Survivor 39 – Power Ranking 6

W szóstym odcinku Survivor: Island of the Idols kolejna osoba udała się na wyspę idoli, a rada nie ułożyła się po myśli połowy plemienia. Kto odpadł w tym odcinku? Jak z typowaniem poradzili sobie uczestnicy power rankingu?


Źródło: CBS

Kolejny raz z rzędu odcinek rozpoczął się od rozważań Deana na temat gry, ostatniej eliminacji i potencjalnych sojuszy. Noura zaoferowała mężczyźnie pomoc w postaci chęci głosowania na Jacka bądź Jamala na najbliższej radzie plemienia. Kolejną ważną częścią odcinka było wywanie o immunitet. Plemię Vokai liczące 8 członków musiało zdecydować kto nie weźmie udziału w konkurencji. Wskazana została Elaine. Jednak nie przesiedziała ona zadania na ławce, a udała się na wyspę idoli. Podczas spotkania z Robem i Sandrą, Elaine otrzymała informacje o najbliższym zadaniu o immunitet oraz miejscu gdzie ukryta jest przewaga. Kobieta postanowiła podjąć się wyzwania zaoferowanego przez Sandrę i Roba. Podczas konkurencji o nietykalność Elaine udało zdobyć się przewagę – możliwość zablokowania głosu wybranej osoby na radzie plemienia.

Wyzwanie o immunitet nie do końca ułożyło się jednak po myśli Elaine. Vokai przegrało drugie w tym sezonie wyzwanie. Oznaczało to, że fioletowi musieli udać się na naradę. Sytuacja w drużynie przed głosowaniem była arcyciekawa. W skład ośmioosobowego plemienia wchodziły po cztery osoby z pierwotnego Vokai i Lairo. Zbawieniem dla sojuszu „starego Lairo” okazała się przewaga Elaine. Kobieta podczas rady plemienia dumnie ogłosiła, że postanawia skorzystać ze swojej nagrody i zablokować głos Jasona. Ostatecznie, to właśnie 32-latek pożegnał się z programem odpadając stosunkiem głosów 4-3.

W szóstym odcinku programu nie została użyta figurka nietykalności. Oznacza to, że każdy spośród trójki uczestników power rankingu otrzymuje dodatkowe dwa punkty. Tylko o jedno oczko więcej za eliminację Jasona zyskali Jack oraz Maw. Obaj uplasowali go na trzecim miejscu w swoim rankingu. Nieco lepiej poszło w tym odcinku Mikkiemu, który przyporządkował Jasonowi czwarte miejsce. Jak widać nie tylko rozbitków zaskoczył blindside Jasona, lecz również uczestników power rankingu. Po sześciu odcinkach na czele rankingu znajduje się Mikki z liczbą 66 punktów. Tuż za nim plasuje się Maw – 64 oczka oraz Jack – 43 punkty.

Typy graczy na najbliższy tydzień poniżej. Wszyscy obstawili, że w tym tygodniu nie zostanie użyty ukryty immunitet.

Maw

Punkty: 64

Mikki

Punkty: 66

Jack

Punkty: 43


1. Kellee

1. Kellee

1. Jamal

Złamała klątwę Azjatek (no dobra, teoretycznie jeszcze nie, ale został tylko jeden odcinek, a na pewno nie odpadnie), a to w moim odczuciu jest bardziej godne podziwu niż zwycięstwo Survivora jadąc na 100 idolach, kiedy każdy chce cię wywalić. Więc w moich oczach jest już zwycięzcą i to najważniejsze!

Nie sądzę, żeby Kellee wygrała ten sezon, ale była niewidoczna w tym odcinku, więc nie sądzę, żeby odpadła w kolejnym odcinku. Editorzy jednak trzymają klasę i budują historię każdego gracza. To nie jest jej czas.

Najlepszy zawodnik tego sezonu jak na razie? Trochę w moich oczach stracił Tommy po ostatniej radzie, więc lider jest oczywisty.

2. Janet

2. Janet

2. Janet

Kobieta jest niesamowita. Czy ktoś w ogóle rzucił kiedyś jej imię w kontekście eliminacji? Niestety, jako że jest stara to jest underedited, ale zajdzie daleko i przełamie stereotypy! Nie wygra, bo pewnie zostanie idoled out przez jakiegoś white male.

Od kilku odcinków Janet jest malutko, ale to nie zmienia mojego zdania o tym, że zajdzie daleko.

Babcia w tym tygodniu w top 2. Jakoś nie widzę, że odpadła w następnym epizodzie.

3. Elizabeth

3. Elaine

3. Kellee

Queen. Dobrze gra, ale hejterzy są zawistni. Czy Jack znowu da ją na ostatnie miejsce? Trzeba się pogodzić z tym, że Elizabeth jest jednym z najlepszych graczy tego sezonu. Pewnie odpadnie w fire-making challenge czy innym ch***wym twiście i będzie robbed.

Świetny odcinek dla Elaine, zagwarantowane połączenie. Dobra robota.

Na razie nie zanosi się na to, żeby miała odpaść.

4. Dan

4. Elizabeth

4. Lauren

No niestety będziemy jeszcze musieli oglądać jego r**a. Ma za dużo wątków, np. ten z Kellee i pewnie jakoś tam to się rozegra w merge. Jego edit sugeruje longevity w przeciwieństwie do np. takiej Lauren.

Na ten moment jest bezpieczna. Nikt nie chce jej wyrzucić, dobry social game, Tommy i Lauren będą celować w Aaron bądź w Missy.

Tak fatalnie typuję w tym sezonie, że pewnie to Lauren odpadnie w nowym odcinku. Oczywiście nie chciałbym tego bo to ikona programu.

5. Elaine

5. Tommy

5. Aaron

American hero. Może nie jest jakimś super graczem, ale jak można jej nie lubić? Jednak jak powiedział pewien mędrzec Karishma Patel – in this game likability is a liability, więc niestety, Elaine nie wygra.

Rudy nie potrafi przegrywać. Trzymam kciuki, żeby wreszcie odpadł, ale z drugiej strony nie dostanę dużo punktów, więc liczę na to, że uda mu się przetrwać.

Całkiem nieźle się wybronił. Nie podoba mi się to, że bardzo szybko chce wchodzić w nowe relacje, dokonywać zmian, zmieniać sojusze, żeby przetrwać. To pewnie niedługo się na nim zemści.

6. Tommy

6. Missy

6. Elizabeth

Może będzie jakiś wielki blindside i odpadnie szokując przy tym wszystkich widzów. Staram się być optymistą.

Od przemieszania Missy jest trochę mniej, więc lepiej dla niej, bo już dostała negatywny edit za wyrzucenie sojuszniczki. Jest bezpieczna

Nie wiem jak ją nazwać. Ona jest wszędzie gdzie się tylko da. Jednak nie widzę w niej potencjału na osobę z top 3. Pewnie odpadnie w jakiś głupi sposób nie wykorzystując nauki, którą otrzymała od Sandry i Roba. Na przykład w final 4 😀

7. Jack

7. Lauren

7. Jack

Rasista. Niech lepiej założy sobie durag na mordę, żeby już nic nie mówił.

Myślałem, że to będzie jakaś superstrategiczna bez emocji sucz, a ta zaczęła płakać na radzie, no pożal się Boże. Ja bym nawet nie płakał, gdybym musiał głosować na swoją mamę.

Ja nadal nie wiem kto to jest. Znany z tego, że przepraszał Jamala przez 8 minut odcinka.

8. Jamal

8. Dan

8. Dan

Typek ma HII, ale już niejednokrotnie pokazał, że nie docenia Noury, a ona nie jest taka głupia, jak mu się zdaje i mam nadzieję, że go zblindsiduje. Zobaczymy co z tego wyniknie. Gdyby nie HII to pewnie dałbym go trochę niżej.

Hmm. Jest dla mnie nijaki. Wolałem, gdy był predatorem. Było ciekawiej. Zastanawiam się teraz, dlaczego w ogóle to pokazali? Co editorzy chcieli osiągnąć?

Pewnie Mikki napisze, że chce eliminacji Dana w tym odcinku. Ja tak nie napiszę. Mnie on nie przeszkadza.

9. Dean

9. Aaron

9. Elaine

Od początku wierzyłem w Deana. Nie było dnia, kiedy bym w niego zwątpił. Dean ma edit underdoga jak Michael Yerger, ale zajdzie dalej od niego. Wszystkie znaki wskazują na niebie, że Dean to wygra! To musi być dobry omen. Niech będzie na 9 miejscu jak najlepszy uczestnik Survivora JP Hilsabeck. To honor.

A jednak był lojalny i nie wyrzucił Elaine. Szanuję i zrobił dobry ruch. Teraz Lauren i ten rudy pewnie będą chcieli się zemścić.

Kupiła sobie drugie życie przewagą. Teraz już nie będzie jej miała. Gdyby doszło do jakiegoś spięcia w plemieniu to pewnie byłoby to między nią i Missy. Dlatego obie plasuję na tym miejscu.

10. Karishma

10. Jack

10. Missy

Queen przetrwa, jestem tego pewien, game changer, legenda, best player ever, witaj w merge, gratulacja! Ale na wszelki wypadek niech będzie nisko, bo mam co do niej większe oczekiwania niż do pozostałych.

Okazało się, że Jack istnieje i na dodatek jest rasistą, ale jako że jego najbliższym sojusznikiem jest czarnoskóry mężczyzna to od razu przeprosił. Szok

Gra bardzo szybko i mocno, w dodatku trochę chaotycznie. Super się ją ogląda i te zmiany planów co 5 minut, jednak nie spodziewam się u niej jakiegoś super miejsca.

11. Aaron

11. Karishma

11. Tommy

Coś czuję, że on może w niedługim czasie zostać zblindsidowany, bo jakoś za dużo go jest, ale to może w merge, bo jest takim alpha male dobrym w zadaniach. Mam nadzieję, że się mylę.

Ona na pewno jest już bezpieczna, nie widzę tego, żeby odpadła w ostatnim odcinku przed mergem. Jak odpadnie to w sumie będę troszkę zaskoczony faktem.

Może ma za dobry edit i wyleci podobnie jak Jason? Byłoby całkiem zabawnie.

12. Missy

12. Jamal

12. Dean

W końcu nie jest u mnie ostatnia, szok? Jednak nadal jest u mnie nisko. Uwielbiam Missy, ale ona zachodząca daleko wydaje mi się nierealne – kobieta, która gra, nie boi się wykonywać big moves już na starcie i rzuca imionami każdego do eliminacji. Jest niesamowita i mam nadzieję, że jednak to wygra, oby przetrwała. Trzeba modlić się do Boga czy w kogo tam wierzycie.

Dostał pozytywny edit za rasistowski komentarz Jacka, ale Noura w niego celuje, więc mam złe wiadomości. Odpadniesz z idolem w kieszeni.

Teoretycznie powinien być zagrożony, ale jak to z nim jest. Mam nadzieję, że niedługo wyleci.

13. Noura

13. Dean

13. Karishma

Strategic goddess. Niestety, niektórzy zawistni ludzie jak Jamal jej zaddroszczą i nazywają ją wariatką. Dlaczego? Bo osiągnęła więcej, niż ty? Bo jest przedsiębiorczynią i kobietą wyzwoloną? Żenada. Niestety kariera Noury w Survie może dobiec końca, bo faceci na nią polują, a jej BFF Jason właśnie odpadł. Jednak wierzę, że coś jej się uda zdziałać z kobietami i ten sojusz faktycznie powstaje.

Powtórzę się, ale nie lubię Deana. Mógł zamknąć plaszkwę i grać z Nourą, a ten głupek teraz planuje z Jamalem i Jackiem eliminację Noury. Zły ruch.

Tradycyjnie w ogonie stawki Karishma. Ikona tego sezonu, a może nawet dziesięciolecia. Może jeszcze z 5-6 odcinków uda jej się oszukać przeznaczenie? 😀

14. Lauren

14. Noura

14. Noura

W końcu po 2 odcinku było jej trochę więcej, rozpłakała się biedna i została zblindsidowana. Jednak i tak jej edit jest jednym z gorszych, więc myślę, że jej dni są policzone – nawet jak nie odpadnie w przyszłym odcinku to nie widzę jej daleko w merge, chyba że serio pullnie Sebastiana/Allison itd. Daję ją na ostatnie miejsce, bo nie czuję jakby edit chciał, żebyśmy jej kibicowali. Biorąc pod uwagę całość jest zbyt irrelevant.

Mam wrażenie, że Noura może odpaść, ale wierzę w nią i uda jej się przekonać dziewczyny, żeby wyrzucić jakiegoś ciołka z plemienia.

Boję się, że szalona Noura może wypaść w kolejnym odcinku. Proponowała Deanowi jakiś deal. Ale ten pewnie pobiegnie od razu do Kellee.

Dodaj komentarz