Wyspa Przetrwania: Fidżi – Analiza wypowiedzi (odcinek 10)

Przedstawiamy ostatnią odsłonę cyklu dotyczącego analizy wypowiedzi uczestników Wyspy Przetrwania. Poniżej znajdziecie opisy dotyczące finałowego odcinka reality-show Polsatu.


 http://i.imgur.com/Hp9rg2R.png

 

Jeżeli nie wiecie czym jest edgic oraz chcecie poznać znaczenie tych tych wszystkich skrótów – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Uczestnik E01 E02 E03 E04 E05 E06 E07 E08 E09 E10
Katarzyna UTR2 MOR2 MOR3 CPM4 MOR3 CP3 UTR2 UTR2 CP5 CPM5
Paweł P. MORP3 CP2 MORP3 MOR3 UTR2 MOR3 MORN2 MOR2 MOR4 CP5
Maczo OTT2 UTR2 UTR2 CP3 CPM4 CP4 CP4 CPM5 CPN4 CP4
Daniel MOR4 CPM3 MOR2 CPM5 MOR2 CPM4 OTTN5 CP4 CP5 MOR2
Maciej Kl. OTTP5 OTTP5 CPM4 CP4 CPM5 CPM5 CPN3 CPM5 CPM5
Paweł B. UTRP2 MORN2 UTR2 MOR2 CPM5 CP3 UTR2 CP5
Julia MOR3 CP4 UTR2 MOR2 CP3 CP5 CPP5
Piotr UTR2 UTR2 UTR1 MORN2 OTTP3 CPM5 OTTM5
Karolina CP5 CP3 MOR2 CP4 MOR3 CP3
Justyna MOR2 MOR4 MOR2 CP3 CPM4 MOR2
Bartosz MOR3 MOR4 MORP3 CPP5 CPM4
Anna R. CP3 MORP3 CP4 MORP3
Ewa O. OTTN5 UTR2 CP4 UTRP2
Anna U. CP4 CP4 CP3
Grzegorz OTTN5 OTTM5
Ewa C. MORN3 OTT3

 

ANALIZA

MIDDLE OF THE ROAD:

Daniel – mężczyzna jako pierwszy pożegnał się z programem w związku z zajęciem ostatniego miejsca w wyzwaniu eliminacyjnym. Jego eliminacja dla wielu fanów programu była szokiem. Daniel od dłuższego czasu typowany był jako jeden z najpoważniejszych kandydatów do odniesienia zwycięstwa w całym programie. W ostatnim odcinku Daniel zgromadził najmniej wypowiedzi spośród wszystkich rozbitków, jednak w poprzednich epizodach to on liderował w tych statystykach. Jak dobrze wiemy w programach typu reality-show produkcja często chce zaskoczyć widzów i zmylić ich tok myślenia. Daniel, który był jednym z najpoważniejszych kandydatów do końcowego triumfu w tym odcinku właściwie był niezauważalny. Spowodowane było to faktem, że jako pierwszy z finałowej czwórki opuścił wyspę przetrwania. Mężczyzna od samego początku do końca związany był z sojuszem Mataki. Był jednym z najważniejszych filarów tego paktu i można nazwać go ojcem sukcesów żółtego plemienia.

COMPLEX PERSONALITY:

Maczo – w tym odcinku po raz kolejny Maciej znajdował się na uboczu. Jasne było, że zdany jest tylko na siebie, ponieważ sojusz Mataki jest silny i nie było praktycznie możliwości, by rozdzielić Kasię, Pawła i Daniela. Maczo mimo to nie zrażał się i próbował szukać „pęknięć” w pakcie trójki, jednak bezskutecznie. Maciej świetnie zaprezentował się podczas pierwszego wyzwania, które wygrał dzięki świetnej taktyce. Dzielnie walczył również w kolejnej konkurencji. Niestety, po zajęciu drugiego miejsca i nie wywalczeniu immunitetu stało się jasne, że Kasia do finałowej dwójki wybierze swojego sojusznika – Pawła, a nie wokalistę disco polo, z którym nie była aż tak blisko związana.

Paweł P – w finałowym epizodzie mieliśmy okazję poznać Pawła nieco lepiej. Otrzymał on aż 14 wypowiedzi. Mężczyzna w tym odcinku nie wygrał żadnej z konkurencji, jednak znalazł się w finałowej dwójce dzięki decyzji podjętej przez Kasię Cebulę. Paweł jako ważny członek dominującego sojuszu Mataki od kilku odcinków nie był zagrożony eliminacją. Podczas finałowej rady plemienia próbował walczyć o głosy jurorskie, jednak bezskutecznie. Zdobył on tylko jeden z siedmiu głosów. W wypowiedziach w tym odcinku Paweł kilkukrotnie wspominał o zachowaniu Kasi Cebuli podczas zadania eliminacyjnego. Nie spodobał mu się sposób w jaki przyszła zwyciężczyni poszukiwała noży podczas tej konkurencji, jednak w tej grze najważniejszy nie jest styl, a spryt.

Kasia – po raz kolejny udowodniła, że walczy do samego końca. Jej strategia w wyzwaniu eliminacyjnym pozwoliła jej na przejście do finałowej trójki. Niestety, Kasia straciła swojego najważniejszego sojusznika – Daniela. Fakt ten jednak nie zraził kobiety, a wręcz przeciwnie, dodał jej motywacji w walce o ścisły finał. W wyzwaniu o immunitet rywalizacja toczyła się między Kasią oraz Maciejem. Kasia po raz kolejny zaprezentowała się wyśmienicie i zdobyła tym samym kolejny totem nietykalności. Na etapie finałowej trójki osoba posiadająca immunitet musiała podjąć decyzję o eliminacji jednej z pozostałych dwóch osób. Kasia była pewna swojego wyboru i do finału zabrała ze sobą Pawła Porębę, sojusznika z Mataki. Podczas finałowej rady plemienia Kasia skutecznie przekonała jurorów do oddania na nią swoich głosów, decydujących o wyborze zwycięzcy. Katarzyna Cebula otrzymała aż sześć z siedmiu możliwych głosów i udowodniła tym samym, że kobieta jest w stanie wygrać Wyspę Przetrwania. Kasia w tym odcinku, jak na triumfatorkę przystało, otrzymała najwięcej wypowiedzi spośród wszystkich uczestników.

Dodaj komentarz