Wyspa Przetrwania: Fidżi – Analiza wypowiedzi (odcinek 3)

Przedstawiamy kolejną odsłonę cyklu związanego z analizą wypowiedzi uczestników Wyspy Przetrwania. Poniżej znajdziecie opisy dotyczące trzeciego odcinka nowego reality-show Polsatu.


 http://i.imgur.com/Hp9rg2R.png

Jeżeli nie wiecie czym jest edgic oraz chcecie poznać znaczenie tych tych wszystkich skrótów – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Uczestnik E01 E02 E03 E04 E05 E06 E07 E08 E09 E10
Anna R. CP3 MORP3 CP4
Bartosz MOR3 MOR4 MORP3
Daniel MOR4 CPM3 MOR2
Ewa O. OTTN5 UTR2 CP4
Julia MOR3 CP4 UTR2
Justyna MOR2 MOR4 MOR2
Karolina CP5 CP3 MOR2
Katarzyna UTR2 MOR2 MOR3
Maciej Kl. OTTP5 OTTP5 CPM4
Maczo OTT2 UTR2 UTR2
Paweł B. UTRP2 MORN2 UTR2
Paweł P. MORP3 CP2 MORP3
Piotr UTR2 UTR2 UTR2
Anna U. CP4 CP4 CP3 Wyeliminowana
Grzegorz OTTN5 OTTM5 Wyeliminowany
Ewa C. MORN3 OTT3 Ewakuowana

ANALIZA

UNDER THE RADAR:


Paweł B – nie otrzymał ani jednej wypowiedzi. W tym odcinku nie rywalizował w zadaniu o nagrodę, nie usłyszeliśmy też nic na jego temat od pozostałych rozbitków. Nasuwa się więc pytanie – dlaczego zagłosował na Anię U? Przecież byli ze sobą w sojuszu. Być może w najbliższych tygodniach poznamy wyjaśnienie tej zagadkowej eliminacji. Na pewno Paweł nie jest przedstawiany w negatywnym świetle. Jednak główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest jego niewidoczność. Możemy być prawie pewni, że Paweł B. nie jest zwycięzcą.

Piotr – Najmniej widoczny z całego plemienia. Podkreślono jedynie fakt, że poczuł się jakby biegł ratować ludzi, gdy usłyszał słowo „ogień” podczas wyzwania. To jest trzeci odcinek z rzędu ze statusem UTR. Nie oznacza to nic dobrego, ponieważ zostało już jedynie 7 odcinków do końca, a tak naprawdę nie znamy jego pomysłu na grę. Możemy go definitywnie wykreślić z osób z szansą na zwycięstwo. Być może odpadnie już niedługo. Czy zostanie kolejną ofiarą?

Julia – W tym odcinku jej historia nie była tak rozbudowana jak ostatnio. Dziewczyna krytykuje Bartka mówi, że za bardzo chce dominować. Otrzymała propozycję sojuszu kobiet od Fitelli. Czy namiesza w grze? Julia prawdopodobnie będzie trzymała się z Klotzkiem, ponieważ była po jego stronie od samego początku. Nie usłyszeliśmy od niej nic o sojuszu dziewczyn.

Maczo – Również był marginalizowany w tym odcinku. Swoją drużynę uważa za jedną wielką rodzinę. Wspólnie z Anią rozmawiali o grze. Wiemy, że mieli sojusz z Pawłem i Justyną, ale na radzie zagłosowali osobno. Znalazł się w mniejszości w swoim plemieniu, ale przez swoje możliwości w zadaniach uda mu się przetrwać jeszcze kilka odcinków.

MIDDLE OF THE ROAD:

Daniel – W tym odcinku było go niewiele. Być może większość osób zapamięta go z wypowiedzi o smaku papai. Daniel jako jedyny jeszcze nie dostał wizytówki. Dopóki jej nie dostanie możemy być pewni, że jest bezpieczny.

Karolina – W tym odcinku otrzymała jedynie dwie bezpośrednie wypowiedzi, które głównie dotyczyły jedzenia. Karolina cieszy się pobytem na wyspie pomimo trudności z jakimi musi się mierzyć. Był to dla niej spokojniejszy odcinek. Jest jedną z faworytek do wygranej, ale czy na pewno? Można przypuszczać, że jej historia rozwinie się w kolejnych odcinkach.

Justyna – było jej mniej niż poprzednio, jednak po raz kolejny prawie wszystko w tym odcinku robiła z uśmiechem na twarzy; w radosnym tonie wypowiadała się nawet o praniu. Niestety po raz kolejny nie mogła rywalizować w zadaniu o nagrodę. Dość tajemniczo wyglądała scena, w której tubylcy wypowiadali się na temat węża i nieszczęścia jakie spotyka osoby, które go zabijają. Jest graczem zespołowym, nie obwinia o porażkę jednej osoby. Stwierdziła, że plemię czerwonych wygrało immunitet dzięki przewadze na starcie. Justyna znajduje się na przegranej pozycji, po eliminacji Ani może stać się łatwym celem.

Kasia – nie była bardzo eksponowana w tym odcinku. Jej wypowiedzi głównie dotyczyły wyzwań, z którymi mierzyły się plemiona. Zachwycona była posiłkiem przygotowanym dla plemienia Mataka przez mieszkańców Fiji i podkreśliła, że to jedzenie to dla niej jak „Boże Narodzenie i urodziny naraz”. Z uzasadnienia głosu na Anię możemy się domyślać, że ma plan na grę i go realizuje. Z każdym kolejnym odcinkiem Kasi jest coraz więcej, co jest to dobrym znakiem, ponieważ będzie odgrywała ważniejsza rolę w dalszym przebiegu gry.

Bartosz – Otrzymał mniej wypowiedzi niż ostatnio. Bartosz zawarł sojusz jedynie z Klotzkiem, podczas tej sceny mówił, że chce głosować na osoby słabsze fizycznie i nie ma oporów przed zagłosowaniem na Fitellę – można powiedzieć, że to nieoficjalnie kończy związek z Ewą. W tym odcinku jest bohaterem Yakavi. Najpierw wygrywa wyzwanie o przewagę, a następnie daje z siebie wszystko podczas wyzwania o immunitet. Czy rzeczywiście wybierze Klotzka zamiast Ewy? W kolejnych odcinkach powinniśmy się tego dowiedzieć.

Paweł P – Pomimo tego, że plemię wyznaczyło go do udziału w specjalnym wyzwaniu, otrzymał tylko jedną wypowiedź. Paweł przegrał wyzwanie o przewagę podczas konkurencji o immunitet. Został obdarzony zaufaniem grupy, jednak nie sprostał oczekiwaniom. Paweł potrafił przyznać się do swojej winy i przyznał, że to przez niego Mataka mogła przegrać wyzwanie.

COMPLEX PERSONALITY:

Ania Urbańska – W tym odcinku Anię przedstawiono jako uczestniczkę, która w każdej sytuacji próbuje grać. Nawet w nocy nie może spać, tylko ciągle rozmyśla o grze i jej różnych aspektach. W wypowiedziach podkreśla, że chce zdobyć przewagę liczebną i spokojnie ze swoim sojuszem dojść do połączenia plemion. Niestety, w tym odcinku jej plan legł w gruzach i została wyeliminowana podczas błyskawicznej rady plemienia. W ostatnim epizodzie Ania otrzymała cztery wypowiedzi, a więc nieco mniej niż ostatnio. Warto dodać, że narrator w poprzednim odcinku i w tym dodawał po scenach z Anią, że nie wszystko jest takie, jakim się nam wydaje. Może to była zapowiedź, że gra Ani szybko się skończy?

Fitella – Sprzeciwia się decyzjom podejmowanym przez Klotzka. Skrytykowała słowa, które wypowiedział podczas rady plemienia. Myśli o sojuszu dziewczyn i nie podoba jej się podejście „nic się nie stało”. Przeżywa każdą porażkę i dostrzegła smutek na twarzy innych. W tym odcinku w końcu mogła się wykazać podczas wyzwania. To był dobry odcinek dla Ewy. Tworzy opozycję dla Klotzka, bo wie, że będzie łatwym celem do eliminacji i próbuje się wybronić. Widać zmianę w postawie Ewy od pierwszego odcinka, wzrosła też jej wola walki.

Ania Rybak – Wypowiada się na różne tematy. Cieszy się, że jest w programie. W tym odcinku wspomniano również o jej problemach zdrowotnych – jest przeziębiona i coraz gorzej znosi pobyt na wyspie. Podkreśliła również fakt, że sporo schudła od czasu przylotu na wyspę. Wszystkie jej wypowiedzi są proste i bezpośrednie. Ania także miała scenę z Ewą i Julią i zdaje sobie sprawę z tego, że mężczyźni będą celować w kobiety. Czy pozostanie po stronie Fitelii?

Klotzek – Po raz kolejny otrzymał najwięcej wypowiedzi. Klotzek nie chce głosować na Bartosza i zawarł z nim pakt. Nie jest przekonany do zmiany Fitelli, według niego Ewa, jako powracający gracz, powinna dostosować się do plemienia. W dobrym humorze przeprowadza trening dla plemienia. Klotzek po raz kolejny został bohaterem plemienia – musiał wstawać i ratować ogień w nocy. Fitella negatywnie wypowiedziała się o grze Klotzka, nie podoba jej się to, że próbuje kontrolować całe plemię, a na dodatek miesza się w jej relacje z Bartoszem. Dlatego tym razem dostaje mieszany ton.

Artykuł powstał we współpracy z Aleksandrą.

 

Dodaj komentarz