Survivor 39 – Power Ranking 2

W drugim odcinku Survivor: Island of the Idols z programem pożegnała się kolejna osoba. Kto odpadł? Jak z typowaniem poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek rozpoczął się od nakreślenia sytuacji w plemieniu Lairo po eliminacji Ronniego. Najbardziej wściekły był Aaron – najbliższy sojusznik wyeliminowanego, dla którego ta rada była ogromnym ciosem. Następnie można było zobaczyć jak Kellee z plemienia Vokai poradziła sobie na wyspie idoli. Kobieta wysłuchała kilku rad wygłoszonych przez Sandrę i Boston Roba, a następnie po negocjacjach podjęła próbę walki o ukryty immunitet. 29-latka poradziła sobie z wyzwaniem koncertowo. Dzięki temu na jej konto trafiła figurka nietykalności.

W wyzwaniu o immunitet lepiej poradziło sobie pomarańczowe plemię – Lairo. Dzięki temu fioletowi musieli udać się radę plemienia. Fakt ten nie zmartwił jednak części z rozbitków, a stał się początkiem snucia planów na grę. Na samym początku wydawało się, że pewnym typem do eliminacji może być Noura, która irytowała sporą część zespołu. W grę wchodziła również eliminacja Jasona, którego imię przewijało się jeszcze wcześniej, właściwie już pierwszego dnia rozgrywki. Ostatecznie to jednak Molly pożeganała się z grą. 27-latka sama przyznała, że ta eliminacja była dla niej ogromnym szokiem i nawet przez chwilę nie pomyślała, że może być drugą wyeliminowaną osobą z Survivor: Island of the Idols.

W drugim odcinku nie został użyty ukryty immunitet. W związku z tym cała trójka uczestników otrzymuje bonusowe dwa punkty. Eliminacja Molly zaskoczyła jednak naszych typujących. Najlepiej poradził sobie z tym Mikki, na którego konto trafia 10 oczek. Bardzo przeciętnie poradził sobie w tym odcinku Maw, który za eliminację Molly uzyskuje 7 punktów. Fatalnie poszło natomiast Jackowi, u którego stan konta wzrósł o 4 punkty.

Typy graczy na najbliższy tydzień poniżej. Wszyscy obstawili, że w tym tygodniu nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Maw

Punkty: 9

Mikki

Punkty: 12

Jack

Punkty: 6


1. Tommy

1. Elaine

1. Dean

Mój winner pick po tym odcinku. Można się kłócić czy eliminacja Molly to był dla niego dobry ruch, ale bez względu jak kto uważa ma jeden z mocniejszych editów + dobry social. Zajdzie daleko.

W 1 odcinku była celem Aarona i tego drugiego araba i udało jej się przetrwać. Teraz przez cały odcinek była niewidoczna. Jestem pewien, że na pewno dojdzie do połączenia.

Skomentuję to miejsce podobnie tak jak ostatnio. Nie mam pojęcia kim jest, więc bezpiecznie wrzucam go na pierwsze miejsce. Wszyscy poza nim dostali jakieś konfy, więc może to interesujący gracz?

2. Kellee

2. Missy

2. Chelsea

Ma idola, dobre sobie poradziła na IoI, zapowiada się na mocnego gracza. Myślę, że klątwa Azjatek w końcu zostanie dzięki niej przełamana.

Missy za dobry edit jak na czarnoskórą kobietę, dlatego mi się wydaje, że odpadnie po przemieszaniu, ale dopóki jeszcze są w swoich plemionach to jest bez dwóch zdań bezpieczna. Jest w sojuszu kobiet, posiada większość, nie widzi mi się, żeby teraz odpadła.

Jakaż to ona mądra, wszystko potrafi zrobić, ogarnąć, tu znajdzie immunitet, tam czegoś się nauczy, tu podsłucha jakąś rozmowę, a to wygra wyzwanie. Ideał po prostu. Niech frunie po zwycięstwo jak Adam Małysz.

3. Elizabeth

3. Chelsea

3. Elaine

Nasza olimpijka nadal jest w dobrej pozycji i wątpię, żeby to się zmieniło. Jest w sojuszu kobiet, jest silna w zadaniach, plemię ją lubi. Gdyby chcieli to mogliby wywalić ją na pierwszej radzie.

Już myślałem, że będziemy mieć kolejną niewidoczną Chelsee, a tutaj taka niespodzianka. Jeszcze tak randomowo znalazła idola. Jeff pewnie musiał się posrać, gdy się dowiedział o tym. Biedny. Musi promować ten sezon jako „sezon silnych, niezależnych kobiet”.

Niech ma to top3. Ona będzie nakręcać ten sezon. Oby przetrwała jak najdłużej. Pewnie połowa ludzi będzie miała ją za wariatkę, jednak może taki jest jej plan?

4. Chelsea

4. Kellee

4. Lauren

Znalazła HII, jest w sojuszu kobiet, rozpaliła ogień, młoda, ładna, pewnie prześlizgnie się do merge nawet nie musząc używać swojej pomocy.

Dawno nie mieliśmy takiej ikonicznej Azjatki. Bo zawsze odpadały w pre-mergu, a tutaj królowa zdobyła idola, gdyż odpowiedziała na najłatwiejsze pytania ever. Szkoda, że Rob się nie zapytał Kellee, jak się nazywa jego żona. I jeszcze schowała idol w bunie. Nikt tego jeszcze nie zrobił. GAME CHANGER!

Tak bardzo brakuje mi Da’vonne Rogers w reality-show, że jej marną kopię plasuję dość wysoko. Ikona tej edycji, gwiazda, legenda.

5. Jack

5. Lauren

5. Janet

Znalazł się w mniejszości, ale nie został przedstawiony negatywnie jak Jamal i Molly, więc w razie rady nie odpadnie. Poza tym pewnie znajdzie sobie jakiś nowy sojusz, nie widzę go odpadającego przed merge.

Wow. Mimo, że jej nie było dużo w odcinku, to tak outplaynęła Parvati 2.0, że Jeffowi opadł boner. Co się dzieje w tym sezonie? Dlaczego kobiety are calling the shots? Czy to koniec świata? Nie zdziwię się, jak CBS cancelnie Surva i nie zobaczymy wgl 40.

Babcia Janet do finału! Trzymam za nią mocno kciuki. Dawno w amerykańskich edycjach nie było babć, które do gry przystąpiły świadome tego co chcą osiągnąć. Ona to wszystko ma.

6. Elaine

6. Tommy

6. Tommy

Każdy ją lubi, wszystkich śmieszą jej żarty i jest w dwóch sojuszach. To Ronnie był jej największym przeciwnikiem, a już go nie ma. Pewnie zajmie jakieś 5/6 miejsce czy coś koło tego.

To jest jedyny facet, który ma dobry edit w tym sezonie. Jeżeli Jeff chwali ten sezon, to możliwe, że to on wygrał?

Nauczyciel pewnie poleci już niedługo, jednak daję mu jakiś kredyt zaufanie. Niech będzie w tej szóstce. Ma całkiem niezły edit, więc kto wie.

7. Missy

7. Janet

7. Karishma

Na początku ją miałem jako winner pick, ale teraz myślę, że może być robbed pre-merge goddess w stylu Michaela Bradshaw i Stephanie Johnson. Jej edit idealnie by do tego pasował. Jeśli uda jej się przetrwać do F10 to wtedy na pewno będzie w TOP3.

W końcu mamy starszą panią, która potrafi grać, rozpali ognisko i zblindside’uje Cię! Więcej takich proszę!

Nie do końca wiem kto to jest. Może uda jej się dobrnąć do jury?

8. Lauren

8. Dean

8. Elizabeth

Królowa odcinka, to ona obrała Molly na target, to dzięki niej Molly odpadła, ale nie jest za wysoko, bo mogę sobie wyobrazić ją będącą swapfucked w stylu James Lim. Nie podoba mi się to jej UTR na premierze, ale może zajdzie do merge jak Alec. Szans na wygraną niestety przez to UTR raczej nie ma, ale pewnie będzie mocnym graczem i robbed goddess.

Serio nadal nie pamiętam kto to jest, więc to dobrze dla mnie, bo na pewno nie odpadnie.

Mam mieszane odczucia co do jej osoby, dlatego na razie wrzucam ją w samym środku. W pierwszym odcinku padły słowa, że sporo musi się nauczyć, że nie powinna porywać się na rywalizację z Robem, więc zgaduję, że może wylecieć przez jakiś ryzykowny, a jednak głupi ruch.

9. Jason

9. Jason

9. Jack

Został pokazany w parze on+Noura jako ten, który umie myśleć logicznie i jeśli jego plemię uda się na radę to prędzej będzie celować w nią niż jego. Pewnie kiedyś tam znajdzie HII.

Czy tylko mi on przypomina kolejnego Davida? Który był na wylocie, ale jako że nie odpadł pierwszy to pewnie dojdzie do połączenia. Coś tak czuję. Fujka.

Coraz mniej go lubię, mimo tego, że nie ma go prawie w odcinkach.

10. Janet

10. Jack

10. Jamal

Na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby teraz odpadła, ale nie wiem gdzie ją umieścić. Na premierze była P, teraz UTR. Zobaczymy co pokaże w następnym odcinku.

Myślał, że rządzi, a teraz może odpaść, ale nie sądzę, żeby plemię wyrzuciło go przed Jamalem, który jest chamski i zbyt pewny siebie.

Raczej odpadnie szybciej niż później. To i tak zbyt wysoka pozycja, bo pewnie wyleci gdzieś max. do 5 odcinka. Oby zdążył się jeszcze z kimś pokłócić, albo najlepiej skłócić całe plemię.

11. Karishma

11. Elizabeth

11. Aaron

Spadła z 1 odcinka tylko przez ten zwiastun. Nie wydaje mi się, żeby odpadła, ale raczej nie wygra tylko będzie wielką osobowością, zemści się na swoim plemieniu czy coś. Ale trzymam za nią kciuki. A może ona wcale nie jest zła na swoją drużynę tylko tą konfą w zwiastunie chciała oddać honor królowej Survivora Sierrze Dawn Thomas?

W 1 odcinku miała duży edit, tylko dlatego, że poszła na tę wyspę idolów, a teraz jej praktycznie nie było.

Ten chociaż jakieś emocje pokazuje. Po pierwszej eliminacji raczej nie był zadowolony, ale może to dla niego jakaś szansa na sojusz, albo chociaż wzbudzenie litości? Missy pewnie będzie chciała kogo niego się zakręcić, żeby nie zostać totalnie sama.

12. Dan

12. Noura

12. Kellee

Mam nadzieję, że będzie UTR już przez całe pre-merge jak Mike Skupin. Wkurza mnie jego twarz. Jest taka punchable. Szkoda, że w tym sezonie nie ma Ghandii, bo od razu by odpadł.

Kocham Nourę, jest crackheadem without crack i mam nadzieję, że uda jej się daleko dojść, ale moim zdaniem jest to trochę niemożliwe, ale nigdy nie wiadomo w Survie.

Niech będzie na tym miejscu i tak pewnie nie odpadnie bo ma HII. Jednak ta jej cała historia zwiastuje raczej szybką eliminację. Ogólnie ma całkiem niezły edit jak na Azjatkę. Co ja piszę… Wręcz wybitny ten edit.

13. Dean

13. Dan

13. Dan

Icon. Love him i to zdecydowanie najlepszy facet z castu, a także pewnie najlepszy uczestnik edycji! Niestety z jakiegoś powodu jeszcze nie dostał konfy, więc nie wiem jak to potraktować. Mam nadzieję, że nie pullnie Lucy czy Simone. Jest tak nisko tylko ze względu na brak czasu antenowego. Jak coś dostanie to wtedy pójdzie w górę. Z drugiej strony to mogły być jego cooldown episodes i może wygrać jak Chris Underwood, bo najbardziej dostosuje się do zasad Roba i Sandry. Już nawet prowadzi UTR „wszyscy byle nie ja” grę jak Królowa. <3

Dan w pierwszym odcinku dostał negatywny edit za macanie kobiet, teraz też je macał, ale jakoś nikomu to nie przeszkadzało. WE LOVE character development.

W tym tygodniu może trochę wyżej. Zapowiadało się po pierwszym epizodzie na jakieś dramy z kobietami, a tutaj nagle tak cicho. Pewnie jeszcze trochę powalczy.

14. Aaron

14. Karishma

14. Tom

Wątpię, żeby odpadł, dwóch alpha males w pre-merge to niedopuszczalne, ale jest nisko, bo prowadzi słabą grę i edit nie stara się tego ukrywać, jest pokazywany w negatywnym świetle, nie dał mi jeszcze powodu, żeby umieścić go wyżej.

W preview mogliśmy zobaczyć, że dziewczyna się czymś przecięła. Jeżeli CBS jest naprawdę that smart i dali nam spoiler na tacy, to będę na siebie zły, że za nisko dałem ją w rankingu.

To Tom niech będzie tutaj. Go Canada!

15. Noura

15. Tom

15. Missy

Niby przetrwała bardzo ważne głosowanie w którym ona i jej BFF byli targetowani, wygrała walkę z Molly, ale tak naprawdę jeśli znów pójdą na radę to może być easy vote i plemię może ją wywalić. Mimo że jest underdogiem to nie została pokazana w najlepszym świetle (bycie bossy czy bycie powstrzymywaną przez Jasona, żeby nie tańczyła).

Stary dziadek, nie wróżę mu dobrze, jest jeszcze Kanadyjczykiem, więc musi flopnąć.

Te jej sojusze raczej dobrze się nie zakończą. Pewnie pozakłada z milion sojuszów, a później będzie płakać na radzie, że nikt nie chce z nią grać. Może to być zabawne.

16. Jamal

16. Jamal

16. Jason

UTR/OTTN to zdecydowanie nie jest dobry edit. Nie pomaga też to, że został zblindsidowany na radzie. Jamal raczej daleko nie zajdzie. Jeśli jego plemię uda się na radę to myślę, że wywalą jego albo Nourę.

Debil jakiś, tak się czuł pewnie, że ma kontrolę nad swoim plemieniem, niech teraz odpadnie grubas!

Najpierw był celem, teraz chyba trochę zapomniany. Może sobie wkrótce o nim przypomną i go wyrzucą?

17. Vince

17. Vince

17. Vince

Patrz Tom. Nie pomaga też jego osobowość. Patrząc jak poradził sobie z dostaniem głosów na radzie wydaje się dość wybuchową, emocjonalną osobą.

Ja myślałem, że Azjaci się mądrzy, ale widzę, że są wyjątki. Robi sobie dramy, bo tak, jest gruby, bo tak. Niech się chłop ogarnie może. Nic dziwnego, że nikt z nim nie chce być. Pa.

Pa, pa, pa, papatki Vince. Pewnie i tak z dziesięć razy opowie jeszcze historie o swoim dzieciństwie…

18. Tom

18. Aaron

18. Noura

Po zwiastunie myślę, że jego plemię przegra, a nie wydaje mi się, żeby odpadła jakaś kobieta, bo zdają się blisko między sobą, więc pozostaje Dean/Aaron/Tom/Vince. Tom i Vince mogą zostać uznani za mniej przydatnych w zadaniach.

Jakieś upośledzone dziecko, zamiast zachować się jak człowiek to drze ryja, że wyrzucili mu sojusznika. Odpadnie szybciutko, i’m sure of it.

Bye, Felicia!

Dodaj komentarz