Survivor 37 – Power Ranking 8

Ósmy epizod Survivor David vs Goliath był jednym z najbardziej szalonych odcinków w tym dziesięcioleciu. Odkrywanie przez uczestników kolejnych przewag, ukryte immunitety, ostatnia pizza w programie, wzajemne oskarżenia. To wszystko można było zobaczyć ciągu 40 minut. Czy wyniki głosowania podczas ostatniej rady zaskoczyły biorących udział w power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek numer osiem przyniósł widzom mnóstwo emocji. Począwszy od rozmów na temat lojalności Gabby, a skończywszy na użyciu dwóch ukrytych immunitetów podczas rady plemienia. Ponadto połowa rozbitków za udział w wyzwaniu o immunitet została nagrodzona pizzą, niestety dla Johna była to ostatnia pizza w programie. Z takiego obrotu sprawy ucieszyć mogli się jednak Christian i Angelina, którzy przetrwali dzięki ukrytym immunitetom i dobrej woli swoich sojuszników. Davie użył naszyjnika na Christianie, a Dan na Angelinie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na czele klasyfikacji znajdował się Kamel z liczbą 105 punktów. Drugi był Umbastyczny – 99 oczek, a tuż za nim plasował się Vico – 98. W ósmym odcinku użyto dwóch ukrytych immunitetów. Typujący uczestnicy sądzili, że rozbitkowie poczekają z wykorzystywaniem przewag na dogodniejszą okazję i jednogłośnie stwierdzili, że żaden z immunitetów nie zostanie użyty. Wszyscy się pomylili, więc nie otrzymują bonusowych punktów. Również nie najlepiej poszła im predykcja miejsca Johna. Vico wskazał go na czele swojego rankingu, za co otrzyma tylko jeden punkt. Kamel przyporządkował go na drugim miejscu (dwa punkty). Natomiast Umbastyczny umieścił zawodnika WWE w środku stawki i otrzymuje sześć punktów.

Łącznie, po ośmiu odcinkach na pierwszym miejscu znajduje się Kamel – 107 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Umbastyczny – 105 punktów. Vico nadal walczy o przekroczenie magicznej bariery stu oczek. Na jego koncie widnieje 99 punktów.

W tym tygodniu Vico i Kamel twierdzą, że nie zostanie użyty ukryty immunitet. Umbastyczny sądzi natomiast, że po raz kolejny ktoś wykorzysta naszyjnik. Nie zdecydował się jednak na wskazanie rozbitka, którego uchroni HII.

Poniżej typy „rankingowców” na najbliższy tydzień:

Umbastyczny

Vico

Kamel

Punkty:105 Punkty:99 Punkty:107

1 / NICK 1 / NICK 1 / NICK

Coraz ciężej typować. Dochodzi do przetasowań, 2 HI zostały użyte, ale pojawiła się nowa przewaga. Dałem Nicka na szczycie, bo w mojej opinii gra naprawdę dobrze. Ma najlepszą pozycję wśród Davidów oraz dobre kontakty z Goliatami (Alec i wygadanie planu). Inni chyba nie dostrzegają w nim jeszcze zagrożenia, a to dodatkowo działa na jego korzyść.

Poprzedni odcinek należał zdecydowanie do niego. Bardzo przyczynił się do tego, że Christian pozostał w grze. Wiele osób chce z nim grać i mieć dobre relacje i póki co nie dostrzegają, że zaczyna stanowić duże zagrożenie w walce o wygraną.

Ma dobrą pozycję, to jemu Alec zdradził plan, dzięki czemu Nick mógł nieświadomie pokierować Davie’ego na użycie HII na Christianie. Nadal podtrzymuje to co pisałem wcześniej- he’s not slim enough, żeby odpaść.


2 / GABBY 2 / CHRISTIAN 2 / ALISON

Jej sytuacja się poprawiła, radzi sobie OK, a dodatkowo ma wokół siebie tarcze w osobach Daviego czy Christiana. Z zapowiedzi wynika, że będzie przyjmować Goliatów na audiencje.

Przetrwał ten odcinek dzięki pomocy Nika i Davie’go i coraz więcej osób zaczyna go postrzegać jako zagrożenie, jednak nie wydaje mi się, żeby ulubieniec produkcji po tak spektakularnej akcji na ostatniej radzie został teraz wyeliminowany.

Wydaje się jedyną z Goliathów, która nie jest zagrożona na najbliższej radzie, ale po eliminacji Johna spodziewać się mozna wszystkiego xd


3 / MIKE 3 / GABBY 3 / DAVIE

Daję go tak wysoko, bo nie jest zagrożeniem dla innych. Raczej nikt go nie weźmie na celownik, gdy można wybrać o wiele ciekawsze osoby.

Mało było Gabby w tym odcinku, choć jej imię padało często w rozmowach innych graczy. Jest ważnym sojusznikiem dla wielu uczestników, z drugiej strony jest takim +1 dla Christiana i jej eliminacja mogłaby osłabić jego pozycję w grze.

Użył HII, użył HII dobrze, inni pomyślą, że już więcej nic nie ma, co jest prawdą, więc dadzą sobie z nim spokój, bo chyba go nawet lubią.


4 / CARL 4 / ALISON 4 / GABBY

Kompletnie nijaki, ale nikt nie powinien mieć ochoty pisać jego imienia. Sojusz z Daviem i Nickiem oraz nagrody powinny mu zapewnić bezpieczeństwo.

Ciągle słyszymy o tym sojuszu szóstki w którym ma być też Alison, ale ten odcinek pokazał, że to chyba się nie uda. Sam jestem ciekawy jak teraz będzie grać Alison.

Ta pani powoli wspina się na górę. W zapowiedzi widać, że pracuje nad Karą, editorzy dają jej jakąś tam historię, niezbyt porywającą, ale coś ma chociaż, przy czym w grze jest pełno innych zagrożeń, które są od niej lepszymi celami na radę. Jak dobrze pamiętam to ktoś o niej nawet mówił, że nie byłaby w stanie nikogo przeciągnąć na swoją stronę.


5 / DAVIE 5 / DAVIE 5 / ALEC

Na pewno uratowanie Christiana zwróciło na niego uwagę innych. Będzie musiał na siebie uważać, ale ogólnie uważam, że w najbliższym odcinku to Goliaci będą w tarapatach. Davie i spółka mają nagrody, którymi mogą odwrócić przebieg rady, nawet jeśli rywale się ponownie zjednoczą.

Bardzo zaskoczył mnie tym zagraniem HII dla Christiana, uważam, że to był dość mądry ruch i mimo że Davie stracił swoją przewagę to zdecydowanie umocnił sojusz piątki „Davidów”. Uważam, że Davie w ważnych momentach gra bardzo dobrze i podejmuje mądre decyzje.

Po raz kolejny Goliath odpada przez niego. Lubię go, ale jego przeskoki mozna łatwo wykorzystać i obrócić przeciwko niemu, chociaż na razie Davidzi swoich głosów na niego rzucać nie powinni.


6 / CHRISTIAN 6 / ALEC 6 / ANGELINA

Udało mu się wybronić dzięki zaufanym sojusznikom. Łatki zagrożenia nie straci, ale w złej pozycji nie jest.

Dziwię się, że Alec nie został jeszcze wyeliminowany, bo bardzo kombinuje. Dodatkowo zaplusował sobie u Nick’a co też może mu pomóc w dalszej grze.

Gdy Goliatów zostaje mało target, który nosiła na swoich plecach zaczyna w końcu maleć. Po co wywalać kogoś, komu na razie nikt nie ufa?


7 / ANGELINA 7 / MIKE 7 / CHRISTIAN

Niby ostatnio była zagrożona, ale wydaje mi się, że przestanie być w centrum uwagi. Z jednej strony Goliaci mogą jej potrzebować jako numerka, a z drugiej Davidzi potrzebują takiej destrukcyjnej jednostki w szeregach wroga. Lepiej wyrzucić kogoś opanowanego i niebezpiecznego.

Uważam, że to jak daleko zajdzie Mike zależy od tego czy Nick będzie chciał z nim wciąż grać. Mike też chciał tego sojuszu szóstki, a w poprzednim odcinku chciał bardzo wyeliminować Christiana, jest to trochę sprzeczne i uważam, że czasami popełnia duże błędy w grze.

Mam wrażenie, że mogą się uprzeć na jego eliminację i głosować na niego aż do skutku. Jak przetrwa za tydzień to może wróci u mnie na szczyt.


8 / ALEC 8 / CARL 8 / CARL

Nie jest godny zaufania, ale jak w przypadku Angeliny, dla Davidow lepiej go jeszcze zostawić i ściąć kogoś innego.

Nadal uważam go za jednego z najsłabszych graczy w tej edycji, jednak przewaga i ostatnia eliminacja trochę poprawiają jego sytuację.

Mam wrażenie, że może odpaść w sposób równie losowy do John.


9 / KARA 9 / KARA 9 / KARA

Zaczyna się rozkręcać i pokaże coś więcej, wystąpi przeciwko Danowi, ale czy Davidzi na to pójdą? Na pewno taki ruch może być ryzykowny i uderzyć w nią.

Ta zapowiedź następnego odcinka pokazuje, że wokół Kary będzie się teraz dużo dziać. Nie wiem czy te jej impulsywne wypowiedzi pomogą w jej grze.

Zapowiedź sugeruje, że chce zdradzić Dana. Ten sezon jest nieprzewidywalny w taki sposób, że po prostu nie pokazują dlaczego ktoś odpada, ale może to się poprawi przy potencjalnej eliminacji Kary?


10 / ALISON 10 / DAN 10 / DAN

Mam jakieś takie złe przeczucie, że może być zagrożona. Ten sojusz szóstki był dla niej spoko opcją, ale się rozpadł. Odpadł John, z którym miała dobre relacje. A teraz będzie flirtować z Davidami przeciwko Danowi. Oby się jej nic nie stało.

Stracił HII, a jego zagraniem doprowadził do eliminacji bliskiego sojusznika. Angelina nieźle go zmanipulowała. Uważam, że Dan jest przeciętnym graczem, jednak ma szczęście do znajdowania HII.

Ma jeszcze jedno HII, ale czy go ochroni przed zdradą jego prawieukochanej? Trouble in paradise nadchodzą.


11 / DAN 11 / ANGELINA 11 / MIKE

Jakoś tak sobie wyobraziłem, że teraz gra się rozpędzi. Mam takie przeczucie, że Kara wygada innym o jego HI i na radzie mogą iść w ruch kradzież głosu i to anulowanie HI.

Angelina straciła zaufanie wielu osób, jednak uniknęła eliminacji w poprzednim odcinku. Kompletnie nie wiem jak dalej będzie wyglądać jej gra, jednak jej eliminacja jest bardzo realna.

Davidzi spektakularnie wygrali radę, zdrady się szykują, a to od Mike’a wyszedł plan głosowania na Christiana. Kiedy jeden ulubieniec produkcj celuje w drugiego ulubieńca to przestaje być ulubieńcem.


Dodaj komentarz