Nowa z kolejnym sezonem powróci już w lutym 2019. Takich wyników należy pogratulować południowym sąsiadom i życzyć kolejnych edycji i jeszcze lepszych wyników oglądalności.

8 610 000 – tylu widzów oglądało najpopularniejszy odcinek minionego roku w USA. Został nim epizod „A Diamond in the Rough” z serii Survivor: Ghost Island. Nie dziwi więc fakt, że program oficjalnie przedłużono już do 40. sezonu. Edycja ta będzie sezonem jubileuszowym emitowanym na 20-lecie show w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz