Survivor 39 – Power Ranking 5

W piątym odcinku Survivor: Island of the Idols doszło do pierwszego przemieszania plemion. Rozkład sił został wyrównany i w każdej z ekip znalazło się 8 rozbitków. Kto odpadł w tym odcinku? Jak z typowaniem poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Odcinek rozpoczął się od rozważań Deana nad ostatnią radę plemienia i eliminacją Chelsea. Mężczyzna próbował jak detektyw rozwiązać zagadkę eliminacji swojej przyjaciółki. Niestety, jego misja nie do końca się powiodło, a śledztwo zostało zawieszone z powodu przemieszania plemion. W skład nowego Lairo weszli: Dean, Jack, Jamal, Janet, Karishma, Kellee, Noura oraz Tom. W nowym Vokai znaleźli się Aaron, Dan, Elaine, Elizabeth, Jason, Lauren, Missy oraz Tommy.

Tuż po wyłonieniu nowych drużyn uczestnicy przystąpili do wyzwania o nagrodę. W konkurencji tej po raz kolejny lepsze okazało się plemię Vokai, które udało się na wspólną ucztę. Natomiast w plemieniu Lairo trójka osób, które znajdowały się w mniejszości próbowała rozmawiać na temat gry i szukać potencjalnych sojuszników. Dean i Tom za wszelką cenę próbowali uzyskać choć odrobinę uwagi współplemieńców. Nieco inną strategię obrała Karishma, która nie była aż tak widoczna i bardziej skupiła się na szukaniu współczucia. Warto dodać, że w tym epizodzie żaden z uczestników nie udał się na wyspę idoli.

W wyzwaniu o immunitet kolejny raz lepiej zaprezentowało się plemię fioletowych i kolejny raz zdobyło immunitet. Lairo znów musiało udać się na radę plemienia. Już wtedy było jasne, że odpadnie Karishma, Dean bądź Tom. Wiele wskazywało na to, że z grą w końcu pożegnać będzie musiała się Karishma, która znów nie wypadła rewelacyjnie w wyzwaniu o immunitet. Nieoczekiwanie jednak wybór padł na Toma. Został on wyeliminowany stosunkiem głosów 5-2. W ten oto sposób z gry odpadł pierwszy Kanadyjczyk w historii amerykańskiej wersji show.

W piątym odcinku programu nie została użyta figurka nietykalności. Oznacza to, że każdy spośród trójki uczestników power rankingu otrzymuje dodatkowe dwa punkty. Komplet punktów za eliminację Toma zgarnia Mikki. Na jego konto trafia 16 oczek. O jeden punkt mniej w tym odcinku zdobył Maw. Jack uzyskał jedynie połowę punktów zdobytą przez Mikkiego – 8 oczek. Oznacza to, że na czele rankingu po pięciu epizodach znajduje się Mikki – 60 punktów. Tuż za nim plasuje się Maw – 59 punktów. Jack pozostaje na trzecim miejscu z 38 punktami.

Typy graczy na najbliższy tydzień poniżej. Wszyscy obstawili, że w tym tygodniu nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Maw

Punkty: 59

Mikki

Punkty: 60

Jack

Punkty: 38


1. Kellee

1. Tommy

1. Jamal

Tommy pewnie wygra, ale daję ją pierwszą, bo jest fajniejsza.

Ma zbyt perfekcyjny edit, proszę niech się okaże, że editorzy nas tylko zwodzą. Nie chce kolejnego białego mężczyzny jako Winnera. Give me a break. Ostatnią kobietą, która wygrała Surva była #spoiler. Trzeba to zmienić.

Chroniony przez idola, w sojuszu większości. Nie ma prawa odpaść.

2. Tommy

2. Kellee

2. Tommy

Najpierw Victoria, teraz Tommy. Doczekamy się w Survivorze w końcu ciekawego rudzielca? Facet gra ok, ale nie ma osobowości!

Świetny odcinek dla Kellee, w końcu czegoś więcej dowiedzieliśmy się o jej grze i o relacjach z uczestnikami. Trzymaj tak dalej, you are doing amazing, sweetie.

U niego sytuacja jest taka, że jeżeli sam sobie nie utrudni gry po połączeniu to ma całkiem niezłe szanse na miejsce na pudle.

3. Jason

3. Janet

3. Jason

Obstawiam, że zajdzie minimum do finałowego odcinka. Trzeba się nacieszyć póki jest UTR, bo pewnie już niedługo przestanie (w kolejnym epie).

W końcu starsza kobieta, która slayuje każdego „niedorozwoja”. To jak skończyła Dean na radzie plemienia było wszystkim. Bardzo dobrze zrobiła.

Tutaj zapowiada się na historię w stylu: Jego imię padało pierwszego dnia gry, a udało mu się przetrwać 39 dni… Pokazują go jako stratega, który już myśli co zrobić przy głosach 4-4, kogo przeciągnąć na swoją stronę, co zrobić, żeby go do tego przekonać.

4. Dan

4. Jason

4. Jack

Dan Foley 2.0. Nawet imię mają to samo. Ludzie będą chcieli iść z nim do finału, bo każdy pokona tego idiotę.

Trash. Ja tutaj czuję kolejnego Adama albo Davida, który dojdzie daleko, a ludzie będą narzekać, że niby „robbed” będzie. No way.

Typ niebezpiecznie zbliża się do top3 na moje liście. Chociaż osobiście nie jestem jakimś jego fanem to ma edit osoby z final 5.

5. Janet

5. Jack

5. Janet

Widzę, że Janet obiera strategię Sandry z Game Changers (wywalić wszystkich winnerów, by zostać ostatnią i mieć najlepsze staty z tym, że nie winnerów tylko stare osoby). Brawo! Mam nadzieję, że weźmie się też za Dana. Sandra na pewno ją w końcu doceni.

Istnieje? Gra? Nie mam pojęcia.

Babcia nadal w formie. No i fajnie.

6. Jack

6. Elaine

6. Kellee

Kto to taki? Nie istnieje tam prawie, nawet jak idzie na rady, ale jest taki trochę P, więc pewnie będzie UTR finalist w stylu Sebastian/Allison.

Elaine chce nadal grać ze swoim sojuszem kobiet, a kilka odcinków wyrzuciła Chelseę. Oh gosh. God Bless her.

Dawno nie było takiej Azjatki w programie. Najgorzej jeżeli odpadnie przez potencjalny showmance z Deanem. Mam nadzieję, że zacznie kalkulować co się jej opłaci w grze i nawet nie pomyśli o możliwości takiego showmancu.

7. Elizabeth

7. Jamal

7. Lauren

Jako jedyna nie dostała konfy w odcinku ze swapem! Ale flop. Chociaż to znaczy, że raczej nie wyleci w kolejnym epie, więc w sumie nie taki flop. Poza tym jest urodzoną wojowniczką jak Gosia Andrzejewicz.

Na razie jest bezpieczny. Niestety, a nie trawię gościa, bo jest arogancki.

Ikona, kreatorka stylu i wszystko co najlepsze. Trochę przestraszyła się przemieszania, ale mam nadzieję, że to nie świadczy o jej eliminacji w tym epizodzie.

8. Lauren

8. Elizabeth

8. Dan

Niby taka wielka osobowość, a ciągle jest jej bardzo mało. Sflopi jak nic. Pewnie jak mówiłem odpadnie na samym początku merge’a.

Miała słaby odcinek po przemieszaniu, w sumie jej praktycznie nie było. To nie jest dobra oznaka. Była mowa o kamyczkach. Może będzie ich ofiarą?

Mikki pewnie nie może się doczekać, aż typ wyleci z programu. Mnie się wydaje, że trochę się będzie musiał z nim pomęczyć.

9. Jamal

9. Lauren

9. Aaron

Niech ma się na baczności, bo królowa Noura jest gotowa do ataku! Ma to swoje HII, ale mam nadzieję, że z nim odpadnie jak Vince i Chelsea to wtedy byłaby to wizytówka tego sezonu.

Hmm. Nie wiem co napisać, ponieważ jest mało pokazywana.

Na razie jest nie do ruszenia, a na początku zapowiadało się na coś innego. Być może będzie ostatnią osobą ze swojego pierwotnego plemienia, która utrzyma się w grze. Na pewno ma potencjał na ciekawego gracza.

10. Aaron

10. Missy

10. Noura

Szczerze? Na początku go nie lubiłem, ale im dalej w las tym bardziej zaczynam zauważać jaki on jest fuckable. Widzieliście jakiego ma dużego… palca?

Coś myślę, że Missy może odpaść w jutrzejszym odcinku, ale mam nadzieję, że się mylę.

To pewnie jeszcze nie jej tydzień. Widać, że w końcu los się odwrócił i Noura ma całkiem sporą szansę na merge.

11. Noura

11. Noura

11. Elaine

Game changer, będzie chciała wywalić Jacka i Jamala. Ona się odkupi i pokaże światu, że nie jest tylko wariatką, ale też ukrytym geniuszem! To jest taka lepsza, smaczniejsza, wegańska wersja Debbie. Tylko schrupać.

Nie wiem, jakim cudem ona to zrobiła, ale jest bezpieczna w swoim nowym plemieniu. WE STAN!

Po ostatnim odcinku trochę się o nią obawiam. Niby się ucieszyła z przemieszania, mówi sporo podczas rozmów z Jeffem przy konkurencjach. Nie bez powodu inni uważają ją za osobę o zbyt mocnym socjalu. A takie często wylatują przed jury 🙁

12. Dean

12. Aaron

12. Missy

Detektyw Dean to zdecydowanie najlepszy uczestnik tej edycji. Niestety fakty są takie, że jest w mniejszości, ale wierzę, że uda mu się odratować. Jest niesamowity.

Chce flipnąć na swoim sojuszu a co, jeśli dziewczyny flipną na nim? To chciałbym zobaczyć, bo koleś myśli, że jest jakimś Bogiem. Well, jesteś jedynie śmiertelnikiem.

Uwielbiam ją, ale niestety inni mogą odbierać ją jako potencjalne zagrożenie. Chce zdradzić swoje stare plemię i zacząć grać z Tommym, Lauren, Jasonem i Danem. Co z tego wyjdzie?

13. Elaine

13. Karishma

13. Dean

Lesba, więc by można powiedzieć, że sflopi jak Dana czy Kelly, ale ostatnio Aurora pokazała, że jednak Survivor nie jest homophobic (a nawet jakoś mniej racist zaczął być), więc może zajdzie daleko. Jest nisko, bo w zwiastunie widzimy, że jest zbyt pewna siebie, a to zazwyczaj oznacza blindside.

Kocham Karishimę, kocham też jej storyline, to w jaki sposób jest ciągle celem, a udaje jej się przetrwać każdą radę plemienia. Aspiruję, żeby być jak Karishima.

Jeżeli Karishma nie odpadnie to pewnie wyleci on. Nie ma tutaj zbyt dużego wyboru. Jest porzucony i musi liczyć na łaskę innych.

14. Karishma

14. Dean

14. Karishma

Już flipnęła, więc może odpaść w każdej chwili. Każdy ją z jakiegoś powodu hejtuje. Ci ludzie nie mają serca. Ja wierzę, że ona to wygra, ale wolę nie ryzykować.

Nie lubię go, jest chamski w stosunku do Karishimy i w końcu go wyrzuci. Czy tylko ja zauważyłem, ze każda osoba, która ją wyrzucić odpada? Czas na niego. Papa.

Tradycyjnie Karishma na jednym z ostatnich miejsc. Ale byłoby śmiesznie gdyby trafiła do jury i w finale nie była w stanie oddać na nikogo głosu.

15. Missy

15. Dan

15. Elizabeth

Znowu daję ją ostatnią, bo mimo że ją lubię to odnoszę wrażenie, że długo tu nie pozbędzie. W dodatku jest lesbijką, więc trudno będzie jej nakłonić facetów używając swoich mocy, żeby została. Ale szczerze? Wolę już żeby daddy Aaron został, ona i tak pewnie kiedyś tam powróci.

Odpadnij w końcu, stary cepie. Co sobą prezentujesz? No właśnie. Nic.

Coś mi się wydaje, że jej akcje spadają i w przypadku pójścia na radę Vokai to właśnie ona może wylecieć.

Dodaj komentarz