Wyspa Przetrwania: Fidżi – Analiza wypowiedzi (odcinek 2)

Kontynuujemy cykl związany z analizą wypowiedzi uczestników Wyspy Przetrwania. Poniżej znajdziecie opisy dotyczące drugiego odcinka nowego reality-show Polsatu.


 http://i.imgur.com/Hp9rg2R.png

Jeżeli nie wiecie czym jest edgic oraz chcecie poznać znaczenie tych tych wszystkich skrótów – zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na ten temat.

Uczestnik E01 E02 E03 E04 E05 E06 E07 E08 E09 E10
Anna R. CP3 MORP3
Anna U. CP4 CP4
Bartosz MOR3 MOR4
Daniel MOR4 CPM3
Ewa O. OTTN5 UTR2
Julia MOR3 CP4
Justyna MOR2 MORP4
Karolina CP5 CP3
Katarzyna UTR2 MOR2
Maciej Kl. OTTP5 OTTP5
Maczo OTT2 UTR2
Paweł B. UTRP2 MORN2
Paweł P. MORP3 CP2
Piotr UTR1 UTR2
Grzegorz OTTN5 OTTM5 Wyeliminowany
Ewa C. MORN3 OTT3 Ewakuowana

 

ANALIZA:
UNDER THE RADAR:

Wypowiadał się dwa razy. Raz komentując kończące się zapasy jedzenia, drugi raz ciesząc się ze zwycięstwa zadania o immunitet. Najbardziej na wyspie przetrwania brakuje mu jedzenia. W tym odcinku niczym nie wyróżnił się z tłumu. Otrzymał niewiele wypowiedzi.

Dobrze pokazał się w wygranej konkurencji o nagrodę. W wizytówce został pokazany jako osoba, na której można polegać. W życiu prywatnym wykonuje on zawód, który wzbudza zaufanie społeczeństwa. Piotr otwarcie powiedział, że przyjechał na wyspę przetrwania po to aby wygrać. Należy do osób niezadowolonych z powrotu Ewy. Uważa, że Fitella się nie zmieni i nie zasługuje na drugą szansę. Otrzymał jedynie trzy wypowiedzi. Czy to świadczy o tym, że jego historia nabierze tempa w kolejnych odcinkach?

Powróciła w tym odcinku do gry z nową energią. Została chłodno przyjęta przez niektórych członków jej grupy. Trudno stwierdzić jak poradzi sobie po powrocie do gry. W związku z tym, że powróciła do gry tuż przed radą plemienia nie była w stanie otrzymać wiele wypowiedzi.

 

MIDDLE OF THE ROAD:

Właściwie w większości scen, w których występuje ukazywana jest jako osoba, która zajmuje się w plemieniu pożywieniem. Między innymi próbuje łowić ryby z Grzegorzem. W wizytówce pokazana jest jako córeczka tatusia, jednak uzależniona jest od adrenaliny. W tym odcinku dała się poznać jako osoba tryskająca optymizmem. Mimo utraty energii, uśmiech nie znikał z jej twarzy. Jej wszystkie wypowiedzi były raczej pozytywne. Potrafi żartować nawet podczas rady plemienia. Z dystansem i humorem podchodzi do gry. Otrzymała aż 6 wypowiedzi, jednak wszystkie były pozytywne. Świadczyć może to o tym, że Ania nieprędko odpadnie z gry.

Historia Justyny zatoczyła koło w tym odcinku. Na początku widzimy ją jako osobę, która czuje, że musi się wykazać. Ewidentnie widać na jej twarzy zawód po wylosowaniu czarnego kamienia, i braku możliwości wzięcia udziału w konkurencji. W wyzwaniu o immunitet Justyna wypełniła dobrze swoje zadanie i w końcu otrzymała szansę, aby się wykazać. Pytanie czy to nie właśnie koniec historii Justyny – wykazała się, spełniła się, więc może odpaść? Justyna w setkach mówiła głównie o jedzeniu, bądź o tym, że po wygraniu nie muszą się o nic martwić. Zachwycona jest atmosferą panującą w grupie. Świetnie znosi trudy pobytu na wyspie. Zobaczyliśmy również jej wizytówkę, w której udowodniła że nie jest typową nudną księgową. Czy fakt, że było jej tak dużo w tym odcinku świadczy o tym, że odpadnie w najbliższym czasie?

W tym odcinku większość jego wypowiedzi dotyczyła życia obozowego. Dowiadujemy się, że Bartosz dobrze znosi trudy życia obozowego, pomimo kończących się zapasów. Klotzek uważa go za fizyczny trzon zespołu. Z drugiej strony pojawiają się komunikaty, że nie powinien „sojuszować” z Fitellą. Bartosz w niektórych wypowiedziach stanowczo zaprzecza, jakoby miał z nią romansować, natomiast w kontaktach z dziewczyną uchodzi wręcz za Romeo. Czy ta sytuacja zaszkodzi mu w dalszej grze? Bartosz dał się również poznać jako osoba żywiołowo reagująca na wszelkie wydarzenia. Podczas wyzwania potrafi podnieść głos i wzywać innych do walki. Otrzymał 6 wypowiedzi. Przez to wyróżnia się na tle ogółu.

Z wizytówki mogliśmy się dowiedzieć, że Katarzyna lubi podróże, przygody i nie potrafi usiedzieć na miejscu. Historia Kasi zbytnio się nie rozwinęła w porównaniu z poprzednim odcinkiem, ale otrzymała wizytówkę oraz jedną wypowiedź.

Paweł pojawił się tylko dwa razy. Po konkurencji o immunitet komentował swoje słabe samopoczucie i pojawiający się głód. Traci również chęć do pracy. Mężczyzna przechodzi pierwszy poważny kryzys podczas pobytu na wyspie. Czy odpadnie już niedługo?

OVER THE TOP:

Poświęcono mu najwięcej czasu antenowego z całego plemienia. Przedstawiono go jako prawdziwego lidera, który dzieli i rządzi – nawet tym kto ma się z kim zadawać. Jedynym jego celem jest to, aby plemię żółtych przy połączeniu miało przewagę, równocześnie zapominając o twistach takich jak przemieszanie. Sam przyznaje, że rola lidera jest wyczerpująca psychicznie i jest to związane z ogromną odpowiedzialnością. Dość ostro wypowiada się w scenach z Grzegorzem, gdy gani go za zachowanie w stosunku do Fitelli. Narrator dyskretnie dwa razy zwraca uwagę, że Klotzek zrobił dokładnie to samo. Później interweniuje również w sprawie Bartosza i Fitelli. Zakazuje im jakiegokolwiek rodzaju amorów na wyspie przetrwania. Część jego wypowiedzi dotyczy próby odbudowy moralnej zespołu. Sam mówi o sobie, że jest osobą, która potrafi złączyć jednostki w dobrze funkcjonującą całość. Poza tym łapie kraby, łowi ryby, karmi plemię. Klotzek jest prawdziwym bohaterem, a dobrze wiemy jak kończą bohaterowie… W tym odcinku po raz kolejny dostał najwięcej wypowiedzi, bo aż 9. Czy to oznacza, że niedługo odpadnie z gry?

Był on jednym z głównych bohaterów tego odcinka. W ostatnim epizodzie wyeksponowano fakt, iż zrezygnował on z przewodzenia w swojej grupie. Grzegorz dał się zapamiętać jako osoba, która zawsze daje z siebie wszystko. Było to szczególnie widoczne między innymi podczas rozpalania ognia. Wydawało się więc, że będzie bohaterem dla swojego plemienia. Niestety, później wszystko potoczyło się inaczej. W drugiej części odcinka poznaliśmy Grzegorza jako osobę doświadczoną, która ma swoje zdanie. Podczas wyzwania o immunitet nie posłuchał on rad udzielanych przez innych uczestników. Współplemieńcy źle ocenili jego próbę połowu ryb. Wydarzenia te z pewnością były przyczyną eliminacji Grzegorza, który sam czuł, że zawiódł swoją drużynę. Dlatego nawet nie próbował walczyć o pozostanie w grze. Chciał odejść z honorem. W tym odcinku Grzegorz otrzymał 5 wypowiedzi.

Jej udział w programie zakończył się na tym odcinku. Nieźle poradziła sobie w wyzwaniu. Była jedną ze zwolenniczek zmiany kapitana w plemieniu. Przedstawiona została jako osoba, która jest dobrym słuchaczem, o co trudno w dzisiejszych czasach. Niestety, z powodów zdrowotnych została wykluczona z dalszej rywalizacji. W ostatnim epizodzie otrzymała 4 wypowiedzi.

COMPLEX PERSONALITY:

Słysząc imię Ania w głowach wielu fanów programu „wyskakuje alert”. Ania jest z zawodu dietetyczką. Bardzo dużo jej wypowiedzi dotyczy sposobu odżywiania się grupy. Krytykuje swoją drużynę za to, że zjedli kilogram ryżu jednego dnia. Ania układa plan żywieniowy dla grupy na poszczególne dni. Mówi co, jak i kiedy należy jeść. Zostaje przedstawiona jako osoba, która zaczyna myśleć o strategii na wczesnym etapie gry. Jako jedna z nielicznych myśli o tym, co może wydarzyć się po przegraniu przez plemię zadania o immunitet. Próbuje zainicjować sojusz z Justyną, Maczo i Pawłem. Ania w tym odcinku otrzymała również wizytówkę, z której dowiedzieliśmy się, że jest wielką fanką programu. Negatywnie wypowiada się m.in. o Danielu. Po raz kolejny otrzymała aż siedem wypowiedzi. Czy świadczy o tym, że jej historia w programie niedługo się zakończy?

Jego wypowiedzi dotyczyły głównie jedzenia. Jednak inni uczestnicy, między innymi Ania Urbańska, określili go jako nieformalnego lidera, osobę kontaktową, ogniwo, które wiąże sojusz „Karolina, Paweł, Daniel, Kasia”.  Przez Justynę został określony jako osoba pogodna i wesoła. Można odnieść wrażenie, że w grze czuje się zbyt pewnie. W negatywnym świetle stawia go również wypowiedź, w której zadowolony jest z problemów przeciwnej drużyny.

W tym odcinku Karoliny było trochę mniej. Jej najważniejsze wypowiedzi to pochwały skierowane w stronę Pawła. Porażkę plemienia podczas wyzwania o nagrodę tłumaczyła zmęczeniem. Jak sama mówi, nie uważa się za kapitana drużyny, pomimo tego, że jako pierwsza ze wszystkich rozbitków dopłynęła na plażę w pierwszym odcinku. Nadal widać pozytywne nastawienie Karoliny. W pewien sposób przekazuje pałeczkę kapitana plemienia Pawłowi. Czy świadczy to o tym, że jej pozycja w drużynie się osłabia? Czy skończy podobnie jak Grzegorz?

Zostaje nam pokazana jako osoba, która pierwsza zaproponowała Klotzka jako lidera. Uważa, że była to bardzo dobra decyzja. Julia sumiennie pracuje na rzecz obozu. W wizytówce przedstawiono ją jako osobę odważną i silną, a przede wszystkim jako człowieka, który lubi wykonywać polecenia innych. Jest negatywnie nastawiona do powrotu Fitelli. Wydaje się, że jest niedoceniana, ale może zabłysnąć w dalszych partiach gry, głównie w aspekcie fizycznym. Można powiedzieć, że jest przyczajonym tygrysem, który obserwuje całą sytuację, a w odpowiednim momencie może bez skrupułów zaatakować i udowodnić swoją siłę. Otrzymała w tym odcinku aż 6 wypowiedzi.

Został pokazany jako osoba doprowadzająca plemię do zwycięstwa. Otrzymał pochwałę od Karoliny. Co ciekawe jego rola „organizatora gier i zabaw” została nam przedstawiona dopiero przed wygraną konkurencją o immunitet. Nie został obciążony przegraną w wyzwaniu o nagrodę. Zobaczyliśmy także jego wizytówkę, w której Paweł został przedstawiony jako inteligentny, przedsiębiorczy i wysportowany. Jak przyznał w jednej z wypowiedzi – lubi wygrywać. Poza tym udziela plemieniu rożnych porad m.in. dotyczących odpowiedniego nawadniania organizmu. Otrzymał tylko jedną wypowiedź oraz wizytówkę. Wygląda na to, że jego historia rozwinie się w późniejszych odcinkach.

 

Artykuł powstał we współpracy z Wiktorią.

Dodaj komentarz