Survivor 39 – Power Ranking 1

W pierwszym odcinku nowego sezonu Survivor poznaliśmy dwudziestu śmiałków, którzy po raz kolejny na Fidżi walczą o przetrwanie. Tylko jeden z nich zdobędzie tytuł Ostatniego Ocalałego oraz nagrodę główną – milion dolarów.


Źródło: CBS

39 sezon programu rozpoczął się nietypowo. Prowadzący Jeff Probst nie powitał rozbitków w pierwszy dzień ich życiowej przygody… Tuż przed startem show dwudziestka uczestników została rozdzielona przez producentów na dwa plemiona. Widzowie ich zmagania mogli śledzić od momentu dotarcia do obozów, w których spędzą kilkadziesiąt najbliższych dni. Poza nowymi uczestnikami, fani programu mogli po raz kolejny zobaczyć Roba Mariano oraz Sandrę Diaz – Twine. Oboje to legendy Survivor. Tym razem jednak nie będą rywalizować ze sobą i innymi uczestnikami, a wystąpią w roli mentorów. Sandra i Rob, którzy łącznie spędzili ponad 200 dni w programie zostali tytułowymi idolami i w każdym odicnku udzielać będą wskazówek przybywającym do nich rozbitkom.

Do Survivor: Island of the Idols w tym roku, po raz pierwszy w historii mogli zgłaszać się również rodowici Kanadyjczycy. Jedyną osobą pochodzącą z tego państwa jest Tom Laidlaw z pomarańczowego plemienia Lairo. To właśnie jego ekipa przegrała w pierwszym wyzwaniu o immunitet i musiała udać się trzeciego dnia rozgrywki na radę plemienia. Drużynę te spotkał także pewien twist. Przedstawicielka tego plemienia musiała udać się na wyspę idoli. Wybór padł na Elizabeth. 26-letnia pływaczka podczas spotkania z Sandrą i Robem nauczyła się między innymi sposobu na rozpalanie ognia. Niestety, pobyt na wyspie nie był dla niej do końca szczęśliwy ponieważ straciła prawo do oddania głosu na pierwszej naradzie. Mimo tego udało jej się pozostać w grze, a z programu stosunkiem głosów 7-2 odpadł Ronnie Bardah.

W tym sezonie do rywalizacji w power rankingu przystąpili: Maw, Mikki oraz Jack. Reguły gry są proste. Co tydzień, trzy osoby tworzyć będą swoje rankingi porządkując pozostałych w grze uczestników na miejscach od pierwszego do ostatniego. Jeżeli w danym odcinku odpadnie osoba, która znajdowała się na pierwszym miejscu u osoby A, a na siedemnastym u osoby B, to osoba A otrzyma +1 pkt, a osoba B +17 pkt.
Poza tym uczestnicy mogą zdobywać punkty za typowanie czy w danym epizodzie użyty zostanie ukryty immunitet. Jeżeli odpowiedzą zgodnie z prawdę to uzyskają +2 punkty.
Dodatkowo pojawiła się możliwość wytypowania na kim zostanie użyty ukryty immunitet. Jeżeli uczestnik power rankingu poprawnie wskaże osobę na której użyto HII to otrzyma +8 punktów, jeżeli jednak wskaże źle to otrzyma -4 punkty.

Zabawę wygrywa uczestnik, który w sumie zdobędzie najwięcej punktów przez całą edycję.

Typy graczy na najbliższy tydzień. Wszyscy obstawili, że nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Maw

Punkty: 0

Mikki

Punkty: 0

Jack

Punkty: 0


1. Karishma

1. Elaine

1. Dean

Dostała konfę jako pierwsza w sezonie (nie licząc Roba i Sandry), a zazwyczaj takie osoby mają istotną rolę w dalszej rozgrywce, wchodzi w skład sojuszu kobiet, a tym samym wydaje się mieć dobre relacje z facetami. Nazwana przez Roba i Sandre „smart”, czyli idolów, których słowa powinno traktować się jak święte. Jeden z moich typów na wygraną.

Było jej dużo, więc na razie jest bezpieczna. Jeszcze dostała ten cały edit – ‚nie poddaję się, walczę o swoje miejsce, nie wyrzucicie mnie, dlatego, że mam dobry socjal’.

Nie wiem kto to, więc wrzucam na pierwsze miejsce

2. Missy

2. Janet

2. Tom

To właśnie ona jako pierwsza wpadła na pomysł sojuszu kobiet. Dostaliśmy również jej poruszającą historię, która, nie ukrywam – była mocna. Na pewno jest to gracz, którego warto obserwować, a także poważny kandydat na wygraną.

Starsza pani, ale zrobiła ognisko, więc nikt nie będzie chciał jej wyrzucić. Jest legendą i nie odpadła pierwsza. <3

Hokeista, Kanadyjczyk i to byłoby na tyle…

3. Elaine

3. Chelsea

3. Aaron

Kobieta, której po prostu nie da się nie lubić. Jeden z tematów premiery brzmiał „czy bycie sympatycznym może być ciężarem w tej grze?”. Elaine właśnie z tego powodu była na celowniku facetów, ale nie odpadła, ba, nawet nie dostała żadnego głosu, a to jej główny przeciwnik odpadł z gry. Została pokazana jako spostrzegawcza i zabawna, a także bardzo lubiana. Moim zdaniem teraz będzie jej już tylko łatwiej.

Była mało widoczna, także jeszcze sobie pogra.

Wygląda na silnego faceta. Na samym początku pewnie będzie ciągnąć swoje plemię w wyzwaniach. Zobaczymy jak u niego ze strategią. Na razie wygląda to bardzo przeciętnie, ale kto wie. Może się rozkręci… Albo wypadnie w kolejnym odcinku 😀

4. Tommy

4. Dean

4. Molly

Jeśli to facet wygra ten sezon myślę, że to będzie właśnie Tommy. Poznaliśmy go, mamy mu kibicować, została pokazana jego silna relacja z innymi oraz wątek 1×1 z Jackiem. Duety są ważne w tej grze, więc Tommy to ktoś, kogo warto obserwować.

W ogóle go nie pamiętam, także nie ma szans, że odpadnie w przyszłym odcinku.

Holy Molly, jakoś po jej wypowiedziach wnioskuję, że będzie w finałowej piątce. Prawniczka, pewnie nudna, ale coś tam może ugrac.

5. Jack

5. Missy

5. Elaine

Podobnie do Tommy’ego, tylko jego edit był mniej pozytywny, a bardziej toneless. Na korzyść działa jego 1×1 scena z Tommy’m. Dostał kilka wypowiedzi, a mężczyźni byli w tym odcinku dość underedited. Wydaje mi się, że ten sezon będzie zdominowany przez kobiety, ale on zajdzie daleko.

Mimo tego, że jest czarna to nie wydaje się być typem wybuchowej murzynki (ale rasistowskie, co nie?), także szykuje się nam endgame.

W następnym odcinku pewnie nie odpadnie. Było jej bardzo dużo w premierowym odcinku. Udało jej się pozbyć Ronniego, więc pewnie jeszcze kilka takich odcinków, że wszystko będzie układać się po jej myśli, a potem nagle koniec.

6. Elizabeth

6. Kellee

6. Jamal

Jej decyzja, żeby skłamać na temat pobytu na IOI była dziwna, ale nie sądzę, żeby jej to jakoś szczególnie zaszkodziło. Mimo że zniknęła zaraz po przegranym zadaniu o immunitet i mogła być oczywistym celem to nikt nawet nie myślał, żeby jej się pozbyć. Wydaje się mieć silną pozycję w sojuszu kobiet. Patrząc na jej osiągnięcia na pewno będzie przydatna w zadaniach.

Azjatka, która nie lubi być dotykana przez starszych panów. We stan.

Było go bardzo mało. Pewnie do przemieszania przemknie niezauważony, potem połączenie plemion, final 10, jakiś immunitet i skończy na ósmym miejscu 😀

7. Molly

7. Lauren

7. Chelsea

Jako osoba, która nie poszła na radę dostała całkiem dobry edit. Nie było jej ani za dużo, ani za mało. To dobrze świadczy o jej szansie na zwycięstwo. Dodatkowym plusem jest, że została nazwana spostrzegawczą przez Lauren, kiedy to jako pierwsza zauważyła, że Jason zniknął na poszukiwania HII.

Jest strasznie hypowana przez Jeffa. Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że będzie drugą Cirie, ale wersja chudsza, młodsza i ładniejsza.

W wypowiedziach brzmi trochę jak szalona murzynka w stylu jaki lubi Ciriefan + Angelina i jej dziwne pomysły. Zobaczymy co z niej będzie.

8. Jamal

8. Tommy

8. Jack

Dość mało go było, ale coś tam od niego usłyszeliśmy. Nie wydaje mi się, że odpadnie przed złączeniem, a już na pewno nie teraz.

Pamiętam jedynie, że jest rudy i coś tam dobrze gra chyba. Nie wiem, mało ważna postać na razie.

Znowu jakiś Jack? To już się robi nudne. Mało co można o nim powiedzieć, dlatego bezpiecznie niech sobie jest na 9 miejscu.

9. Janet

9. Karishma

9. Tommy

Tak! Uwielbiam ją. Pokazała swoją wartość plemieniu i nie sądzę, żeby nawet była zagrożona, kiedy jej plemię uda się na radę. Mimo swojego wieku nie wydaje mi się, żeby odstawała od innych. Sądzę, że plemię będzie ją cenić i liczyć się z jej zdaniem.

Wydaje się być spoko, ale miała tylko jedną konfę przez odcinek i tylko wiemy, że jest w sojuszu kobiet. Okejka, thank you next, bitch.

Pan nauczyciel. Trudno mi o nim coś więcej powiedzieć poza tym że ma jakiś wymuszony sojusz z jakimś Jackiem, którego nikt nie kojarzy po pierwszym odcinku. Trudno mi go ocenić. Może być w finałowej piątce, a również dobrze może odpaść przed jury. Zobaczymy jak się rozwinie.

10. Lauren

10. Molly

10. Lauren

Trudno napisać o niej coś więcej, bo poza jedną wypowiedzią była UTR, ale jest coś w niej, co sprawia, że miło się na nią patrzy. Wydaje się wyluzowana i bardzo sympatyczna. To może pozwolić jej zajść daleko.

Przypomina mi jakąś aktorkę. Nie pamiętam już jaką, ale jak sobie przypomnę to wam powiem.

Szalona niania. Typ Dejwon: I am livid. Czekam na jakieś dramy z jej udziałem i kibicuję, żeby chociaż udało się się dotrzeć do jury.

11. Chelsea

11. Jack

11. Janet

Podobnie do Lauren, nie było jej zbyt dużo, głównie gadała o idolach. Może znajdzie jednego, odpadnie przez jednego albo pójdzie wkrótce na IOI? Nie mam pojęcia gdzie ją ustawić, dlatego ląduje tutaj. Nie wydaje mi się, żeby szybko odpadła, ale czy będzie pre-merge czy endgame trudno przewidzieć – czas pokaże.

Kto to?

Całkiem niezła ta babcia. Może za wysoko ją plasuję, ale tym rozpalaniem ognia to serio zaplusowała. Gdyby to była Australia albo Nowa Zelandia to babcia miałaby miejsce w finałowej 5. Niestety, albo i stety to jest Probst edyszyn i tutaj babcie od kilku sezonó nie mają prawa myśleć o jury.

12. Dean

12. Jamal

12. Karishma

Tak naprawdę niewiele o nim wiadomo, bo był najbardziej UTR z castu, poza tym, że niezbyt dobrze poradził sobie na zadaniu, ale pomimo tego nie był brany pod uwagę do eliminacji. Na radzie zagłosował z kobietami, Vince’m i Tomem na Ronnie’go, więc można przypuszczać, że jak na ten moment jest z większością i to Aaron pożegna się z grą na najbliższej radzie.

Nie przypominam sobie kto to jest, więc jest bezpieczny.

Podekscytowana na samym początku udziałem, spełnia marzenia… Ileż można. Dajcie spokój.

13. Tom

13. Elizabeth

13. Missy

Głosował z większością, ale nie jest kobietą, więc nie należy do female alliance, dlatego jak Aaron już odpadnie to on może zostać zblindsidowany. Trudno powiedzieć mi coś więcej na temat jego pozycji w plemieniu.

Za dużo jej było w premierze, na pewno coś zjebie w dalszej rozgrywce, bo dostała edit, że popełniła błąd z czalendżowaniem Robba.

Koszykarka, od razu proponuje sojusz kobiet… Czy ona kiedyś oglądała Survivor albo jakiś inny reality-show. Jak słyszę sojusz kobiet w pierwszy dzień i widzę jak inne laski zaczynają biegać za innymi facetami to mogę tylko napisać XDXDXD i życzyć powodzenia Missy

14. Vince

14. Jason

14. Elizabeth

Dostał głosy na radzie przez swój występ w zadaniu, ale nie odpadł. Wydaje się być słodki, sympatyczny i tak dalej, ale jeśli ludzie będą brali pod uwagę siłę to może znowu być na celowniku, JEDNAK to modern Survivor, więc nie wydaje mi się, żeby to było bardzo istotne. Dostał dość pozytywny edit i wydaje mi się, że mamy mu kibicować.

Jakiś zjeb, który szukał idola w pierwszym dniu, nie sądzę, żeby odpadł w przyszłym odcinku, jest białym mężczyzną, szuka idoli, Jeff Probst już ma bonera, ale i tak daję go nisko.

Na razie tak dość nisko. Olimpijka, competitve, ale już ma kilka kłamstewek na swoim koncie. Liczę na jakiś blindside i szybką eliminację 😀

15. Kellee

15. Tom

15. Kellee

Polubiłem ją i naprawdę mam nadzieję, że przełamie asian curse, ale niepokoi mnie fakt, że tak naprawdę cały jej wątek kręcił się wokół Dana. Mam nadzieję, że to znaczy, że się go pozbędzie, ale zobaczymy jak to będzie.

Chyba najstarszy uczestnik w tym sezonie, a więc może być łatwym celem. Papa, wracaj z powrotem do Kanady.

Szalona Azjatka, która już pierwszego dnia zrobiła dramę o to, że dotyka ją jakiś facet. Nie wróżę jej kariery w tym programie.

16. Jason

16. Noura

16. Vince

Typowy nerd, który jest na celowniku jako pierwszy, bo się wychyla i od razu zaczyna poszukiwania za HII, już to słyszałem. Tysiące razy… I pewnie znowu nerd okaże się zwycięzcą. Bleh. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej i Jason rzeczywiście odpadnie, ale na ten moment wydaje się to zbyt oczywiste.

Wygląda jak OTTN 2nd boot, ale czyżby na pewno? W zapowiedzi mogliśmy zobaczyć udar mózgu Noury i zacznie się zachowywać, jak typowa matka – ‚Dlaczego wpuściliście córkę na horror. Ona ma tylko 13 lat. Podaj mi swoje imię i nazwisko. Zgłoszę Cię menadżerowi’

Vince od samego początku mówi o tym, że jest mniejszością, że miał od dziecka problemy z tego powodu, ale jednocześnie jest dumny, że udało mu się dostać do programu. Coś czuję historię z cyklu eliminacja przed jury i ucieczka przed przeznaczeniem przez kilka odcinków, aż bohatersko uda mu się dotrzeć do przemieszania i zająć 15 miejsce…

17. Dan

17. Aaron

17. Noura

Kobiety nie przepadają za nim i uważają go za odrażającego. Jeśli zbiorą się razem to mogą go wyeliminować, chociaż pewnie jego wątek będzie podobny do tego Dana Foley’a z Survivor30, gdzie każda panna go krytykowała, a gdy przyszło co do czego to nie dostał nawet głosu. Na razie jednak jest w niebezpieczeństwie.

Jego najbliższy sojusznik odpadł, ale zgaduję, że się uratuje, ale wolę nie ryzykować.

Aha, usłyszała że inni rozmawiają o eliminacji Jasona i od razu musiała do niego podbiec i powiedzieć mu o wszystkim. Fantastyczna taktyka. Trzymaj tak dalej, a odpadniesz wcześniej niż po tygodniu.

18. Aaron

18. Vince

18. Jason

Jeśli jego plemię znów przegra to jestem sobie w stanie wyobrazić, że to on wyleci. Jako jedyny zagłosował z Ronniem, który był jego najbliższym sojusznikiem, a teraz go nie ma. Kobiety z jego drużyny mają moim zdaniem zbyt silny edit, żeby odpaść na tak wczesnym etapie, Vince’a poznaliśmy i mamy mu kibicować, a Dean głosował z większością.

Coś tam robił w plemieniu, ale dlatego, że jest gruby to stał się łatwym celem do eliminacji. Nie zajdzie daleko. Typowy pre-merge boot. Pa.

Od samego początku jest celem. Pewnie skończy w podobnym stylu jak Ronnie. Trudno napisać o nim coś więcje.

19. Noura

19. Dan

19. Dan

Wydaje się trzymać z outsiderem Jasonem, a jakoś nie wydaje mi się, żeby on odpadł tak szybko. Pewnie to ona zostanie kozłem ofiarnym, co jest smutne, bo wydaje się entertaining. Na premierze było jej bardzo mało, a w zapowiedzi do kolejnego odcinka widzimy, że to się zmieni i możemy spodziewać się szalonej Noury – to nie zapowiada się dla niej dobrze.

Jakiś psychol, który dotyka kobiety bez ich zgody. Takich się zamyka! CBS ma wyjebane i chcą ratingi, także pomaca jeszcze Azjatkę, Czarnoskórą i będzie kolejny hit jak z outnięciem Zeke’a.

Pewnie trochę przesadzam plasując go na ostatnim miejscu, ale po dramach z kobietami i ich dotykaniem może wydawać się łatwym celem.

Dodaj komentarz