Survivor 37 – Podsumowanie power rankingu

W trzynastym odcinku Survivor: David vs Goliath oficjalnie wyłoniono zwycięzcę programu. W związku z tym wzrosła trudność typowania, a w power rankingu uzyskać można było aż 50 punktów. Kto na tym najbardziej zyskał, a kto stracił? Zapraszamy na podsumowanie sezonu.


Źródło: CBS

Do rywalizacji w ostatnim epizodzie przystąpiło sześciu rozbitków. W pierwszym wyzwaniu o nietykalność najlepiej zaprezentował się Nick i to on był bezpieczny na etapie finałowej szóstki. Z programem stosunkiem głosów 4-2 pożegnał się Davie. Taki przebieg wydarzeń poprawnie przewidzieli Umbastyczny oraz Kamel. Obaj otrzymują po sześć punktów. Vico obstawił, że najsłabiej w ostatnim odcinku poradzi sobie Kara.

W kolejnej konkurencji o immunitet po raz kolejny świetnie poradził sobie Nick i to on bezpiecznie przeszedł do kolejnego etapu. W międzyczasie Angelina znalazła z pomocą sojuszników ostatni ukryty immunitet i użyła go na radzie plemienia. Niestety, żaden z uczestników power rankingu nie obstawił na kim użyty zostanie HII. Z programem, zgodnie z przewidywaniami pożegnała się Alison. Umba, Vico oraz Kamel otrzymują za eliminację Alison po 6 punktów.

W wyzwaniu na etapie finałowej czwórki „niespodziewanie” najlepszy okazał się Nick. Mężczyzna postanowił, że do finału weźmie ze sobą Angelinę. Oznaczało to, że Mike oraz Kara będą rywalizować między sobą o ostatnie wolne miejsce w ścisłym finale. W ostatniej konkurencji sezonu, rozpalaniu ognia, lepszy okazał się Mike i to on rzutem na taśmę dostał się do grona szczęśliwców. Kara pożegnała się z show. Taki bieg wydarzeń przewidział jedynie Kamel i to na jego konto trafia sześć punktów.

Ostatni etap każdego sezonu to głosowanie jurorów. W tym sezonie jury liczyło 10 członków, którzy ostatniego dnia rozgrywki wybierali najlepszą osobę.
W ścisłym finale żadnego głosu nie otrzymała Angelina i zajęła ona trzecie miejsce. Poprawnie wytypowali to Vico oraz Kamel, za co zyskują po sześć punków.
Trzy głosy na wygraną uzyskał Mike i ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. Po raz kolejny punkty otrzymali Vico oraz Kamel.
Zdobywając siedem głosów w finale, zwycięzcą Survivor: David vs Goliath został 27-letni Nick Wilson. Za poprawnie wytypowanie triumfatora programu po dziesięć punktów zyskali Vico i Kamel.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na czele klasyfikacji znajdował się Kamel – 149 punktów. Dwa oczka mniej miał na swoim koncie Umba (147). Nieco z tyłu pozostawał Vico – 134 punkty.

Po zsumowaniu wyników ostatniego odcinka okazało się, że najmniej punktów zgromadził Umbastyczny – 159.
Trzy oczka więcej uzbierał Vico – 162.
Bezapelacyjnym zwycięzcą power rankingu został Kamel z liczbą 189 punktów. Gratulujemy!

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:159 Punkty:162 Punkty:189

Dodaj komentarz