Survivor 37 – Power ranking 12

W dwunastym epizodzie Survivor David vs Goliath na próbę wystawione zostały przyjaźnie i relacje zawarte pomiędzy uczestnikami. Jeden z rozbitków znalazł prawdziwy ukryty immunitet, a drugi postanowił postraszyć rywali fałszywym immunitetem. Jak z typowaniem w tym tygodniu poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek ten miał odpowiedzieć na wiele pytań stawianych przez produkcję przez cały sezon. Niestety, epizod ten nadal nie rozwiał wielu wątpliwości, a typowanie zwycięzcy wydaje się coraz trudniejsze. Davie, nie dość że wygrał wyzwanie o nagrodę i nie zabrał na nie Angeliny, która wręcz błagała o wspólne wyjście, znalazł dodatkowo ukryty immunitet ważny na kolejnej radzie plemienia. Mężczyzna nie dzieląc się tą informacją ze swoimi wrogami niespodziewanie użył znaleziska podczas głosowania, co pozwoliło na anulowanie dwóch głosów. Również Nick w tym odcinku zdecydował się na użycie ukrytego immunitetu, a właściwie dwóch… Ostatecznie z grą pożegnał się Christian, który jeszcze nie tak dawno był bardzo ważnym ogniwem w swoim plemieniu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na czele klasyfikacji znajdowali się Umba i Kamel – 142 punkty. Vico miał ich nieco mniej – 129. Jednak to Vico jako jedyny poprawnie przewidział, że użyty zostanie ukryty immunitet. Dzięki temu zdobywa dwa bonusowe punkty.

Eliminację Christiana bezbłędnie przewidział Kamel i otrzymuje za to maksymalną liczbę punktów – 7. Nieźle poszło również Umbastycznemu, który pomylił się tylko o dwie lokaty Na jego konto trafia 5 oczek. Vico zyskuje natomiast 3 punkty.

Łącznie, po dwunastu odcinkach na pierwszym miejscu znajduje się Kamel 149 punktów. Umbastyczny traci do niego dwa oczka – 147 punktów. Na ostatnim miejscu niezmiennie pozostaje Vico – 134 punkty.

W finałowym tygodniu zmieniają się nieco zasady rankingu. Uczestnicy otrzymują punkty jedynie w przypadku poprawnego wytypowania miejsca danego rozbitka. Za każdy „celny strzał” przy miejscach od drugiego do szóstego mogą uzyskać 6 punktów. Za zgodne z rzeczywistością wskazanie zwycięzcy otrzymać mogą 10 punktów.

Ponadto zmianie ulega również punktacja bonusu za ukryty immunitet. Uczestnicy power rankingu mogą zaryzykować i zawalczyć o kolejne dziesięć punktów. Można je zdobyć jeżeli uczestnik poprawnie wytypuje na kim użyty zostanie ukryty immunitet. Jeżeli obstawi on niepoprawnie, bądź immunitet nie zostanie użyty to traci 10 punktów.

Łącznie, do zdobycia w finałowym odcinku jest aż 50 punktów.

Niestety, żaden z trójki uczestników nie chciał podjąć ryzyka dotyczącego ukrytego immunitetu. A to oznacza, że już na starcie tygodnia pozbawiają się szansy na uzyskanie bonusowych oczek do rankingu.

Poniżej typy „rankingowców” na finał Survivor 37:

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:147 Punkty:134 Punkty:149

1 / KARA 1 / NICK 1 / NICK

Nie wiem sam czemu. Ja nie umiem aż tak analizować editu, żeby wysnuć wniosek kto wygra. To po prostu takie przeczucie. Kara jest jedną z osób, które moim zdaniem zasługują w jakimś stopniu na zwycięstwo. Nie widzę też problemu z jurorami, powinni na nią głosować, jeśli dobierze do finału odpowiednich rywali i dobrze się zaprezentuje na finale. Jeśli tego nie wygra, to odpadnie w F4.

Od kilku odcinków typuję go jako zwycięzcę, bo Nick prowadzi dobrą grę. Co prawda w ostatnim odcinku pojawił się plan jego eliminacji i Nick użył swojego HII, ale mimo wszystko wyeliminowany został Christian, który był, jak dla mnie, jedynym graczem, który mógł przeszkodzić Nickowi w wygranej.

W F7 była szansa na blindside na nim, przetrwał. Oszukał przeznaczenie. Wydaje mi się, że jego sojusz z Miki’em wytrwa do końca, ale tak jak mówiłem już dawno temu to on będzie tym, kto wygra z faworytem produkcji, bo pod koniec sam się nim stanie xD


2 / ANGELINA 2 / MIKE 2 / MIKE

Ostatnio jej gra wróciła na właściwą ścieżkę, jest znowu bardziej u władzy. Skupiono się też na jej zdolnościach oratorskich, więc to może być jakaś zapowiedź finału. Nie widzę jednak jej zwycięstwa, za mało sympatii budzi u współplemieńców.

I tu mam największy problem, bo Nick i Angelina wydają się dla mnie najpewniejszymi kandydatami do finału, a co do trzeciej osoby nie mam pewności, ale wydaje mi się, że to może być Mike, który grał dotychczas średnio.

Pokazali go z dobrej strony. Allison zaufała mu mówiąc o planie na Nicka. Sam wygrywając immunitet nie chciał siedzieć bezczynnie i próbował zmienić głosy. Jedyny minus to to, że zastanawiał się nad wyeliminowaniem Nicka. Według mnie ten błąd będzie go kosztował głosy w finale.


3 / MIKE 3 / ANGELINA 3 / ANGELINA

Jakoś nie jestem przekonany do jego gry. Niby zostało jeszcze kilka rad, ale dla mnie nie jest kimś kto zasłużył na wygraną. Jeśli inni sądzą podobnie, to dociągną go do F3.

Chyba każdy chciałby teraz zabrać Angelinę do finału, gdzie pewnie wygłosi specyficzną przemowę, która w ogóle nie przekona jury. Niestety Angelina nie prowadziła zbyt dobrej gry i finał pewnie to zweryfikuje.

Final 3 goat, która zdobędzie trzecie miejsce dostając może jeden głos od jakieś Elizabeth. Przetrwała tragiczny dla siebie okres w grze, niestety nie robiąc przy tym nic spektakularnego, po prostu była. Lubię ją, ale wygrać to ona nie wygra.


4 / NICK 4 / DAVIE 4 / KARA

No właśnie się wciąż zastanawiałem czy jego dać tutaj, czy dać tutaj Karę. Jeśli Kara nie wygra sezonu, to on wygra, ale raczej oboje w finale nie mogą być.

Myślę, że Nick będzie dążyć do eliminacji Davie’go, bo będzie bał się zmierzyć z nim w finale.

Moja faworytka, więc z przyzwyczajenia uznam, że skończy na czwartym miejscu przegrywając ten głupi fire making challenge. Grała dobrze, sprawiała wrażenie, że utrata Dana parę odcinków temu ją nawet nie obchodziła, bo nawet sama go chciała wyeliminować, dlatego życze jej jak najlepiej, ale myśląc rozsądnie daję ją na 4 miejsce.


5 / ALISON 5 / ALISON 5 / ALISON

Od dawna jest zagrożeniem i nikt jej nie weźmie do finału. W F4 mogłaby wygrać rozpalanie ognia, bo ostatnio mieliśmy sceny, jak zajmuje się tym w obozie.

I po raz kolejny Alison uniknęła eliminacji, jednak moim zdaniem w finałowym odcinku zostanie wyeliminowana na dość nudnej radzie, czyli pewnie w F5, bo te w F4 i w F6 są zazwyczaj ciekawsze :d. Jednak liczę, że ten sezon po raz kolejny mnie zaskoczy bo Alison również bardzo polubiłem

Uda jej się przetrwać jedną radę i odpadnie na kolejnej, przez to, że jest dobra w zadaniach, a upór z którym próbują ją wyeliminować jest trochę podobny do tego uporu z wywaleniem Christiana xD. Zaskoczyła mnie w sezonie pozytywnie, niewidzialna nie była, ale zwycięzcą nie będzie według mnie.


6 / DAVIE 6 / KARA 6 / DAVIE

W mojej opinii już się nabrykał i go teraz wytną.

Uwielbiam Karę i jej grę, ale nie widzę jej w finale.

W odcinku przed finałem pojawiło się jedno zdanie, które przekonało mnie, żeby postawić go na ostatnim miejscu „Najpierw Christian, potem Davie” wypowiedziane przez Mike’a do Nicka. Skoro tych dwóch panów stawiam na dwóch pierwszych miejscach to Davie spada na samo dno. Angelina też go nie lubi. Jego eliminacją powinna być łatwa do przeprowadzenia xd


Dodaj komentarz