Wyspa Przetrwania: Fidżi – Analiza wypowiedzi (odcinek 9)

Przedstawiamy kolejną odsłonę cyklu dotyczącego analizy wypowiedzi uczestników Wyspy Przetrwania. Poniżej znajdziecie opisy dotyczące półfinałowego odcinka reality-show Polsatu.


 http://i.imgur.com/Hp9rg2R.png

 

Jeżeli nie wiecie czym jest edgic oraz chcecie poznać znaczenie tych tych wszystkich skrótów – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Uczestnik E01 E02 E03 E04 E05 E06 E07 E08 E09 E10
Daniel MOR4 CPM3 MOR2 CPM5 MOR2 CPM4 OTTN5 CP4 CP5
Katarzyna UTR2 MOR2 MOR3 CPM4 MOR3 CP3 UTR2 UTR2 CP5
Maczo OTT2 UTR2 UTR2 CP3 CPM4 CP4 CP4 CPM5 CPN4
Paweł P. MORP3 CP2 MORP3 MOR3 UTR2 MOR3 MORN2 MOR2 MOR4
Maciej Kl. OTTP5 OTTP5 CPM4 CP4 CPM5 CPM5 CPN3 CPM5 CPM5
Paweł B. UTRP2 MORN2 UTR2 MOR2 CPM5 CP3 UTR2 CP5
Julia MOR3 CP4 UTR2 MOR2 CP3 CP5 CPP5
Piotr UTR2 UTR2 UTR1 MORN2 OTTP3 CPM5 OTTM5
Karolina CP5 CP3 MOR2 CP4 MOR3 CP3
Justyna MOR2 MOR4 MOR2 CP3 CPM4 MOR2
Bartosz MOR3 MOR4 MORP3 CPP5 CPM4
Anna R. CP3 MORP3 CP4 MORP3
Ewa O. OTTN5 UTR2 CP4 UTRP2
Anna U. CP4 CP4 CP3
Grzegorz OTTN5 OTTM5
Ewa C. MORN3 OTT3

ANALIZA

MIDDLE OF THE ROAD:

Paweł P – w tym odcinku otrzymał zaledwie siedem wypowiedzi. Część z nich dotyczyła gry Maczo oraz faktu, że umiejętnie przeskakuje pomiędzy sojuszami. Paweł podkreślił, że dla niego liczy się jedynie sojusz trójki i będzie szczęśliwy gdy wygra ktokolwiek z jego sojuszu. Po raz kolejny trener personalny zostaje marginalizowany przez montażystów. Czy to świadczy o tym, że nie znajdzie się w ścisłym finale?

COMPLEX PERSONALITY:

Maczo wielokrotnie mówił o swojej strategii na grę. Z jego ust padły słowa dotyczące zakończenia sojuszu z Klotzkiem, tym samym podkreślił fakt, że chce trzymać się ze starą Mataką. Rozczarowaniem dla fanów Maczo może być jego postawa podczas konkurencji. Mężczyzna po raz kolejny poddał się w wyzwaniu. Było to tym bardziej zastanawiające, że walka toczyła się o indywidualny immunitet, który gwarantował miejsce w ostatnim odcinku programu. Wokalista swoją decyzję tłumaczył potrzebą zachowania sił na kolejny etap rozgrywki. Czy właściwym zachowaniem jest wypowiadanie takich słów tuż przed najważniejszą częścią walki o 150 tysięcy złotych? Słowa te nie spotkały się z przychylnością otoczenia i bardzo prawdopodobne jest, że Maciej odpadnie przed ścisłym finałem.

Kasia – w tym odcinku poznaliśmy ją lepiej. Najpierw udała się na nagrodę wspólnie z Danielem (który wybrał ją po wygraniu wyzwania). Podczas pobytu w fidżyjskiej wiosce mieliśmy okazję usłyszeć nieco więcej o życiu prywatnym Kasi. Kobieta wielokrotnie podkreślała fakt, że marzyła o wyjeździe na Fidżi, a udział w programie jest dla niej spełnieniem marzeń. Można odnieść wrażenie, że Kasia jest pozytywnie zakręconą osobą, która wie czego chce. Instruktorka kitesurfingu świetnie zaprezentowała się podczas wyzwania o immunitet, w którym to zmiażdżyła wręcz swoich konkurentów. W jednej z wypowiedzi po konkurencji powiedziała, że zrobi wszystko, aby to kobieta wygrała program. Wydaje się, że Kasia będzie obok Daniela w ścisłym finale.

Daniel – w tym odcinku świetnie zaprezentował się w pierwszym wyzwaniu podczas którego wygrał nagrodę. Wspólnie z Kasią udał się na jeden dzień do fidżyjskiej wioski. Takie wyróżnienie dodało Danielowi skrzydeł w dalszej walce na wyspie. Z wypowiedzi mężczyzny można wywnioskować, że nie wyobraża sobie finałowej trójki bez siebie, Kasi i Pawła, z którymi od samego początku ma bardzo dobre relacje. Daniel jako dobry negocjator już na samym początku gry wypracował sobie świetną pozycję i tak naprawdę pod jego kontrolą nie odbyło się tylko jedno z głosowań – to na którym odpadła Karolina. Ilość oraz ton wypowiedzi Daniela świadczy o tym, że mężczyzna najprawdopodobniej znajdzie się w ścisłym finale programu.

Klotzek – pomimo eliminacji można pochwalić go za grę w tym odcinku. Mężczyzna wiedział, że znajduje się na uboczu, jednak próbował do samego końca ratować się za wszelką cenę. Przez kilkadziesiąt dni mogliśmy obserwować jak menedżer troszczy się o życie obozowe oraz swoich współplemieńców. W swojej postawie wytrwał aż do samego końca, pomimo tego że spodziewał się swojej eliminacji. Fakt ten nie zniechęcił go między innymi do zdobywania pożywienia dla swoich rywali. Maciej udowodnił, że jest wojownikiem, próbując dać z siebie wszystko podczas bardzo ważnego wyzwania o totem. Niestety, Klotzek odpadł z tej konkurencji jako pierwszy, co właściwie pozbawiło go miejsca w finale. To jednak nie załamało Macieja, a wręcz przeciwnie, dodało mu sił do jeszcze cięższej pracy. Były komandos do samego końca próbował rozmawiać z sojuszem Mataki i przekonać swoich współplemieńców do głosowania na Maczo. Niestety, to nie wystarczyło i Maciej pożegnał się z programem. Odszedł jednak jako bohater i po raz kolejny otrzymał najwięcej wypowiedzi spośród wszystkich uczestników.

Dodaj komentarz