Survivor 39 – Power Ranking 4

W czwartym epizodzie Survivor: Island of the Idols widzowie byli świadkami jednego z największych blindsideów w tym roku. Uczestnik, który przyznał wprost na radzie, że liczy na kolejne ciekawe głosowanie z zaskakującym rezultatem… został wyeliminowany. Kto odpadł w tym odcinku? Jak z typowaniem poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek rozpoczął się od wzmianki o rzekomym romansie Deana i Chelsea. Para w krótkim czasie stała się głównym tematem rozmów w plemieniu – głównie tych dotyczących strategii i przyszłych ruchów w grze. Nadal to jednak Karishma pozostawała głównym celem dla większości uczestników. W obronie kobiety wystąpił jednak między innymi Aaron, który chciał zaproponować inny plan na dalszą rozgrywkę.

Następnie, plemię Vokai otrzymało informację o tym, że ktoś z ich grupy musi udać się na wyspę idoli. Rejs na spotkanie z Sandrą i Robem wiązał się jednak z kolejnym twistem w grze. Grupa musiała jednomyślnie zadecydować kto powinien udać się na wyspę. Jedynym ochotnikiem była Noura i zgodnie ze swoim życzeniem została wybrana przez swoje plemię. Boston Rob i Sandra zaproponowali jej układ. Jeżeli uda jej się namówić plemię, że podczas kolejnego wyzwania o immunitet zostanie nawoływaczem to otrzyma możliwość zablokowania głosu wybranej osoby. Kobieta bez wahania przyjęła ten układ. Niestety, sztuka przekonywania współplemieńców nie była jej mocną stroną. Nie dość, że kobieta nie została wybrana na nawoływacza, to plemię wskazało ją jako osobę, która nie weźmie udziału w zadaniu. W związku z tym Noura straciła głos podczas najbliższej rady plemienia.

W wyzwaniu o immunitet kolejny raz lepiej zaprezentowało się plemię fioletowych i bez większych problemów zdobyło immunitet. W Vokai, które tylko jeden raz w tej edycji uczestniczyło w radzie plemienia, ukryty immunitet zdobył Jamal. Mniej powodów do radości miała ekipa pomarańczowych, szczególnie Karishma, która po raz kolejna była zagrożona. Wydawało się, że głosowanie rozstrzygnie się między nią a Deanem. Większość drużyny nie chciała jednak głosować na Deana, który był jednym z ważnych ogniw zespołu. W związku z tym Missy wpadła na pomysł eliminacji Chelsea. Jej plan zadziałał i to właśnie 26-latka musiała pożegnać się z grą.

W czwartym odcinku programu nie została użyta figurka nietykalności. Oznacza to, że każdy spośród trójki uczestników power rankingu otrzymuje dodatkowe dwa punkty. Niestety, nie wszystkim poszło tak świetnie z typowaniem eliminacji Chelsea. Najlepiej z tym wyzwaniem poradził sobie Maw, który uzyskał 12 punktów. Trochę gorzej poszło Mikkiemu, na którego konto trafia 9 oczek. Fatalnie, po raz kolejny, wypadł w tym odcinku Jack, który przyporządkował Chelsea pierwszej miejsce… Uzyskuje za to jeden punkt. Oznacza to, że po 4 odcinkach programu na pierwszym miejscu znajdują się Maw oraz Mikki. Obaj zdobyli do tej pory 42 punkty. Na trzecim miejscu plasuje się Jack. Na jego koncie widnieje liczba 28.

Typy graczy na najbliższy tydzień poniżej. Wszyscy obstawili, że w tym tygodniu nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Maw

Punkty: 42

Mikki

Punkty: 42

Jack

Punkty: 28


1. Tommy

1. Tommy

1. Tommy

Winner pick.

Nie kibicuję mu, ponieważ jest mężczyzną i na dodatek jest rudy. Zaiste połączenie. Na razie ma największą szansę na wygraną. Mam nadzieję, że editorzy nas zaskoczą i będzie jakimś dużym blindside’m w tej edycji.

Pozostaje na pierwszym miejscu. Na razie nie wydaje się być zagrożony.

2. Jason

2. Lauren

2. Jamal

No już wiemy, że zajdzie daleko. Same old story.

Mimo, że coś tam istnieje, to na razie w ogóle editorzy nie budują jej historii, więc sądzę, że jeszcze poznamy ją lepiej w najbliższych odcinkach.

Ma HII więc nie powinien odpaść. Chyba, że to edycja blindsideów i znowu zdobędę tylko jeden punkt.

3. Kellee

3. Elizabeth

3. Kellee

Królowa nigdzie się nie wybiera, jest tu, by walczyć z rasizmem w Survivor i jej się to uda.

Ta konfa o tym, że wzięła do siebie słowa Roba i Sandy to taki dla mnie red herring. Było to zbyt perfekcyjne, także szybciej zrobi jakiś błąd. Nie była to żadna oznaka, że może być zwycięzcą. Oby, bo jest nudna.

Bez wątpienia najlepiej grająca Azjatka od bardzo, bardzo dawna.

4. Elaine

4. Kellee

4. Janet

Kto będzie chciał wywalić grubą starą babę w swapie? Każdy będzie myślał o merge.

Jej jedyny content jest związany z twistem. Cały czas tylko mówi o tym swoim pobycie na wyspie idolów. What’s up? Czy dostanie coś innego w końcu?

Największa legenda programu. Czekam aż uda się na wyspę idoli i dostanie jakieś wskazówki od Sandry.

5. Elizabeth

5. Elaine

5. Jack

Sandra raczej jej nie nauczyła jak przetrwać niefortunny swap, ale ona będzie lepsza niż Sandra!

Ma dziwny edit, przez 2 odcinków była niewidoczna, a teraz znowu się pojawiła. Zgaduję, że dojdzie do połączenia, bo story się urywa i nie jest consistent.

Aha, jeszcze Jack.

6. Jack

6. Jamal

6. Jason

Kto to taki?

Odkąd znalazł tego idola, to coś czuję, że dojdzie do połączenia. Dobra odpadły dwie osoby z idolami, ale jest murzynem, więc na pewno użyje, bo oni są pod ciągłą opresją.

Totalnie o nim zapomnieli edytorzy i ja również.

7. Janet

7. Janet

7. Lauren

Stara, ale jara.

Mama, babcia, siostra, ikona, legenda, kobieta, silna, niezależna. Nie muszę nic więcej dodawać.

Queen, icon, zwycięzca Survivor.

8. Lauren

8. Jack

8. Tom

Wyczuwam w niej jednego z początkowych jurorów jak Michelle Schubert, Des itd.

Jest.

Pewnie przesadziłem i jest zbyt wysoko na liście, jednak na razie nie podpadł jakoś bardzo żeby odpadał w kolejnym odcinku.

9. Karishma

9. Jason

9. Elaine

No przecież ona musi jeszcze flipnąć, więc jest bezpieczna, ale inni nad nią też są bezpieczni to niech będzie sobie tutaj, bo o zwycięstwie może raczej pomarzyć.

Trash. Walk. RUN. RUN!

Raczej nie pokazano jej ostatnio w pozytywnym świetle. Po przemieszaniu może być jednym z łatwych celów. Trudno przewidzieć jak rozwinie się sytuacja. Niestety, może nie doczekać jury 🙁

10. Jamal

10. Missy

10. Dan

Ma HII, a ten sezon jest jakiś przeklęty i może mu się przytrafić co Vince’owi i Chelsea, ale na razie jest safe.

Nie ufam teraz jakoś jej editowi. Pokazała się z agresywnej strony i nie chciała wyrzucić Karishmy, bo uważa ją za +1, więc pewnie pożałuje decyzji

Bezpiecznie zostaje na tym samym miejscu co ostatnio. Chyba jeszcze nie nadeszła na niego pora.

11. Dan

11. Dean

11. Aaron

Kobiety go kochają, miejsce w merge ma zapewnione. Pewnie będzie losing finalist czy coś.

What about him? Jego jedyny storyline to Chelsea. Odpadła. To co teraz? Chciał go wyrzucić jego sojusznik – Aaron. Okej. Jest bezpłciowy.

Jedna z nielicznych osób, której jakoś zależało na głosie Karishmy. Zobaczymy w jakąś sytuację wpakuje się po przemieszaniu.

12. Dean

12. Karishma

12. Elizabeth

Ludzie mu zazdroszczą seksapilu i zaczęli go targetować. A showmance z Chelsea nie był nawet prawdziwy. Jak będzie spał obok Janet też będzie, że showmance? Stay strong Dean.

Szczerze? Karishima pewnie odpadnie przed połączeniem, ale nie w tym odcinku. Ewidentnie editorzy budują historię, że flipnie i wyrzuci kogoś ze swojego plemienia. She’s safe for now.

Wydaje mi się, że może przekombinować. Ona ma swoje zdanie, jakiś pomysł na grę i stara się tego trzymać. Gdy padnie jakaś propozycja niezgodna z tym co jest u niej w głowie to od razu się irytuje.

13. Aaron

13. Noura

13. Missy

Nie doceniał królowej Karishmy, więc karma go dopadnie.

To jest totalny mess i dlatego ją kocham. Nie wiem, dlaczego wcześniej jej nie castnęli. Wyobrażacie sobie edycję z Debbie i Nourą? A DREAM.

Czuję, że może odpaść. Lubi ryzykowne, ruchy, blindsidy. Skończy jak Chelsea?

14. Noura

14. Aaron

14. Dean

Straciła swój głos. Może wk**wić swoje plemię i zostać wyeliminowana unanimous.

Gra zbyt agresywnie, chciał wyrzucić swojego sojusznika, bo kręcił z Chelseą, odpadnij w końcu. Niech go Karishima endnie.

Mam mieszane uczucia co do niego. Być może będzie tak rozpaczać po eliminacji Chelsea, że sam zrezygnuje? 😀

15. Tom

15. Dan

15. Noura

Nie wiem za bardzo kto to jest. Może odpaść w każdej chwili.

Odpadnij w końcu, stary cepie. Co on sobą prezentuje? Jest nikim.

W ostatnim odcinku pokazała próbkę swoich umiejętności. Czekam na szaloną radę z jej udziałem.

16. Missy

16. Tom

16. Karishma

It was fun while it lasted. Bye.

To samo co wyżej. Niby ma ten daddy edit, że wszyscy go lubią, ale jest starym facetem. I don’t care about him.

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja po przemieszaniu, ale jakoś nie wróżę jej sukcesu w dalszej rywalizacji skoro nie chce grać z innymi.

Dodaj komentarz