Survivor 37 – Power ranking 11

W jedenastym odcinku Survivor David vs Goliath doszło do spotkania rozbitków z ich bliskimi podczas specjalnego wyzwania o nagrodę. Ponadto, dwójka bliskich sojuszników zaczęła knuć przeciwko sobie. Całość zwieńczyło użycie ukrytego immunitetu. Jak z przewidywaniem tych wydarzeń poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek wyemitowany w przededniu Mikołajek dostarczył wielu emocji zagorzałym fanom programu. Jak zawsze część z nich czeka na moment spotkania rozbitków z bliskimi, natomiast pozostali uznają to za jedno z najgorszych wydarzeń edycji. W tym sezonie podczas wizyty loved-ones szczególną uwagę zwrócono na relację Christiana z jego dziewczyną. Być może dlatego, że mężczyzna stał się celem jednej ze swoich sojuszniczek – Gabby. 25-letnia mieszkanka stanu Colarado chciała jak najszybciej pozbyć się z gry swojego najlepszego przyjaciela – Christiana. Stało się jednak odwrotnie…

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na czele klasyfikacji znajdował się Umba z liczbą 135 punktów. Drugi był Kamel – 134 oczka. Vico posiadał 127 punktów. W jedenastym odcinku Christian użył na sobie ukrytego immunitetu. Niestety, uczestnicy power rankingu nie otrzymują za to punktów bonusowych, ponieważ cała trójka zgodnie stwierdziła, że ta przewaga nie zostanie użyta.

Eliminację Gabby bezbłędnie przewidział Kamel i otrzymuje za to maksymalną liczbę punktów – 8. Nieźle poszło również Umbastycznemu, który pomylił się tylko o jedną lokatę. Na jego konto trafia 7 oczek. Najsłabiej w tym tygodniu zaprezentował się Vico. Umieścił on Gabby wysoko w swoim rankingu przez co staje się bogatszy o 2 punkciki.

Łącznie, po jedenastu odcinkach na pierwszym miejscu znajdują się Umbastyczny i Kamel. Obaj mają po 142 punkty. Trzynaście punktów straty do liderów posiada Vico. Aktualnie na jego koncie widnieje 129 punktów.

W tym tygodniu tylko Vico twierdzi, że użyty zostanie ukryty immunitet. Nie zdecydował się jedna na podjecie ryzyka i wytypowanie szczęśliwca, którego uratuje ukryty immunitet.

Poniżej typy „rankingowców” na najbliższy tydzień:

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:142 Punkty:129 Punkty:142

1 / NICK 1 / NICK 1 / MIKE

Wciąż ma paczkę kontaktów, wciąż inni nie widzą w nim zagrożenia, wciąż ma HI.

Według zapowiedzi nagle wiele graczy traktuje Nick’a jako zagrożenie i mają rację, bo Nick prowadzi solidną grę, jednak będę zaskoczony, jeżeli rzeczywiście ten plan eliminacji Nick’a się powiedzie.

Jego lubię najmniej, ale przyznać muszę, że na razie jego pozycja wygląda na najsilniejszą niestety.


2 / KARA 2 / ANGELINA 2 / KARA

Poczyna sobie bardzo dobrze, wydaje się być popularna, a pozostali ją raczej lekceważą i nie doceniają. Nie powinna się znaleźć na celowniku.

Angelina tworzy już sojusze na F4, choć mam wrażenie, że nikt już jej nie traktuje jako zagrożenie i ona jest teraz trochę w cieniu innych. Inni mogą chcieć ją nawet zabrać do finału, bo nie ma co ukrywać, że jej gra nie była perfekcyjna.

Gratulacje immunitetu! Kara to chyba osoba, której teraz kibicuje najbardziej. Celownika na niej nie ma. Co prawda wszystko może się zmienić, ale to raczej między osobami z dalszych pozycji rozstrzygnie się głosowanie.


3 / MIKE 3 / CHRISTIAN 3 / NICK

Również ma siatkę kontaktów, nigdy nie dostał głosu i jakoś nie widzę powodu, żeby inni chcieli się go rychło pozbyć.

Nie zaskoczyło mnie to, że Christian użył HII w odpowiednim momencie, ale to, że Gabby zdecydowała się na ten ruch było już sporą niespodzianką. Jestem bardzo ciekawy jak Christian będzie grać bez niej, ale mam wrażenie, że teraz będzie go bardzo trudno wyeliminować i finał bez Christiana będzie dużym zaskoczeniem.

Wydaje mi się, że nie odpadnie, ale niebezpiecznie mi go dawać na pierwsze miejsce, bo według zapowiedzi ludzie będą na niego polować, ale mimo wszystko to w nim widze wygranego na razie.


4 / ANGELINA 4 / DAVIE 4 / ANGELINA

Przetrwała rady, na których była mocno zagrożona. Sytuacja się odwróciła. Rywale przestali dążyć do jej eliminacji, a ona zbudowała nowe sojusze.

Myślałem, że jego gra bez Carla będzie nieco gorsza, choć nie wiem czy dobrym pomysłem była ta rozmowa z Christianem. Nie sądzę, żeby był teraz zagrożony, choć w tej edycji nie brakuje ciekawych i zaskakujących decyzji.

No trochę odbiła się od dna. Wygląda na to, że ludzie będą ją ignorować. Może nawet stanie się taką goat do finału, bo z kim ona wygra, jak będzie nadal grać tak jak gra?


5 / CHRISTIAN 5 / ALISON 5 / ALISON

Ten to ma kilka żyć, możliwe, że skoro został samotny i na dnie, to nie będzie dla innych aż tak łakomym kąskiem w kontekście eliminacji.

Imię Alison ciągle się gdzieś przewija w kontekście eliminacji, jednak uczestnicy zawsze mają na koniec jakiś inny plan. Szkoda, że ten edit jest tak niekorzystny dla Alison, bo bardzo polubiłem ją po połączeniu, jednak wydaje mi się pewne, że zostanie ona wyeliminowana przed finałem.

Nick chce pozbyć się Allison, gdy oboje są zagrożeni, moja poprawka na większe szansę odpadnięcia kieruje się w stronę Allison. Najmniej widoczna osoba w caście według ilości konf. F7/F8 to zazwyczaj ostatnie okazje na podziwianie takich osób. xd


6 / DAVIE 6 / KARA 6 / DAVIE

Cóż, ostatnio wygadał plan Christianowi, gdy inni się dowiedzą, mogą mu mieć za złe.

Kolejna z moich faworytek, której gra bardzo mi się podoba. Uważam jednak, że, tak jak w przypadku Alison, jej szanse na finał są minimalne.

To dzięki niemu przetrwał Christian. Czy to się na nim zemści? Jesli Nick się dowie to tak. Również według zapowiedzi jest to możliwe. Nie mam pomysłu co więcej napisać. Dla mnie może odpaść w końcu xd.


7 / ALISON 7 / MIKE 7 / CHRISTIAN

Od jakiegoś czasu wiecznie zagrożona, ciągle obrywa głosami. Straciła Gabby, straciła Christiana… Może być jej ciężko.

W zapowiedzi kolejnego odcinka jest dość dużo Mike’a prowadzącego odważne rozmowy i na tej podstawie uważam, że może on trochę przekombinować i zostać wyeliminowany.

Ten pan albo odpadnie albo pobije rekord Bena w ilości uratowań się. Mam cichoą nadzieję, że się uratuje, ale głosują na niego tak uparcie, że moze w końcu się im to udać.


Dodaj komentarz