„Nieukończony list” – fanowskie połączenie Survivor i zagadki kryminalnej!

Jesteście już poirytowani czekaniem na kolejną edycję Wyspy Przetrwania lub Wyprawy Robinson? Na szczęście nie musicie już dłużej czekać! Fani Survivor niejednokrotnie udowodnili, że to oni są główną siłą napędową tego programu. To właśnie dzięki nim powstają fanowskie wersje programu. Jedną z nich są Robinsonowie, których najnowsza, szósta odsłona zatytułowana „Nieukończony List” będzie miała swoją premierę już w najbliższy poniedziałek 21 października 2019 o godz. 20 na Youtube. Czym dokładnie są Robinsonowie? Tego dowiecie się z poniższego artykułu, którego autorem jest Maciej Borczyk – autor, realizator i prowadzący projektu.

Inspiracją do powstania „Nieukończonego listu” były zasady programu reality-show Survivor (w Polsce: Wyspa Przetrwania, Robinsonowie, Ryzykanci), gdzie kilkunastu graczy musi przetrwać na egzotycznej wyspie walcząc w wyzwaniach o bezpieczeństwo i eliminując co jakiś czas z gry członków swoich drużyn. Niemniej jednak w naszej wersji nie występuje element przetrwania – uczestnicy „Robinsonów” żyją bowiem w domku oddalonym od cywilizacji, a na czas gry mają zapewnione pożywienie oraz dach nad głową. Zamiast tego zawodnicy muszą rozwiązywać zagadkę kryminalną związaną z domkiem, w którym mieszkają…

Na pierwszym planie pozostaje gra strategiczna i socjalna – musisz wyeliminować rywali, zanim oni wyeliminują Ciebie, a potem w finale… zdobyć poparcie tych, których musiałeś wcześniej się pozbyć.

O CO CHODZI?

Do domku w Bieszczadach trafia kilkanaście osób, które biorą udział w wyzwaniach o bezpieczeństwo oraz w tzw. Radach Plemienia, gdzie eliminują swoich przeciwników z gry. W tym roku jednak w grze pojawiła się dodatkowo możliwość zgłębiania zagadki kryminalnej i historii Nieukończonego Listu, co pomagało zdobyć sporą przewagę w rozgrywce.

Choć największą inspirację organizatorzy zawsze czerpali z programu „Survivor” (w polskiej telewizji funkcjonującej jako „Ryzykanci”, „Wyspa Przetrwania” czy jako „Robinsonowie” właśnie), to paradoksalnie w naszej wersji element przetrwania został całkowicie odsunięty na bok. Uczestnicy mieszkają w domku daleko od cywilizacji, ale nie głodują ani nie śpią w szałasie.

To, co jest dla nas najbardziej atrakcyjne, to wyzwania, strategie i same eliminacje – jak pozbyć się rywali i samemu przy tym nie odpaść? Jak po tym wszystkim wygrać finał, w którym o wyborze zwycięzcy decydują wcześniej wyeliminowani gracze?

KIM JESTEŚMY?

„Robinsonowie” są amatorskim projektem realizowanym non-profit zrealizowanym w sierpniu 2018 r. Za przygotowanie wyzwań, opracowanie systemu rozgrywki oraz montaż odpowiada główny pomysłodawca projektu – Maciej, którego jednym z marzeń była realizacja wydarzenia tego pokroju. Tym razem po raz pierwszy wprowadzone zostały znaczące zmiany, takie jak skrócenie rozgrywki czy skupienie na zagadce kryminalnej.

Biorąc pod uwagę niszowy charakter wydarzenia, koszt wzięcia udziału w tym jedynym w swoim rodzaju projekcie pokrywali uczestnicy, a zostali oni zrekrutowani spośród osób już wcześniej zainteresowanych projektem. Ze względu na bardzo niewielki budżet całość została zrealizowana zaledwie dwiema kamerami oraz lustrzanką, natomiast ekipa filmowa liczyła dwie osoby. Jednak ogromne zaangażowanie, które zarówno organizacja jak i uczestnicy włożyli w projekt zarówno w czasie produkcji i postprodukcji zaowocowało sześcioma odcinkami Robinsonów (ok. 50 minut każdy) oraz dwunastoma odcinkami opowieści kryminalnej (ok. 5 min każdy), które od 21 października będziecie mogli obejrzeć!

KTO ZGINĄŁ?

Kilka lat przed przybyciem zawodników do domku miejsce w nim miały naprawdę szokujące wydarzenia. Troje młodych ludzi – Jan, Matylda oraz Anna – postanowiło spędzić tam swoje wakacje. Czas ten jednak nie był wcale tak sielankowy, jak można by podejrzewać. Każdy z bohaterów prowadził swój dziennik, gdzie relacjonował swoją perspektywę wydarzeń. Co takiego wydarzyło się w trakcie zwyczajnych na pozór wakacji w górach? Jak to wszystko się skończyło i co kierowało działaniami bohaterów?

W ciągu gry uczestnicy mogli zdobywać kartki z dziennika oraz przedmioty pozostawione przez Jana, Matyldę i Annę, aby przybliżyć się do rozwiązania tej zagadki. Wkrótce Wy również dowiecie się czegoś więcej.

Zapraszamy do śledzenia nas na fb: https://www.facebook.com/nieukonczonylist/

Oraz na instagramie: https://www.instagram.com/nieukonczony.list/

Premiera 1 odcinka: 21 X 2019

Dodaj komentarz