Survivor 37 – Power ranking 10

Dziesiąty odcinek Survivor David vs Goliath dostarczył widzom mnóstwa emocji dzięki dwóm radom plemienia. Weryfikacja założonych wcześniej sojuszy okazała się brutalna dla dwójki rozbitków, którzy musieli pożegnać się z grą. Jak z typowaniem eliminacji poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

W odcinku wyemitowanym w ostatnim tygodniu listopada doszło do eliminacji dwóch osób. Na pierwszej radzie plemienia z grą jednomyślnie pożegnał się Alec. Mężczyzna, który wcześniej nie miał skrupułów przy podejmowaniu decyzji dotyczących gry otrzymał głosy również od swoich sojuszników z Goliatów. W drugiej części epizodu z rozgrywką niespodziewanie musiał pożegnać się Carl, który przez innych został okrzyknięty Ojcem Chrzestnym. Podczas nagrody, mężczyzna po wypiciu kilku piw opowiedział innym o swoich planach na najbliższe dni w grze. Niestety, nie miał okazji by je zrealizować.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na czele klasyfikacji znajdował się Umba z liczbą 118 punktów. Drugi był Kamel – 117 oczek. Vico posiadał 109 punktów. W dziesiątym odcinku nie użyto ukrytego immunitetu. Oznacza to, że wszyscy zyskują dwa bonusowe punkty.

Eliminację Aleca bezbłędnie przewidział Vico i otrzymuje za to 10 punktów. Nieco gorzej poszło Kamelowi (6 oczek) oraz Umbastycznemu (5 punktów). Inaczej sytuacja wyglądała w przypadku Carla. Tutaj z lepszej strony zaprezentowali się Umba (10) oraz Kamel (9), a dla odmiany najsłabiej wypadł Vico – 6 punktów.

Łącznie, po dziesięciu odcinkach na pierwszym miejscu znajduje się Umba – 135 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Kamel – 134 punkty. Na koncie Vico natomiast widnieje 127 oczek.

W tym tygodniu cała trójka uczestników twierdzi, że nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Poniżej typy „rankingowców” na najbliższy tydzień:

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:135 Punkty:127 Punkty:134

1 / NICK 1 / NICK 1 / NICK

Niby ostatnio go trochę zdradzono, ale dalej ma dużo układzików, dobrą grę, brak łatki „zagrożenie” oraz HI.

Pomimo, że Christian i Gabby nie powiedzieli o swoim planie eliminacji Carla, to nadal uważam, że Nick prowadzi dobrą grę. Jest zdeterminowany, widać, że zależy mu na wygranej, ale gra dość rozważnie.

Coś tam znalazł, od dawna już ma pozytywny edit, więc można powoli stawiać na to co pisałem na początku, że Nick będzie sojusznikiem tego, kogo uwielbia produkcja (Christian), który wygra xd


2 / CHRISTIAN 2 / GABBY 2 / MIKE

Nie podejrzewam Christiana o odpadnięcie z HI w kieszeni. Może inni wiedzą o jego przewadze, ale to niewiele zmienia. A plan Gabby? Nie wiem czy ona jest psychicznie gotowa na taki ruch.

Jeżeli doprowadzi do tej zapowiadanej eliminacji Christiana to będzie to bardzo spektakularny ruch, jednak nie mogę sobie wyobrazić by tak emocjonalna osoba jak ona była w stanie to zrobić, mimo to jej pozycja w grze jest moim zdaniem dość dobra.

Ładnie ustawił się po środku dwóch sojuszy i wybrał ten, który zapewnił widzom niezły blindside. Na chwilę obecną nie widzę, żeby byłzagrożony xd, ale kto wie. Myślałem, że im mniej ludzi będzie w grze tym łatwiej będzie to przewidzieć, ale jak widac ten sezon to nie poziom GI.


3 / KARA 3 / KARA 3 / KARA

Ostatnio zaczęła się ładnie pokazywać, przeszła do ofensywy i znalazła się po właściwej stronie. Nikt nie widzi też w niej póki co groźnego rywala.

Jak dla mnie Kara nie ma szczęścia do sojuszników, ale ogólnie gra dość dobrze. Może sama nie robi jakichś spektakularnych ruchów, jednak stara się korzystać z błędów innych graczy. W sumie liczę bardzo, że ten sojusz z ostatniego odcinka zostanie podtrzymany na dłużej.

Razem z Allison pozbierały się po stracie Aleca i już na kolejnej radzie głosowały z większością. Ładny powrót do stabilnej sytuacji. Angelina, watch and learn.


4 / MIKE 4 / ALISON 4 / ALISON

Nie ma szczególnych zobowiązań, każdy chce z nim grać i każdy go jakoś tam potrzebuje.

To kolejna osoba, którą polubiłem w trakcie edycji. Szkoda, że Alison dostaje tak mało wypowiedzi. Jeżeli zdecyduje się na wspólną grę z Gabby i Karą to może zajść bardzo daleko.

Ta pani ostatnio dostaje więcej wypowiedzi, co jest dla mnie szokiem, bo początek sezonu przedstawiał ją jako irrelevant female player, a tu ludzie o niej mówią, głosują na nią, a ta ciągle żyje, dlatego w połowie stawki.


5 / ALISON 5 / CHRISTIAN 5 / DAVIE

Ostatnio się wyratowała, moim zdaniem gra dobrze i rozważnie, ale skoro inni zaczęli ją targetować, to nieprędko przestaną.

Będę bardzo zaskoczony, jeżeli Christian odpadnie przed finałowym odcinkiem, dlatego nawet jeśli Gabby i inni zdecydują się wyeliminować Christiana, to on użyje HII, albo wymyśli jakiś inny super plan by wyeliminować innego gracza.

Jeśli plan Gabby upadnie w taki sposób, że nie zdradzi swoich zamiarów, to patrząc na znalezisko Nicka to Davie będzie w tarapatach.


6 / ANGELINA 6 / ANGELINA 6 / CHRISTIAN

Ona jest w zasadzie na okrągło w tarapatach. Ostatnio zmieniła sojusz, ale znów jest w mniejszości.

Od połączenia Angelina nie gra najrozsądniej, teraz spróbowała gry z „Davidami”, ale i tak jej plan się nie powiódł. Nie wiem czy realizatorzy specjalnie tak kreują jej postać, bo te negocjacje były specyficzne i inni gracze też sceptycznie do tego pomysłu podchodzili. Kompletnie nie wiem jak będzie wyglądać dalej jej gra, bo może być „+1” w kolejnych głosowaniach, ale równie dobrze może odpaść niespodziewanie na kolejnej radzie.

Ludzie od dawna mają go za zagrożenie i z zapowiedzi wiemy, że już nawet Gabby tak myśli, z tego powodu asekuracyjnie Christiana daje na miejsce 6.


7 / GABBY 7 / MIKE 7 / ANGELINA

Wciąż niestabilna emocjonalnie, w końcu musi to ją doprowadzić do zguby.

Christian i Gabby nie do końca mu chyba ufają, poza tym mam wrażenie, że z jednej strony ma dobre relacje z większością graczy, ale z nikim nie ma potrafi zgrać się na dłużej.

Ona to od dawna nie potrafi wyjść z szamba, w które ochoczo weszła 🙁


8 / DAVIE 8 / DAVIE 8 / GABBY

Co miał w tym sezonie zrobić, zrobił. Stracił najbliższego sojusznika, spadł do mniejszości i nie wiem czy się łatwo wykaraska.

Ta eliminacja Carl’a na pewno go trochę osłabia i kto wie jak na nią zareaguje. Poza tym Davie pomógł bardzo Christianowi, a on teraz eliminuje jego najlepszego sojusznika.

Naprawdę nie sądzę, żeby udało jej się zrobić ten blindside na Christianie XD Nawet zacząłem znów jej kibicować, ale no xdd widzę w niej ofiarę swojego dobrego pomysłu, który wykona w głupi sposób xd


Dodaj komentarz